Stawiają na franczyzę / Zdecydowana większość sklepów Bricomarché jest prowadzona przez samodzielnych przedsiębiorców, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. Jedynie kilka sklepów zarządzanych jest przez centralę, ale docelowo one także zostaną przekazane franczyzobiorcom.
Środa
04.04.2018
Bricomarché otworzyło 150. sklep. Kandydaci na franczyzobiorców sieci powinni nie tylko dysponować odpowiednim budżetem, lecz także być gotowi do przeprowadzki.
 

Bricomarché to należąca do Grupy Muszkieterów sieć supermarketów typu „dom i ogród”. Najnowszy sklep pod tym szyldem został uruchomiony kilka dni temu we Wrocławiu. To już kolejne otwarcie w tym roku – miesiąc wcześniej nowy supermarket Bricomarché zaczął działać w Poznaniu, w lokalizacji przejętej po konkurencji, czyli Castoramie.
 2018 rok planujemy zakończyć liczbą 160 działających sklepów, a do 2020 roku chcemy, by w Polsce funkcjonowało 200 marketów Bricomarché. Coraz częściej inwestujemy w dużych miastach, chociaż zachowujemy wielką ostrożność przy wyborze tego typu lokalizacji – mówi Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce. – Ekspansja w aglomeracjach stawia przed nami spore wyzwania. W takich miejscach musimy konkurować z największymi graczami na rynku. Jest to możliwe dzięki niskim cenom oraz naszej bogatej ofercie produktowej.

Zdecydowana większość sklepów Bricomarché jest prowadzona przez samodzielnych przedsiębiorców, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. Jedynie kilka sklepów zarządzanych jest przez centralę, ale docelowo one także zostaną przekazane franczyzobiorcom. Warunkiem przystąpienia do Grupy jest wkład własny w wysokości min. 400 tys. zł (nie mniej niż 20 proc. wartości całej inwestycji). Franczyzobiorca wybiera jedną z proponowanych mu przez licencjodawcę lokalizacji.
 U kandydatów na naszych franczyzobiorców ważna jest m.in. gotowość do przeprowadzki – zaznacza Katarzyna Jańczak-Stefanide. – Bardzo rzadko zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy mamy przygotowane dla nich lokalizacje w miejscu ich dotychczasowego zamieszkania. Stąd we współpracy preferujemy małżeństwa (w wieku około 25-50 lat), gdyż rodzinna przeprowadzka i zaangażowanie w biznes bardzo pomagają.

Powierzchnia handlowa marketów Bricomarché wynosi od 800 m2 do ponad 5 tys. m2. Wyposażenie sklepu jest dostosowane do oferowanego asortymentu, który w zależności od sezonu liczy od 15 do 30 tys. produktów. Szacowany okres zwrotu z inwestycji w market Bricomarché wynosi 3 lata.
W ubiegłym roku obroty sieci wzrosły do ponad 2 mld zł (rok wcześniej wyniosły 1,83 mld. zł).


Bogaty asortyment / Powierzchnia handlowa marketów Bricomarché wynosi od 800 m2 do ponad 5 tys. m2. Wyposażenie sklepu jest dostosowane do oferowanego asortymentu, który w zależności od sezonu waha się od 15 do 30 tys. produktów.

POPULARNE NA FORUM

Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

152 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

90 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

3 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019