Doświadczony franczyzobiorca

Idealny metraż / Optymalna powierzchnia na salon Recman wynosi 80-100 m kw.
Czwartek
04.04.2019
Rafał Wiśniewski przeanalizował wiele ofert franczyzowych zanim zdecydował się otworzyć własny sklep odzieżowy. Na jaką markę postawił?
 

Rafał Wiśniewski jest franczyzobiorcą marki Recman od dwóch lat. Salony, którymi zarządza są zlokalizowane w Galerii Jurajskiej w Częstochowie oraz Galerii Sfera w Bielsku- Białej. Zanim zdecydował się na zawarcie umowy franczyzowej z siecią, przez 16 lat był związany z branżą odzieżową. Karierę zawodową zaczynałem od sprzedaży w salonie Levis'a. Pracowałem także dla firmy Artman, która zarządzała marką House. W 2008 roku budowałem od podstaw struktury operacyjne sportowej marki 4F, następnie pracowałem dla marki z sektora odzieży dla dzieci  5.10.15. Decyzję o otwarciu salonu franczyzowego podjąłem dopiero w trakcie współpracy z jedną z marek odzieżowych dla mężczyzn – mówi Rafał Wiśniewski.

Franczyzobiorca zanim trafił na ofertę marki Recman, przyjrzał się innym firmom, które również rozwijają swoje sieci franczyzowe. Do współpracy z Recmanem przekonała go wysoka jakość sprzedawanych produktów.  Jest to jedna z najstarszych firm z branży odzieży męskiej na polskim rynku i jedna z niewielu obecnych w galeriach handlowych, która posiada swój park maszynowy i szwalnie. Produkty są bardzo wysokiej jakości. Doceniam również fakt, że marka nie wprowadza swoich klientów w błąd. Nie zawyża cen, aby następnie sztucznie je obniżyć – zapewnia Wiśniewski.

Wojciech Tulwin, dyrektor marketingu marki Recman zaznacza, że o otwarciu sklepu w konkretnej lokalizacji decyduje głównie koszt wynajęcia lokalu.  Wspieramy naszych partnerów w negocjacjach, co pozwala uzyskać atrakcyjne warunki wynajmu. Optymalna powierzchnia na salon Recman wynosi między 80 a 100 m2. Indywidualnie dla każdego sklepu przygotowujemy projekt wystroju wnętrza. W kwestii wyposażenia partnerzy mogą korzystać z firm, które polecamy, jednak nie jest to konieczne  mówi Tulwin.

Kwota inwestycji jest zależna od miasta i stanu lokalu, w którym powstanie sklep oraz jego lokalizacji (galeria handlowa czy lokal przy ulicy). Wynosi średnio od 80 tys. zł do 150 tys. zł, a w przypadku lokali w stanie deweloperskim w galeriach handlowych nawet 200-250 tys. zł.  Franczyzobiorca nie musi zamawiać ani kupować towaru lub płacić kaucji za towar. Recman jako franczyzodawca jest właścicielem towaru i dba o asortyment w każdym salonie – zapewnia Wiśniewski. 


Rafał Wiśniewski, franczyzobiorca marki Recman / Recman to jedna z najstarszych firm z branży odzieży męskiej na polskim rynku i jedna z niewielu obecnych w galeriach handlowych, która posiada swój park maszynowy i szwalnie. Produkty są bardzo wysokiej jakości.

POPULARNE NA FORUM

Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Dzień dobry. Zakładam ten wątek by znaleźć kogoś, kto być może też miał problem z tym sklepem - zresztą, z tego co widziałam, opinie na temat tego sklepu nie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Moim zdaniem jest to bardzo niejednoznaczna inwestycja poniewaz czesto w malych miastach nie ma sklepów odziezowych z drugiej strony ludzie lubia jezdzic do wiekszych miast np...

48 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jak masz plan na swój sklep internetowy, a przede wszystkim pieniążki i wiedzę z tego zakresu, to pewnie że warto.

33 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Top Secret

No to fakt, tylko potem tragicznie wygląda jak są rozmiary od 34 do 46 i wieszaki ledwo mieszczą się ...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

jak masz na to fajny pomysł to warto

33 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019