Pomysł na biznes z Paryża

Lokal na sklep / Powierzchnia salonu powinna wynosić od 60-120 m kw. I to właśnie od rozmiaru sklepu zależy kwota inwestycji.
Poniedziałek
29.04.2019
Francuska marka odzieżowa The Kooples planuje zbudować sieć franczyzową w Polsce. Czy franczyzobiorcy muszą mieć branżowe doświadczenie?
 

The Kooples to francuska marka modowa stworzony w 2008 roku przez trzech braci: Alexandra, Laurenta i Raphaela Elichanów. Ubrania zaprojektowane przez rodzeństwo zawojowały Europę oraz Stany Zjednoczone. Obecnie sieć liczy ponad 400 butików na całym świecie. Ich salony znajdują się w centrum Paryża, Londynu i Nowego Jorku. A do projektów marki są zapraszane największe gwiazdy, m.in.: Irina Shayk, Zayn Malik, Stella Maxwell, Ming Xi, Gigi Hadid, Beyonce i Taylor Swift. Ubrania są wykorzystywane przez stylistów do sesji dla czołowych magazynów, takich jak „Vogue”, „Grazia” czy „Numero”.

Teraz również i polscy przedsiębiorcy będą mieli możliwość założenia salonu The Kooples. – Dopiero zaczynamy proces wdrożenia naszej marki we franczyzę na polskim rynku. Do tej pory nasza dystrybucja była skoncentrowana na salonach mulitimarkowych, a nie niezależnych lokalach franczyzowych. Również polski rynek powoli otwiera się na francuskie brandy. Dlatego my jako dystrybutor zdecydowaliśmy się na tego typu współpracę – mówi Anna Węgrzyn, dyrektor sprzedaży The Kooples.

Franczyzodawca zaznacza, że w pierwszej kolejności szuka franczyzobiorców wśród swoich partnerów. – Są to zwykle osoby bardzo doświadczone i zaznajomione z rynkiem odzieżowym. Wdrażanie takiego partnera jest zdecydowanie krótsze. Nie zamykamy się jednak na współpracę z osobami, które dopiero chciałyby zacząć swoją przygodę z branżą. Cykl szkoleń, które oferujemy, z pewnością pozwoli mniej doświadczonym płynnie wejść w ten biznes – zapewnia Anna Węgrzyn.

Oprócz szkoleń z zakresu obsługi klienta, sprzedaży oraz visual merchandasingu, franczyzodawca oferuje partnerom towar, know-how niezbędne do prowadzenia sklepu odzieżowego, pomoc i doradztwo przy wyborze kolekcji, lokalizacji, negocjacjach warunków najmu oraz przy rekrutacji personelu, a także gotowy projekt salonu i kompleksowe wsparcie marketingowe.

Franczyzodawca chce otwierać sklepy w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Najlepszą lokalizacją na salon marki są według franczyzodawcy galerie handlowe lub centra miast. Powierzchnia salonu powinna wynosić od 60-120 m2. I to właśnie od rozmiaru sklepu zależy kwota inwestycji. – W przeliczaniu kwoty inwestycji bierzemy pod uwagę kwotę zatowarowania sklepu dwa razy w sezonie oraz realizację całego projektu od strony technicznej.  Przyjmujemy, że na 1 m2 musimy mieć 4,3-5,2 tys. zł – mówi Anna Węgrzyn.

Franczyzodawca zaznacza, że zwrot inwestycji następuje po mniej więcej dwóch latach od rozpoczęcia współpracy.


Anna Węgrzyn, dyrektor sprzedaży The Kooples / "Chcemy otwierać sklepy w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Najlepszą lokalizacja na salon naszej marki są galerie handlowe i centra miast".

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

34 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto współpracuje z moodo na zasadach franczyzy ? Jaki jest koszt inwestycji, jak układa się współpraca i czy się opłaca

88 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020