Stawiają na galerie

Liczba wciąż rośnie / Moodo Urban Fashion Mode posiada sieć liczącą ponad 140 sklepów własnych oraz 137 franczyzowych w Polsce.
Czwartek
16.05.2019
Moodo zamierza otworzyć co najmniej 20 sklepów w tym roku. Ile franczyzobiorca musi mieć pieniędzy na inwestycję?
 

Moodo Urban Fashion Mode posiada sieć liczącą ponad 140 sklepów własnych oraz 137 franczyzowych w Polsce. Mimo to nadal szuka potencjalnych franczyzobiorców, głównie w miastach od 20 tys. do 80 tys. mieszkańców. Sklepy Moodo najlepiej otwierać w galeriach handlowych, optymalna powierzchnia lokalu to 70-80 m2. – Otwieramy sklepy również większych miastach, ale w mniej prestiżowych lokalizacjach. Właśnie tam nasz biznes sprawdza się najlepiej pod względem finansowym – mówi Wojciech Kalejta, dyrektor zarządzający siecią Moodo. 

Potencjalny franczyzobiorca musi mieć doświadczenie w handlu odzieżą oraz umieć zarządzać personelem. – Podejmujemy także współpracę z osobami z mniejszym doświadczeniem, ale wymagamy od nich pełnego zaangażowania w prowadzenie biznesu – zapewnia Kalejta.

Ile na start?

Franczyzodawca szacuje, że koszty wyposażenia nowego sklepu wynoszą 30-60 tys. zł netto, natomiast kwota przeznaczona na remont uzależniona jest od tego czy lokal jest nowy czy wymaga tylko adaptacji. W tym wypadku może się wahać od 20 do 50 tys. zł. Całkowita suma inwestycji wynosi od 50 do 110 tys. zł netto. Franczyzobiorca musi uiścić także opłatę licencyjna, która wynosi 1,2 tys. zł rocznie.

W ramach pakietu franczyzowego, franczyzobiorca ma zapewnioną m.in. opiekę kierownika regionalnego oraz specjalisty ds. visual merchandisingu. – Oferujemy szkolenie ze sprzedaży dla personelu, rozmieszczenia towarów w sklepie oraz z obsługi systemu komputerowego. W trakcie trwania współpracy zapewniamy również dodatkowe szkolenia dla personelu i franczyzobiorców, którzy chcą podnieść  kwalifikacje sprzedażowe i menedżerskie. Każdy franczyzobiorca Moodo otrzymuje też podręczniki dotyczące standardów obsługi sprzedaży,  zasad visual merchandisingu, obiegu dokumentów oraz dostęp do wewnętrznej platformy Moodo. Zamieszczamy tam wszelkie dokumenty i opis procedur, np. dotyczących reklamacji czy zwrotu towaru – wylicza Kalejta.


Ile na początek? / Franczyzodawca szacuje, że koszty wyposażenia nowego sklepu wynoszą 30-60 tys. zł netto.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

10 biznesów na każdą kieszeń /31.08.2019

Czy da się założyć firmę za nieduże pieniądze? Oczywiście! We wrześniowym numerze FRANCHISING przedstawiamy sprawdzone pomysły na biznes we franczyzie za rozsądną kwotę.

10 biznesów, dzięki którym rzucisz korpo /01.07.2019

Na korporacji nie kończy się życie. Wręcz przeciwnie – zakładając własną firmę, możemy je zacząć na nowo. Przedstawiamy 10 biznesów, dzięki którym rzucisz etat i przejdziesz na swoje.

Gastronomia na kółkach. Czy to się opłaca? /01.04.2019

Mobilna gastronomia, zwłaszcza wiosną i latem jest kuszącym biznesem. Ale w tej branży można zarabiać przez cały rok. Trzeba tylko dobrze wybrać.

Stawiamy na franczyzę /19.08.2018

– Planujemy mieć sieć liczącą mniej więcej 250 sklepów za pięć lat – mówi Wojciech Kalejta, dyrektor zarządzający Moodo.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Dzień dobry. Zakładam ten wątek by znaleźć kogoś, kto być może też miał problem z tym sklepem - zresztą, z tego co widziałam, opinie na temat tego sklepu nie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2019
Odzież męska - jeansy

I am definitely enjoying your website. You definitely have some great insight and great stories. HMA Pro VPN 5.0.228.0 Crack

14 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2019
Odzież męska - jeansy

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when...

14 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

thanks for the tips and information..i really appreciate it.. Chicago Refinance

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Jeżeli ktoś dobrze zajmie się Twoim sklepem, to serio można na tym nie źle zarobić. Ja korzysam z firmy https://iconmedia.pl i serio mogę ich polecić

49 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

stworzyłem*

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

Ja prowadzę swój sklep odzieżowy, stworzyłam sklep razem z firmą https://iconmedia.pl oferują atrakcyjne ceny a co najważniejsze mam od nich pełne wsparcie.

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Moim zdaniem jest to bardzo niejednoznaczna inwestycja poniewaz czesto w malych miastach nie ma sklepów odziezowych z drugiej strony ludzie lubia jezdzic do wiekszych miast np...

49 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2019