Marcin Ujejski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Blue Timber / "Sklepy DrewnodlaDomu chcemy otwierać w bliskiej okolicy miast wojewódzkich. Nie muszą być w samym mieście, ale ważne, by miejsce, w którym stanie sklep było dobrze z nim skomunikowane, z łatwym dojazdem".
Poniedziałek
08.04.2019
Licencjobiorca marki DrewnoDlaDomu może sam sfinansować otwarcie sklepu lub skorzystać ze wsparcia franczyzodawcy.
 

W sklepach DrewnoDlaDomu można kupić materiały z drewna i akcesoria do drewna, m.in. drewno konstrukcyjne, budowlane, elewacyjne, deski tarasowe, tarcicę, środki do impregnacji, akcesoria podłogowe. Marka ma obecnie dwa salony własne i podjęła decyzję o dalszym rozwoju poprzez franczyzę.
– W tej chwili prowadzimy już pierwsze rozmowy z osobami zainteresowanymi naszą franczyzą – informuje Marcin Ujejski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Blue Timber, franczyzodawcy marki DrewnoDlaDomu. – Chcemy otwierać placówki w bliskiej okolicy miast wojewódzkich. Nie muszą być w samym mieście, ale ważne, aby miejsce, w którym stanie sklep było dobrze z nim skomunikowane, z łatwym dojazdem.
Franczyzobiorca powinien dysponować działką o minimalnej wielkości 10 arów, z lokalem o powierzchni 50 m2, przeznaczonym na sklep.
– Resztę terenu zajmie parking, podjazd, plac do manewrowania samochodami. Całość powinna być ogrodzona i odpowiednio zabezpieczona – wyjaśnia Marcin Ujejski. – Mile widziana będzie też hala lub namiot przemysłowy, do przechowywania towaru.

Od kandydatów na licencjobiorców koncept oczekuje doświadczenia w zarządzaniu firmą, niekoniecznie w tej samej branży. Na początku przechodzą oni szkolenia, m.in. produktowe, sprzedażowe, marketingowe. Jeśli chodzi o wysokość inwestycji, to są dwie możliwości: albo franczyzobiorca finansuje ją w całości samodzielnie, albo wspiera go w tym licencjodawca. W pierwszym przypadku kwota potrzebna na start to od 300 do 500 tys. zł, z czego ok. 70 proc. przeznaczane jest na zakup towaru. W drugim przypadku franczyzobiorca inwestuje 150 tys. zł na opłatę licencyjną i adaptację lokalu, natomiast centrala zapewnia towar i organizuje zaplecze. Franczyzobiorcy zarabiają na prowizji od sprzedaży.
– Wstępnie planujemy otwarcie jednego sklepu w każdym województwie, choć nie wykluczamy, że w niektórych przypadkach będzie miejsce dla dwóch placówek w danym rejonie – dodaje Marcin Ujejski.
Oprócz szkoleń, wparcia w wyborze lokalizacji i sfinansowaniu otwarcia placówki franczyzobiorcy mogą liczyć też m.in. na pomoc w dobraniu asortymentu, pełną obsługę księgową, wsparcie przy pozyskiwaniu klientów.


Drewniany asortyment / W sklepach DrewnoDlaDomu można kupić materiały z drewna i akcesoria do drewna, m.in. drewno konstrukcyjne, budowlane, elewacyjne, deski tarasowe, tarcicę, środki do impregnacji, akcesoria podłogowe.

POPULARNE NA FORUM

Porady na temat budowy i wykończenia domu.

To i ja od siebie polecę sprawdzoną i dobrą firmę https://czechpranie.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2019
Lampy do salonu

Przy dobrych lampach... lepiej widać plamy na dywanie, dlatego warto go powierzyć specjalistom np. https://czechpranie.pl/ i zadbać o jego czystość :)

4 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Lokalizacja jest bardzo ważna przy wynajmie i jakość lokalu jaką mamy, dlatego wiedząc że chce zarobić kupiłam mieszkanie w dom marzen w piasecznie i bez najmniejszych...

152 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

89 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

2 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Jaki sklep meblowy?

MebleWersal, Agata, w obu mają spory wybór takich mebli.

89 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018