Kariera w McDonald’s

Jacek i Karolina Wyspiańscy
Jacek i Karolina Wyspiańscy / "Odbyliśmy szereg spotkań z działem franczyzy oraz zespołem finansowym. Przez dwa dni pracowaliśmy w jednej z warszawskich restauracji McDonald’s. Na końcu odbyło się spotkanie z zarządem firmy, który podejmuje ostateczną decyzję o nawiązaniu współpracy ".
Klucze do swojej pierwszej restauracji McDonald’s Jacek Wyspiański odebrał osiem lat temu. Dziś prowadzi już dziewięć lokali działających pod szyldem McDonald’s.
 

Jacek Wyspiański przez dwanaście lat pracował w międzynarodowej firmie informatycznej. Pnąc się po szczeblach kariery, doszedł do stanowiska dyrektora handlowego. Lubił swoją pracę, ale… Przyszedł czas, gdy dojrzałem do decyzji, aby zacząć pracować dla siebie – mówi Jacek Wyspiański, franczyzobiorca McDonald’s z ośmioletnim stażem. Od dawna chodziła mi po głowie franczyza. A Złote Łuki to przecież światowy symbol franchisingu! 

Któregoś wieczoru razem z żoną wypełnili dokumenty aplikacyjne. Już po kilku dniach otrzymali zaproszeni na pierwsze spotkanie rekrutacyjne. A później na kolejne. Odbyliśmy szereg spotkań z działem franczyzy oraz zespołem finansowym. Przez dwa dni pracowaliśmy w jednej z warszawskich restauracji McDonald’s – opowiada franczyzobiorca. Na końcu odbyło się spotkanie z zarządem firmy, który podejmuje ostateczną decyzję o nawiązaniu współpracy. Dla mnie była to decyzja pozytywna.

Kolejnym krokiem na drodze do zostania franczyzobiorcą McDonald’s jest wielomiesięczne szkolenie. To był trudny okres – przyznaje Jacek Wyspiański. Cały czas pracowałem jeszcze na etacie. W pracy starałem się nie obniżać lotów i jak najlepiej wywiązywać ze wszystkich obowiązków. Z drugiej strony musiałem też znaleźć czas na szkolenie w McDonald's. 

Podczas dziewięciomiesięcznego szkolenia Jacek Wyspiański smażył frytki, przygotowywał hamburgery, uczył się obsługi gości, a także poznawał tajniki pracy restauracji i zarządzania personelem. Dzięki temu wiem, jak działa każde ogniwo lokalu – podkreśla. 

Klucze do pierwszej restauracji odebrał w 2011 roku. Franczyzodawca przekazał mu w pełni wyposażony, funkcjonujący już lokal z kompletnym personelem. Z dnia na dzień zostałem szefem siedemdziesięcioosobowego zespołu. Dopiero wtedy tak naprawdę doceniłem wartość szkolenia, jakie wcześniej przeszedłem – uśmiecha się. 

Półtora roku później Jacek Wyspiański otworzył kolejny lokal pod szyldem McDonald's. Tym razem tworzył go od podstaw, we wrocławskiej galerii handlowej. Zaprocentowało wtedy moje dobre zintegrowanie z dotychczasowym zespołem pracowników. Zawsze staram się dbać o zespół, doceniać, wspierać w rozwoju. Dzięki temu mogłem od razu wyłonić obsadę, która objęła kluczowe stanowiska w nowej restauracji – opowiada. W tym samym, 2013 roku, Jacek Wyspiański kupił kolejną, trzecią w swoim portfolio restaurację McDonald’s. Dziś ma ich już dziewięć: siedem we Wrocławiu i po jednej w Dzierżoniowie i Oławie. Tę w Dzierżoniowie też budował „od zera”. Gdy kupuje się od centrali już działającą restaurację, wejście w biznes wygląda inaczej niż w przypadku otwarcia nowej lokalizacji – mówi franczyzobiorca. Miejsce jest już znane gościom, lokal ma pełną obsadę. Z kolei uruchomianie nowej restauracji wiąże się z koniecznością poszukiwania pracowników, budowania w lokalnej społeczności świadomości istnienia takiego miejsca. Niemniej, potencjał marki McDonald’s wiele ułatwia. 

We wszystkich swoich restauracjach Jacek Wyspiański zatrudnia ponad sześćset osób. Od początku wiedziałem, że przychodzę do McDonald’s na wiele lat i chcę się tutaj rozwijać. Tak budowałem i rozwijałem strukturę swojego biznesu, aby dołączanie kolejnych restauracji było naturalnym procesem, przejściem na wyższy poziom zarządzania – wyjaśnia Jacek Wyspiański. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki doświadczeniu wyniesionemu z poprzedniej pracy oraz zaufanemu zespołowi pracowników, którzy według mnie są kluczowi, jeśli chcemy osiągnąć sukces.


Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Pralnia EBS.
Dowiedz się więcej
Dane kandydata
Dane kandydata
undefined
undefined
If you see this, leave this form field blank