Wybierz pomysł. Zacznij działać

Stoisko Tel Aviv na Targach Franczyza / Firmy franczyzowe wystawiające się na targach chcą nie tylko się pokazać. Ich najważniejszym celem jest nawiązanie kontaktu z potencjalnymi franczyzobiorcami.
Wtorek
02.10.2018
Zbliżają się Targi Franczyza. W dniach 18-20 października na dwóch piętrach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, kilka tysięcy gości będzie wybierać pomysły na własny biznes.
 

Każdy przynajmniej raz w życiu myśli o założeniu własnej firmy. Niektórzy poprzestaną na myśleniu i marzeniach, inni spróbują wziąć sprawy w swoje ręce. Dla wszystkich, którzy nie mają pomysłu na firmę, październik to czas biznesowych inspiracji. Targi Franczyza od kilkunastu lat są miejscem spotkania obu stron franczyzowego biznesu. To największe wydarzenie na rynku franczyzy w Europie Środkowej i Wschodniej. Przyszli franczyzobiorcy i partnerzy mogą tu poznać zasady współpracy z najbardziej znanymi markami na rynku franczyzy. Przedsiębiorcy obecni na tegorocznej edycji targów będą mogli wybierać spośród około 200 marek franczyzowych, wystawiających się na dwóch piętrach Pałacu Kultury i Nauki.

Targi Franczyzy to dla nas jedno z najważniejszych w roku wydarzeń, dlatego już od kilku lat Carrefour Polska znajduje się w gronie wystawców. Bezpośrednie spotkania z przedsiębiorcami zainteresowanymi otwarciem własnego sklepu pod znaną marką pozwalają nam nie tylko zaprezentować naszą aktualną ofertę franczyzową i pozyskać nowych partnerów biznesowych, lecz także poznać potrzeby i oczekiwania franczyzobiorców. To pomaga nam rozwijać oferowane przez Carrefour koncepty. Targi Franczyzy to dla nas również okazja do pogłębienia naszej wiedzy o tym modelu współpracy, a także do wymiany doświadczeń mówi Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Firmy franczyzowe wystawiające się na targach chcą nie tylko się pokazać. Ich najważniejszym celem jest nawiązanie kontaktu z potencjalnymi franczyzobiorcami. Franczyzodawcy doskonale wiedzą, kogo szukają i jakie warunki powinien spełniać ich przyszły franczyzobiorca. Znacznie mniej sprecyzowane oczekiwania mają odwiedzający, którzy na Targach poznają ofertę rynku franczyzy i czasem nie wiedzą nawet w jakiej branży chcieliby działać. Dlatego franczyzodawcy dokładają starań, aby przekonać kandydatów do swojej oferty. Na Targach powstają więc kawiarnie, restauracje, placówki bankowe, sklepy spożywcze i odzieżowe, które do złudzenia przypominają prawdziwe placówki. Wszystko po to, by wpłynąć na wyobraźnię przyszłych franczyzobiorców. Do podjęcia konkretnej decyzji mają też zachęcić profesjonalne materiały informacyjne, multimedialne prezentacje i fachowa wiedza o branżach, w których działają wystawcy.

To już trzecie Targi Franczyza, na których jesteśmy obecni  mówi Rafał Obarzanek, dyrektor Departamentu Programu Partnerskiego Tax Care. Jest to miejsce o tyle ważne, że skupia wielu przedsiębiorców, którzy mogą przyczynić się do konsolidacji usług księgowych w Polsce. To rynek, który przechodzi obecnie rewolucję. Na Targach możemy przekonać do współpracy z największym systemem franczyzowym w tej branży.

