Mrówka w każdym powiecie

Miejsce dla Mrówki / Standardowa Mrówka ma z reguły wielkość 1,5-1,6 tys. m2, choć zdarzają się i takie o powierzchni 2,5-3 tys. m2 (sklep w Kielcach ma nawet 4 tys. m2 powierzchni). Do tego należy doliczyć odpowiednio więcej miejsca na parking.
Wtorek
04.09.2018
Inwestycja w sklep PSB Mrówka nie jest mała. Gdzie może się opłacać?
 

W ofercie sklepów Mrówka znajdują się artykuły z branży budowlanej, wykończeniowej, instalacyjnej, oświetleniowej, elektronarzędzia, farby oraz produkty do kuchni, łazienki i ogrodu. Należąca do Grupy PSB sieć liczy już 285 placówek. W tym roku powstało 16 z nich, a do końca 2018 firma ma w planach kolejne otwarcia.
- Chcemy, aby każde miasto powiatowe miało swoją mrówkę – mówi Marzena Syczuk, przedstawicielka Grupy PSB. - Generalnie rozwijamy sieć właśnie w miastach powiatowych i gminnych, choć są wyjątki. Uruchomiliśmy np. placówki w Kielcach i w Warszawie.
Inwestor, który chciałby otworzyć franczyzowy sklep pod szyldem PSB Mrówka, musi albo mieć odpowiednio dużą działkę, albo odpowiednio duży budynek. Sieć otwiera placówki w dwóch formatach: mniejszym i standardowym. Mini-Mrówka to placówka wielkości 400-800 m2. Przy sklepie musi być też parking na 10-20 pojazdów. Standardowa Mrówka ma z reguły wielkość 1,5-1,6 tys. m2, choć zdarzają się i takie o powierzchni 2,5-3 tys. m2 (sklep w Kielcach ma nawet 4 tys. m2 powierzchni). Do tego należy doliczyć odpowiednio więcej miejsca na parking. Przy każdym sklepie powinien też być magazyn oraz miejsce na zewnętrzną ekspozycję działu „ogród”, która jest ustawiana od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
- Nasz dział inwestycji zawsze analizuje każdą proponowaną lokalizację, bada jej potencjał, grupę potencjalnych klientów, którzy będą mogli skorzystać z oferty sklepu – informuje Marzena Syczuk. - Przygotowujemy także analizę kosztów inwestycji, obliczamy też okres oczekiwania na rentowność i zwrot zainwestowanego kapitału.
Koszty inwestycji zależą m.in. od konkretnej lokalizacji, od tego czy franczyzobiorca ma działkę czy dopiero zamierza ją kupić.
- Załóżmy, że inwestor zamierza otworzyć placówkę wielkości 1 tys. m2 – mówi Marzena Syczuk. - Ceny działek wahają się od 40 do 300 zł za m2, w zależności od miejsca. Koszt budowy hali na sklep to 2,5 tys. zł za m2. Natomiast na wyposażenie sklepu trzeba wydać ok. 300 tys. zł. Wprawdzie zatowarowanie kosztuje generalnie 1,5 tys. zł za m2 powierzchni sprzedaży czyli przy tej wielkości sklepu byłoby to ok. 1,5 mln zł, ale na towar Grupa PSB udziela kredytu kupieckiego.
Przy formacie Mini-Mrówka koszty inwestycji najczęściej są niższe, szczególnie gdy franczyzobiorca ma gotowy obiekt, który trzeba tylko zaadaptować pod standardy sieci.

Oprócz pomocy przy uruchomieniu sklepu, franczyzodawca zapewnia też licencjobiorcom szkolenia, przygotowujące do prowadzenia placówki - z zakresu zarządzania, obsługi klienta, technik sprzedaży, marketingowe, produktowe. Udostępnia też m.in. system informatyczny do obsługi sklepu oraz zapewnia bieżące zatowarowanie każdej placówki.


Do wyboru / W ofercie sklepów Mrówka znajdują się artykuły z branży budowlanej, wykończeniowej, instalacyjnej, oświetleniowej, elektronarzędzia, farby oraz produkty do kuchni, łazienki i ogrodu.

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Myślę, że warto spojrzeć na to gdzie po prostu jest dobra praca i tam zamieszkać. Wydaje mi się, że dość tanie są mieszkania w Bielsku-Białej i miasto też wydaje...

154 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Warto zapoznać się z cenami mieszkań w różnych miastach. Nie warto kupować idealnego mieszkania (po remoncie, z pełnym nowym umeblowaniem), ponieważ osoby wynajmujące...

154 wypowiedzi
ostatnia 08.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

154 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

89 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

2 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Jaki sklep meblowy?

MebleWersal, Agata, w obu mają spory wybór takich mebli.

89 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018