Stawiają na galerie

Liczba wciąż rośnie / Moodo Urban Fashion Mode posiada sieć liczącą ponad 140 sklepów własnych oraz 137 franczyzowych w Polsce.
Czwartek
16.05.2019
Moodo zamierza otworzyć co najmniej 20 sklepów w tym roku. Ile franczyzobiorca musi mieć pieniędzy na inwestycję?
 

Moodo Urban Fashion Mode posiada sieć liczącą ponad 140 sklepów własnych oraz 137 franczyzowych w Polsce. Mimo to nadal szuka potencjalnych franczyzobiorców, głównie w miastach od 20 tys. do 80 tys. mieszkańców. Sklepy Moodo najlepiej otwierać w galeriach handlowych, optymalna powierzchnia lokalu to 70-80 m2. – Otwieramy sklepy również większych miastach, ale w mniej prestiżowych lokalizacjach. Właśnie tam nasz biznes sprawdza się najlepiej pod względem finansowym – mówi Wojciech Kalejta, dyrektor zarządzający siecią Moodo. 

Potencjalny franczyzobiorca musi mieć doświadczenie w handlu odzieżą oraz umieć zarządzać personelem. – Podejmujemy także współpracę z osobami z mniejszym doświadczeniem, ale wymagamy od nich pełnego zaangażowania w prowadzenie biznesu – zapewnia Kalejta.

Ile na start?

Franczyzodawca szacuje, że koszty wyposażenia nowego sklepu wynoszą 30-60 tys. zł netto, natomiast kwota przeznaczona na remont uzależniona jest od tego czy lokal jest nowy czy wymaga tylko adaptacji. W tym wypadku może się wahać od 20 do 50 tys. zł. Całkowita suma inwestycji wynosi od 50 do 110 tys. zł netto. Franczyzobiorca musi uiścić także opłatę licencyjna, która wynosi 1,2 tys. zł rocznie.

W ramach pakietu franczyzowego, franczyzobiorca ma zapewnioną m.in. opiekę kierownika regionalnego oraz specjalisty ds. visual merchandisingu. – Oferujemy szkolenie ze sprzedaży dla personelu, rozmieszczenia towarów w sklepie oraz z obsługi systemu komputerowego. W trakcie trwania współpracy zapewniamy również dodatkowe szkolenia dla personelu i franczyzobiorców, którzy chcą podnieść  kwalifikacje sprzedażowe i menedżerskie. Każdy franczyzobiorca Moodo otrzymuje też podręczniki dotyczące standardów obsługi sprzedaży,  zasad visual merchandisingu, obiegu dokumentów oraz dostęp do wewnętrznej platformy Moodo. Zamieszczamy tam wszelkie dokumenty i opis procedur, np. dotyczących reklamacji czy zwrotu towaru – wylicza Kalejta.


Ile na początek? / Franczyzodawca szacuje, że koszty wyposażenia nowego sklepu wynoszą 30-60 tys. zł netto.

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

34 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto współpracuje z moodo na zasadach franczyzy ? Jaki jest koszt inwestycji, jak układa się współpraca i czy się opłaca

88 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020