200 marek do wyboru

O uwagę potencjalnych franczyzobiorców będą zabiegać przedstawiciele firm z kilkunastu branż. Tradycyjnie najliczniej reprezentowaną branżą będzie gastronomia na tegorocznych Targach Franczyzy zaprezentuje się kilkadziesiąt marek z tego rynku (zlokalizowanych na górnym poziomie targów). Prym wśród nich wiodą marki restauracyjne, m.in.: Biesiadowo, Chinkalnia, Crazy Bubble, Domino’s Pizza, Easy Beer, Easy Wine, Frankie’s, Fornetti, Kołacz na okrągło, New York Pizza, Picburger, Pierogarnia, Pijalnia Wódki i Piwa, Pizzeria Stopiątka, Subway, Stara Pączkarnia czy Zdrowa Krowa. Na Targach pojawią się również marki lodowe (m.in. Carte Dor, Fresh Gelato, Lody Bonano, Lodolandia, Mangatto,) oraz koncepty kawiarniane (Coffeeloffee, Pijalnie Czekolady E.Wedel).

Popularnością wśród odwiedzających cieszą się również koncepty sklepów spożywczo-przemysłowych, wśród wystawców z tej branży obecni będą: ABC na kołach, Bricomarche, Carrrefour, Delikatesy Centrum, Groszek, Intermarche, Żabka, eSmoking World i inne. Wśród wystawców pojawią się również przedstawiciele świata mody (5-10-15, Gatta, Kanz, Mango, Pierre Cardin, Recman, Wólczanka oraz Vistula) oraz rynku nieruchomości, w tym Metrohouse, Północ Nieruchomości, RE/MAX czy WGN Nieruchomości. Przedsiębiorcy zainteresowani konceptami z branży finansowej i ubezpieczeniowej, znajdą oferty m.in.: PZU, iPOS, Prudential, Tax Care oraz kilku marek bankowych – Credit Agricole, eurobanku, Getin Banku, ING i Nest Banku. Miłośnicy biznesów sportowych znajdą oferty Mrs Sporty, Fit4Less, Xtreme Fitness Gyms.

Dowiedz się więcej o franczyzie

Targom Franczyza towarzyszy Forum Szkoleniowe, na którym eksperci ds. franczyzy oraz praktycy rynku, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z przyszłymi franczyzobiorcami. Słuchacze forum będą mieli okazję poznać zasady współpracy we franczyzie, dowiedzą się na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy, jak powinni wybierać lokalizację na biznes oraz ile mogą zarobić na biznesie franczyzowym. O perspektywach sytuacji gospodarczej w Polsce, opowie Jakub Borowski, główny ekonomista banku Credit Agricole. Gościem specjalnym Forum Szkoleniowego będzie Robert Podleś, właściciel i prezes zarządu spółki COBI, producent polskich klocków, które zdobywają międzynarodowe rynki. Wstęp na Forum Szkoleniowe jest nieodpłatny, na podstawie biletu wstępu na targi.

Więcej czasu na wybór biznesu

W tym roku organizator Targów Franczyza wprowadził system elektronicznych biletów. Czytelnicy miesięcznika "FRANCHISING" mogą nieodpłatnie pobrać bilet po zarejestrowaniu się na stronie bilet.franczyza.pl oraz wpisaniu kodu promocyjnego dostępnego w aktualnym wydaniu miesięcznika. Po raz pierwszy bilety na targi będą ważne przez wszystkie dni targów. Dzięki temu odwiedzający zyskają możliwość poznania wszystkich ofert franczyzowych dostępnych na targach. Będą też mogli wziąć udział w większej liczbie wykładów na Forum Szkoleniowym.

Warto pamiętać:

  • Biznes, który wybierzesz, będziesz prowadził przez co najmniej kilka najbliższych lat. Szukaj więc konceptu zgodnego z twoimi zainteresowaniami i pasjami.

  • Dowiedz się, jak rozwija się branża, którą się interesujesz.

  • Poproś wystawcę o podstawowe warunki współpracy w ramach franczyzy, która cię interesuje.

  • Poznaj wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości. Zapytaj, po jakim czasie po uruchomieniu punktu powinieneś zacząć zarabiać. 

  • Dowiedz się od franczyzodawcy, jakie wsparcie oferuje przy starcie biznesu. Być może twój przyszły franczyzodawca zapewnia wsparcie w finansowaniu inwestycji.

