Franczyza na dodatek
Franczyza na dodatek / Jedna z opcji współpracy z firmą Sunbenefit przeznaczona jest dla osób, które mają już punkty sprzedażowe: sklepy hurtownie itp. W placówce trzeba tylko wygospodarować kilka metrów miejsca na ekspozytor np. z panelami, który wstawi centrala firmy. Jako zabezpieczenie partner płaci 1 tys. zł kaucji zwrotnej.
Sobota
17.11.2018
Franczyzodawca Sunbenefit uważa, że energia odnawialna ma wielką przyszłość. I podpowiada, jak na tym zarobić.
 

Sunbenefit specjalizuje się w sprzedaży i montażu urządzeń z branży energii odnawialnej: paneli fotowoltaicznych, kotłów elektrycznych, pomp ciepła. Od sierpnia buduje sieć sklepów oraz punktów ekspozycyjnych w całej Polsce. Obecnie ma ich 25 i szuka partnerów, którzy pomogą w dalszym rozwoju.
– Oferujemy kilka możliwości współpracy. Dobieramy je w zależności od preferencji kandydata – mówi Zdzisław Kos z firmy Sunbenefit.

Pierwsza opcja przeznaczona jest dla osób, które mają już punkty sprzedażowe: sklepy hurtownie itp. W placówce trzeba tylko wygospodarować kilka metrów miejsca na ekspozytor np. z panelami, który wstawi centrala firmy. Jako zabezpieczenie partner płaci 1 tys. zł kaucji zwrotnej.
– Jeśli klient zainteresuje się naszymi urządzeniami, pracownicy sklepu biorą od niego dane kontaktowe, w celu umówienia z profesjonalnym doradcą. I te informacje przekazują nam, a my dzwonimy do klienta i zajmujemy się jego dalszą obsługą – wyjaśnia Zdzisław Kos. – Dzięki temu ani właścicielowi sklepu, ani jego pracownikom nie są potrzebne żadne szkolenia ani specjalistyczna wiedza.

Właściciel placówki zarabia na prowizji od podpisanych z klientami umów. Franczyzodawca zapewnia, że ekspozytory można wstawić do różnego rodzaju miejsc: hurtowni budowlanych, centrów handlowych, centrów ogrodniczych, ale też stacji benzynowych a nawet sklepów spożywczych.
– Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach ta forma dotarcia do klienta jest bardzo skuteczna – dodaje Zdzisław Kos. – Ludzie systematycznie widzą nasze produkty i w końcu w ich głowach zaczyna kielkować myśl o ich zakupie.

Zbuduj własną sieć

Kolejna opcja współpracy kierowana jest do osób pracujacych jako przedstawiciele handlowi.
– Dzięki temu mają bazę kontaktów, np. w sklepach czy hurtowniach. Mogą proponować swoim kontrahentom wstawienie ekspozytorów i w ten sposób zbudować własną sieć sprzedaży, z której będą czerpać zyski także w postaci prowizji od pozyskanych w ich punktach klientów. Satysfakcjonujący dochód zapewni 15-20 punktów – mówi Zdzisław Kos.

Najbardziej zaawansowana forma współpracy zakłada, że przedstawiciel zajmuje się nie tylko wyszukiwaniem punktów ekspozycyjnych, lecz także obsługą klientów.
– Wówczas przechodzi szkolenia. Otrzymuje kontakty do klientów, spisuje umowy i zamówienia, których realizacją zajmuje się centrala – dodaje Zdzisłąw Kos. – Co ważne, współpracę z nami można łączyć z innym rodzajem działalności, np. pracą w charakterze agenta ubezpieczeniowego czy kredytowego.

Franczyzodawca zapewnia, że przedstawiciele nie muszą ponosić żadnych nakadów finansowych na start działalności. I przekonuje, że energia odnawialna ma przyszłość.
– Po niedawnych podwyżkach cen prądu dla firm, które wyniosły 30-40 proc., zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii jest wręcz szalone. Liczba zapytań o naszą ofertę wzrosła o 2 tys. procent – podkreśla Zdzisław Kos.