Spory wybór / GPoland w swoim portfolio posiada już ponad 70 brandów.
Niedziala
16.06.2019
– Przyszli franczyzobiorcy marki GPoland mają do wybory aż cztery modele współpracy – mówi Monika Szurgot, menedżer ds. rozwoju GPoland.
 

Marka GPoland stworzyła projekt salonów multibrandowych Made in G rozwijanych na zasadzie franczyzy. Jakie możliwości współpracy mają franczyzobiorcy?
Możliwości współpracy z nami jest dużo. Pierwszą jest otwarcie sklepu monobrandowego. Kolejną – sklepu multimarkowego z kilkoma markami w jednym sklepie. Multimarka, która występuje pod szyldem Made in G jest rozłożona na cztery modele: Made in G Premium, Made in G Accessories, Made in G Denim i Made in G Fast Fashion.

GPoland w swoim portfolio posiada już ponad 70 brandów. Franczyzobiorca może swobodnie dobierać marki?
Podpowiadamy jakie marki sprzedadzą się najlepiej w danej lokalizacji. Brand menedżer pilnuje, aby towar był dobierany odpowiednio do sklepu i do lokalizacji. Jesteśmy elastyczni we współpracy. Warunki ustalamy indywidualnie z klientem.

Gdzie szukacie  potencjalnych franczyzobiorców?
W miastach od 100 tys. mieszkańców. Ale nie zamykamy się także na mniejsze miejscowości. Na pewno franczyzobiorcy z małych miast (do 50 tys.) będą bardziej zainteresowani otwarciem salonu Fast Fashion, w których kolekcje zmieniają się co miesiąc lub półtora miesiąca. Towar szybciej rotuje, a ceny odzieży są atrakcyjniejsze. Natomiast oferta premium jest kierowana do większych miast, choć nie tak dużych, aby mógł tam powstać sklep monobrandowy.  

A jakie są koszty inwestycji?
Te zależą od modelu. Jeśli mówimy o monomarkach, to franczyzobiorca musi byś przygotowany na kwotę ok.  miliona złotych wkładu własnego. Sieć salonów Made in G jest już tańsza. M in G Premiom i Accessories zaczyna się od kwoty 500 tys. zł. Fast Fashion i koncept Denim od  300 tys. zł.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Monika Szurgot, menedżer ds. rozwoju GPoland / "Podpowiadamy jakie marki sprzedadzą się najlepiej w danej lokalizacji. Brand menedżer pilnuje, aby towar był dobierany odpowiednio do sklepu i do lokalizacji".