  • Zapytaj, jakiego poziomu zaangażowania oczekuje twój przyszły franczyzodawca. W niektórych systemach, franczyzobiorca powinien osobiście prowadzić swój biznes.


Stoisko Żabki na Targach Franczyza / Stoiska coraz częściej przypominają placówki franczyzowe - na Targach powstają więc kawiarnie, restauracje, placówki bankowe, sklepy spożywcze i odzieżowe, które do złudzenia przypominają prawdziwe placówki.
Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

ZOBACZ W KATALOGU

5.10.15.
Abakus Europe
abc na kołach
Autobooking
Bafra Kebab
Biesiadowo
Bricomarché (Grupa Muszkieterów)
Carrefour
Carte d’Or Cafe
Chilli Mili
Coffeeloffee
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Daisy – Sklep Zoologiczny
Delikatesy Centrum
DetailKing
Doko - Hurtownie Elektrotechniczne
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Ecomyjnia
Edukido: zajęcia edukacyjne z klockami
epaka.pl
eSmoking World
eurobank
Expense Reduction Analysts - ERA
Extrakantor.pl
Fornetti
Fresh Gelato
Gatta
Getin Bank
Groszek
Gruby Benek
Intermarché (Grupa Muszkieterów)
Jump Planet
JumpWorld Parki Trampolin
Kanz
Kobieta i Rozwód
Kołacz na okrągło
Kontigo
Kraina Serów
Kreweta Tempura Bar
Kumon
Kurier BTL Franczyza
Lodolandia
Lody Bonano
Lody Mangatto
LucArt
Mail Boxes Etc.
Metrohouse
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
Mrs. Sporty
Naturhouse
NeoNail
Nest Bank
New York Pizza Department
Pierogarnia Stary Młyn
Pierre Cardin
Pierrot Woda Źródlana
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizzeria Stopiątka
Północ Nieruchomości
PSB Mrówka
PZU
Recman
Red Hot Chicken
Semilac
SHIP CENTER – Parcel Shop
Sorvella Perfume
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Tax Care
Toy Planet
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Unique Pearls
Vistula
Western Chicken
Western Tortilla
WGN Nieruchomości
W. Kruk
Wólczanka
Wyspa Szkrabów
Xtreme Fitness Gyms
Yasumi Instytuty Zdrowia i Urody
Żabka Polska Sp. z o.o.
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Zdrowa Micha bistro piekarnia

POPULARNE NA FORUM

Solidne okna

Jeśli interesuje Cię tylko trwały wyrób okien, to powinieneś wiedzieć, że okna śląskie są pod tym względem najlepsze na rynku. Okna te istnieją od niedawna i są...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Mały biznes dla kobiety

Moja siostra ma własną pracownię ceramiczną i całkiem jej idzie ten interes. Ostatnio zainwestowała w lepszy piec do ceramiki z firmy Nobos https://nobos.pl/ z...

36 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Tani biznes dla początkującego

Może przy niektórych waszych biznesach przydać się namiar na sprawdzonego producenta opakowań z tworzyw sztucznych. Mówię o http://onplast.com.pl/ Możecie tam kupić...

87 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Nowoczesne medale odlewane

medale sportowe to sposób na godne uhonorowanie zwycięzcy i dbałość o klimat sportowych emocji. Zobacz nowe medale okolicznościowe! Nowoczesne i solidnie wykonane medale...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Najskuteczniejsza bez wątpienia będzie reklama w google adwords, tylko musi się jej obsługa zająć odpowiednia firma. Ja korzystam z pomocy agencji z łodzi a dokładnie...

422 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

Myślę, że warto wybrać kamerki, które przede wszystkim dobrze zarejestrują obraz nocny, bo co z tego, że nagrasz jak się włamują jak nic nie będzie widać. My mamy...

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

Myślę, że warto wybrać kamerki, które przede wszystkim dobrze zarejestrują obraz nocny, bo co z tego, że nagrasz jak się włamują jak nic nie będzie widać. My mamy...

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Żony milionerów też zarabiają

I'm happy about everything you bring it very interesting and helpful, thanks Bad Ice Cream

5 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018