Marcin Ujejski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Blue Timber / "Sklepy DrewnodlaDomu chcemy otwierać w bliskiej okolicy miast wojewódzkich. Nie muszą być w samym mieście, ale ważne, by miejsce, w którym stanie sklep było dobrze z nim skomunikowane, z łatwym dojazdem".
Poniedziałek
08.04.2019
Licencjobiorca marki DrewnoDlaDomu może sam sfinansować otwarcie sklepu lub skorzystać ze wsparcia franczyzodawcy.
 

W sklepach DrewnoDlaDomu można kupić materiały z drewna i akcesoria do drewna, m.in. drewno konstrukcyjne, budowlane, elewacyjne, deski tarasowe, tarcicę, środki do impregnacji, akcesoria podłogowe. Marka ma obecnie dwa salony własne i podjęła decyzję o dalszym rozwoju poprzez franczyzę.
– W tej chwili prowadzimy już pierwsze rozmowy z osobami zainteresowanymi naszą franczyzą – informuje Marcin Ujejski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Blue Timber, franczyzodawcy marki DrewnoDlaDomu. – Chcemy otwierać placówki w bliskiej okolicy miast wojewódzkich. Nie muszą być w samym mieście, ale ważne, aby miejsce, w którym stanie sklep było dobrze z nim skomunikowane, z łatwym dojazdem.
Franczyzobiorca powinien dysponować działką o minimalnej wielkości 10 arów, z lokalem o powierzchni 50 m2, przeznaczonym na sklep.
– Resztę terenu zajmie parking, podjazd, plac do manewrowania samochodami. Całość powinna być ogrodzona i odpowiednio zabezpieczona – wyjaśnia Marcin Ujejski. – Mile widziana będzie też hala lub namiot przemysłowy, do przechowywania towaru.

Od kandydatów na licencjobiorców koncept oczekuje doświadczenia w zarządzaniu firmą, niekoniecznie w tej samej branży. Na początku przechodzą oni szkolenia, m.in. produktowe, sprzedażowe, marketingowe. Jeśli chodzi o wysokość inwestycji, to są dwie możliwości: albo franczyzobiorca finansuje ją w całości samodzielnie, albo wspiera go w tym licencjodawca. W pierwszym przypadku kwota potrzebna na start to od 300 do 500 tys. zł, z czego ok. 70 proc. przeznaczane jest na zakup towaru. W drugim przypadku franczyzobiorca inwestuje 150 tys. zł na opłatę licencyjną i adaptację lokalu, natomiast centrala zapewnia towar i organizuje zaplecze. Franczyzobiorcy zarabiają na prowizji od sprzedaży.
– Wstępnie planujemy otwarcie jednego sklepu w każdym województwie, choć nie wykluczamy, że w niektórych przypadkach będzie miejsce dla dwóch placówek w danym rejonie – dodaje Marcin Ujejski.
Oprócz szkoleń, wparcia w wyborze lokalizacji i sfinansowaniu otwarcia placówki franczyzobiorcy mogą liczyć też m.in. na pomoc w dobraniu asortymentu, pełną obsługę księgową, wsparcie przy pozyskiwaniu klientów.


Drewniany asortyment / W sklepach DrewnoDlaDomu można kupić materiały z drewna i akcesoria do drewna, m.in. drewno konstrukcyjne, budowlane, elewacyjne, deski tarasowe, tarcicę, środki do impregnacji, akcesoria podłogowe.

POPULARNE NA FORUM

Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

152 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

90 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

3 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019