Mobilna gastronomia, zwłaszcza wiosną i latem jest kuszącym biznesem. Ale w tej branży można zarabiać przez cały rok. Trzeba tylko dobrze wybrać.
 

W kwietniowym wydaniu 4/2019 (170)

RAPORT SPECJALNY

Gastronomia na kółkach. Czy to się opłaca? 
Mobilna gastronomia, zwłaszcza wiosną i latem jest kuszącym biznesem. Ale w tej branży można zarabiać przez cały rok. Trzeba tylko dobrze wybrać.

SUPERTEMAT

Sklepy na froncie
Walka o klienta i niedziele niehandlowe – te słowa najlepiej opisują sytuację w branży art. spożywczych i przemysłowych w ostatnim roku. W artykule opisane są warunki współpracy z: Carrefour, Intermarche, Stokrotka, Żabka, ABC na kołach, Al.Capone, Kolporter, Godan, Daisy, Husse.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Bez ryzyka nic nie cyka
Produkcja zegarków w naszym kraju nie jest łatwa – wymaga sporo kapitału, czasu i specjalistów, których w Polsce jest deficyt. Ale chętnych na luksusowe zegarki nie brakuje.

Klienci chudną, firma zarabia
Polacy coraz częściej walczą z nadwagą, także dzięki diecie pudełkowej. Czy catering dietetyczny to dobry pomysł na biznes we franczyzie?

Biuro na spółkę
Już wkrótce nawet co czwarty Polak będzie chciał pracować w biurze coworkingowym. Tylko że tych jest w Polsce jak na razie niewiele…

W pralni się kręci
Właściciel sieci 5 a Sec chce przekazać franczyzobiorcom działające od wielu lat pralnie.

Biznes dla Ikara, czyli zakładamy szkołę paralotniową
Szkołę paralotniową może założyć każdy, kto dysponuje kwotą 200 tys. zł. Jeśli właściciel chce też uczyć latać, musi najpierw ukończyć kurs instruktorski. A ten trwa nawet pięć lat.

Zakładamy plantację lawendy
Lawenda to zioło, które można wykorzystać na wiele sposobów. Mnogość zastosowań sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na jej uprawę.

E-FIRMA

Sklep wymyślony w stajni
W dobie rozwoju e-commerce niełatwo konkurować nawet w niszowej branży. Ale właścicielce True Rider udało się przekonać do swojej marki miłośników jazdy konnej.

Platforma z dobrym PR-em
Prowly powstało, aby ułatwiać kontakty osób zajmujących się public relations z dziennikarzami. Bardzo wyspecjalizowana grupa odbiorców usługi nie przeszkodziła w osiągnięciu międzynarodowego sukcesu.

WŁASNY BIZNES

Uczciwość buduje przewagę
– W interesach nie chodzi o to, aby złupić klienta czy kontrahenta. W biznesie nadrzędną i niezbędną wartością jest uczciwość – mówi Jacek Rozenek, aktor, trener biznesu, właściciel firmy szkoleniowej Audytorium.

MÓJ FRANCHISING

Franczyza na gładko
Martyna Błaszczyk z etatowej kosmetyczki awansowała na właścicielkę salonu DepilConcept. I ma apetyt na więcej.

Straciła pracę, zyskała firmę
– Na jednej z rozmów o pracę zapytano mnie, gdzie widzę siebie za 10 lat. Odruchowo odpowiedziałam, że w swoich placówkach bankowych – wspomina Anna Kulczyńska-Gonia, franczyzobiorczyni Eurobanku.

OD ZERA DO MILIONERA

Towar pożądany przez mężczyzn
Motocykle marki Harley-Davidson stały się symbolem wolnej Ameryki i ulubioną zabawką panów. Projektantami byli William Harley oraz Arthur Davidson, a ich droga do sukcesu – wyboista.

SONDA

Franczyza dodaje gazu
Budowa sieci franczyzowej jest dobrym sposobem na rozwój biznesu. Choć początki zazwyczaj nie są łatwe, to wysiłek się opłaca.

STEKI MENEDŻERA

Biznes we krwi
Zanim Wojciech Goduński został jednym z największych franczyzodawców w branży gastronomicznej, imał się różnych biznesów. Pierwsze pieniądze zarobił, gdy miał 16 lat.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

342 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak wygrać z konkurencją
Rynek rozwija się dynamicznie, a konkurencja nie śpi. Dlatego warto znać narzędzia i techniki efektywnego zarządzania, które pozwalają zostawić inne firmy w tyle.

ABC FRANCZYZY

Dawca kontra biorca: kogo chronią sądy?    
Spraw między franczyzodawcami a franczyzobiorcami przybywa na wokandach polskich sądów. Czy najwyższy organ wymiaru sprawiedliwości częściej sprzyja którejś ze stron konfliktu?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 wydań w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera pierwsze wydanie. Od razu wysyłamy wszystkie wybrane wydania, które się ukazały. Wydania, które się ukażą w przyszłości będą nadane w pierwszym dniu sprzedaży danego wydania.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748