Z małych klubów fitness, takich jak nasze, korzysta 42 proc. konsumentów i odsetek ten wzrasta z roku na rok. Zainteresowanie nimi jest napędzane głównie przez pokolenie milenium, które obecnie stanowi największą grupę klientów.
Anna Goździor
Niedziela
29.05.2016
O rosnących wymaganiach klientów klubów fitness opowiada Anna Goździor, dyrektor generalna 36minut.
 

Z badań Centrum Badania Opinii Publicznej wynika, że 60 proc. Polaków uprawia sport. Czy ten wynik przekłada się na zwiększenie liczby klientów w waszych klubach?
Z małych klubów fitness, takich jak nasze, korzysta 42 proc. konsumentów i odsetek ten wzrasta z roku na rok. Zainteresowanie nimi jest napędzane głównie przez pokolenie milenium, które obecnie stanowi największą grupę klientów. Osoby po 35. roku życia cenią sobie indywidualne podejście oraz wąską specjalizację. A te cechy spełniają właśnie kameralne kluby fitness, zazwyczaj posiadające zawężony i wyspecjalizowany pakiet usług. Zauważyliśmy, że klienci nie akceptują już tradycyjnego podejścia do indywidualnego wykonywania ćwiczeń, jak np. bieganie na bieżni czy samodzielnie podnoszenie ciężarków. Wzrasta zapotrzebowanie na opiekę trenerską w ramach programów grupowych. Dzisiaj klient klubu fitness pragnie otrzymać ofertę, która obejmuje coaching i wsparcie trenera oraz wspólną odpowiedzialność za wyniki. Konsumenci zmienili podejście z „pokaż mi, co zrobić i zrobię to w nadziei na osiągnięcie moich celów", na podejście „zapewnij mi eksperta i  coaching oraz towarzystwo podobnie myślących/ćwiczących osób”. Poza tym oczekują, że kluby fitness będą wyposażone w urządzenia, które ułatwią im ćwiczenia i osiągnięcie pożądanych efektów.

Kluby fitness 36minut spełniają te oczekiwania?
Jak najbardziej. Jesteśmy siecią kameralnych klubów fitness, w których trening siłowo-wytrzymałościowy prowadzony jest na maszynach milon. Sercem maszyn jest silnik oporowy, a mózgiem oprogramowanie w chmurze, na którym zapamiętywane są wszystkie efekty treningowe ćwiczącego. Spersonalizowana karta, na której zapisywane są wszystkie dane treningowe i ustawienia urządzeń, wyręcza użytkownika. Pilnuje właściwego ustawienia maszyny, prędkości, precyzji oraz zakresu wykonywanego ruchu. Innowacyjność naszej propozycji polega na tym, że trening jest maksymalnie efektywny, dzięki czemu zadowalające rezultaty osiąga się, ćwicząc rzadziej. Przez 36 minut można wyćwiczyć wszystkie kluczowe dla zdrowia i ogólnego rozwoju fizycznego partie mięśni.

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby móc otworzyć klubu fitness marki 36minut?
Osoba zainteresowana inwestycją w nasz koncept powinna dysponować co najmniej 200 tys. zł. Opłata wstępna to wydatek 30 tys. zł. To sporo pieniędzy, dlatego pomagamy naszym partnerom otrzymać dofinansowanie unijne. Już trzy poznańskie kluby dostały dotacje. Złożyliśmy też wnioski o dofinansowanie dla klubów w Rzeszowie i Lublinie.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018
Franczyza Beautifulskin - fotoepilacja

Oferując samą depilację nie zarobisz za wiele, a żeby oferować wiele innych zabiegów kosmetycznych jak botox czy też korzystanie z silniejszych laserów trzeba mieć...

5 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018