Takie firmy jak nasza pomagają uczniom zorientować się w tym, co się dzieje w edukacji, jakie są wymagania na egzaminach, jak się skutecznie do nich przygotować. Dlatego perspektywy rozwoju dla biznesów z branży edukacyjnej są bardzo obiecujące.
Leszek Lewandowski
Środa
29.06.2016
O zmianach w polskiej oświacie i ich wpływie na branżę edukacyjną opowiada Leszek Lewandowski, właściciel sieci szkół Galileusz.
 

Anna Zalewska, minister edukacji, zapowiedziała kolejną reformę edukacji. W jaki sposób wpłyną one na prywatne szkoły specjalizujące się w udzielaniu korepetycji i przygotowywaniu do egzaminów?
Od dłuższego czasu w polskiej oświacie nie dzieje się najlepiej. Ciągłe zmiany powodują chaos, uczniowie i rodzice są zdezorientowani. Najpierw zostały stworzone gimnazja, a teraz będą zlikwidowane. Wprowadzono test na koniec szóstej klasy, teraz z niego zrezygnowano. Do tego dochodzą częste zmiany w programie nauczania, w maturach, perturbacje z sześciolatkami. Poza tym poziom nauki w kraju zależy od stabilności systemu edukacyjnego oraz od kadry, która w obecnym czasie jest bardzo słaba. Uczestniczymy w rekrutacji nauczycieli i wiemy, jaki poziom reprezentują. Takie firmy jak nasza pomagają uczniom i ich rodzicom zorientować się w tym, co się dzieje w edukacji, jakie są wymagania na egzaminach – i co najważniejsze – umiemy skutecznie do tych egzaminów przygotować. Dlatego perspektywy rozwoju dla biznesów z branży edukacyjnej są bardzo obiecujące. Szczególnie że nasza firma specjalizuje się w naukach matematyczno-przyrodniczych, które dają możliwość zdobycia dobrego zawodu i co za tym – idzie wysokich zarobków.

Jakie zajęcia i dla kogo prowadzone są w szkołach Galileusza?
W naszych szkołach uczą się dzieci i młodzież w wieku 7-21 lat. W ofercie Galileusza są kursy maturalne, gimnazjalne, korepetycje oraz warsztaty naukowe dla dzieci. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Część warsztatów ma unikatową formułę, np. zajęcia praktyczne z anatomii w ramach lekcji z biologii. Wszystkie zajęcia prowadzone są na najwyższym poziomie, ponieważ kadrę nauczycielską wybieramy osobiście. Nasi uczniowie osiągają najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych i gimnazjalnych w skali kraju i dostają się do najlepszych liceów oraz uczelni.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą i ile musi mieć pieniędzy na inwestycję?
Nasz pomysł na biznes nie wymaga wielkich nakładów kapitałowych. Niemniej jednak należy w biznesplanie uwzględnić poza opłatami licencyjnymi i zakupem np. ławek, krzeseł, tablic, budżet na lokalny marketing. I trzeba mieć zabezpieczone pieniądze na utrzymanie szkoły do czasu, aż zacznie być rentowna. Opłata wstępna za przystąpienie do sieci Galileusz wynosi 6-11 tys. zł i zależy od liczby osób zamieszkałych w mieście, w którym franczyzobiorca będzie prowadził swoją szkołę (6 tys. dla miast do 200 tys. mieszkańców, 8 tys. zł dla miast 201-500 tys. osób oraz 11 tys. zł dla miejscowości powyżej 501 tys. mieszkańców). W ramach opłaty franczyzowej przedsiębiorca otrzymuje m.in.: wyłączność terytorialną na ustalony obszar, wspólną szatę graficzną, dostęp do strony internetowej opartej na systemie CMS (umożliwia on wprowadzenie zmian na stronie bez udziału informatyka). Poza tym strona daje możliwość zapisów na zajęcia online, posiada panel pozwalający zarządzać salami do zajęć i planem lekcji oraz forum dla franczyzobiorców umożliwiające wymianę poglądów, pomysłów i wspólne rozwiązywanie ewentualnych problemów. Ponadto franczyzobiorca otrzymuje też materiały dydaktyczne potrzebne do przygotowania ucznia do matury z matematyki, fizyki, chemii i biologii.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018