Doświadczony franczyzobiorca

Idealny metraż / Optymalna powierzchnia na salon Recman wynosi 80-100 m kw.
Czwartek
04.04.2019
Rafał Wiśniewski przeanalizował wiele ofert franczyzowych zanim zdecydował się otworzyć własny sklep odzieżowy. Na jaką markę postawił?
 

Rafał Wiśniewski jest franczyzobiorcą marki Recman od dwóch lat. Salony, którymi zarządza są zlokalizowane w Galerii Jurajskiej w Częstochowie oraz Galerii Sfera w Bielsku- Białej. Zanim zdecydował się na zawarcie umowy franczyzowej z siecią, przez 16 lat był związany z branżą odzieżową. Karierę zawodową zaczynałem od sprzedaży w salonie Levis'a. Pracowałem także dla firmy Artman, która zarządzała marką House. W 2008 roku budowałem od podstaw struktury operacyjne sportowej marki 4F, następnie pracowałem dla marki z sektora odzieży dla dzieci  5.10.15. Decyzję o otwarciu salonu franczyzowego podjąłem dopiero w trakcie współpracy z jedną z marek odzieżowych dla mężczyzn – mówi Rafał Wiśniewski.

Franczyzobiorca zanim trafił na ofertę marki Recman, przyjrzał się innym firmom, które również rozwijają swoje sieci franczyzowe. Do współpracy z Recmanem przekonała go wysoka jakość sprzedawanych produktów.  Jest to jedna z najstarszych firm z branży odzieży męskiej na polskim rynku i jedna z niewielu obecnych w galeriach handlowych, która posiada swój park maszynowy i szwalnie. Produkty są bardzo wysokiej jakości. Doceniam również fakt, że marka nie wprowadza swoich klientów w błąd. Nie zawyża cen, aby następnie sztucznie je obniżyć – zapewnia Wiśniewski.

Wojciech Tulwin, dyrektor marketingu marki Recman zaznacza, że o otwarciu sklepu w konkretnej lokalizacji decyduje głównie koszt wynajęcia lokalu.  Wspieramy naszych partnerów w negocjacjach, co pozwala uzyskać atrakcyjne warunki wynajmu. Optymalna powierzchnia na salon Recman wynosi między 80 a 100 m2. Indywidualnie dla każdego sklepu przygotowujemy projekt wystroju wnętrza. W kwestii wyposażenia partnerzy mogą korzystać z firm, które polecamy, jednak nie jest to konieczne  mówi Tulwin.

Kwota inwestycji jest zależna od miasta i stanu lokalu, w którym powstanie sklep oraz jego lokalizacji (galeria handlowa czy lokal przy ulicy). Wynosi średnio od 80 tys. zł do 150 tys. zł, a w przypadku lokali w stanie deweloperskim w galeriach handlowych nawet 200-250 tys. zł.  Franczyzobiorca nie musi zamawiać ani kupować towaru lub płacić kaucji za towar. Recman jako franczyzodawca jest właścicielem towaru i dba o asortyment w każdym salonie – zapewnia Wiśniewski. 


Rafał Wiśniewski, franczyzobiorca marki Recman / Recman to jedna z najstarszych firm z branży odzieży męskiej na polskim rynku i jedna z niewielu obecnych w galeriach handlowych, która posiada swój park maszynowy i szwalnie. Produkty są bardzo wysokiej jakości.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

34 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto współpracuje z moodo na zasadach franczyzy ? Jaki jest koszt inwestycji, jak układa się współpraca i czy się opłaca

88 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020