Optymalny lokal / Wymagana powierzchnia salonu Esotiq wynosi od 50 m kw. do 70 m kw.
Środa
04.09.2019
– Esotiq działa w oparciu o model depozytowy, zatem franczyzobiorcy nie ponoszą wydatków na zatowarowanie – mówi Aleksandra Sobotka z Esotiq & Henderson.
 

Mark Esotiq to dziś rozpoznawalna marka bieliźniana w Polsce. Salony Esotiq znajdują się także za granicą. Zarówno własne, jak i franczyzowe.
Esotiq z powodzeniem rozwija się na polskim rynku. Początkowo w ramach struktury LPP, a od 2011 roku jako niezależna firma. Obecnie marka posiada 55 salonów własnych oraz 209 franczyzowych. Firma notuje dynamiczny rozwój sieci w Polsce oraz poza jej granicami – posiada salony na terenie Ukrainy i Niemiec, a także w Rosji, Mołdawii i Białorusi. Salony Esotiq znajdują się w galeriach handlowych większych miast, a także w mniejszych miejscowościach, gdzie otwierane są przy najlepszych ulicach handlowych. 

Esotiq działa w oparciu o model depozytowy, zatem franczyzobiorcy nie ponoszą wydatków na zatowarowanie. Towar pozostaje własnością franczyzodawcy aż do momentu zakupu przez klienta, a partnerzy zarabiają na prowizji od sprzedaży. Przystąpienie do sieci na zasadzie franczyzy nie wymaga dużego kapitału. Jako jedyni nie pobieramy opłaty licencyjnej za przystąpienie do sieci.

Trzeba mieć doświadczenie w sprzedaży, żeby zostać waszym franczyzobiorcom?
Zapewniamy merytoryczną opiekę podczas całego okresu trwania umowy we wszystkich obszarach działania sklepu. Salon Esotiq mogą otworzyć osoby, które chcą samodzielnie prowadzić biznes, jak również te, które traktują go jako dodatkową inwestycję. Dla nas najważniejsze jest zaangażowanie w prowadzony salon, dlatego doświadczenie w sprzedaży nie jest przez nas wymagane, choć nie ukrywam, że jest ono pomocne w prowadzeniu sklepu. 

W jaki sposób wspieracie franczyzobiorców? 
Poprzez szkolenie personelu, dzielenie się know-how oraz rozwój oferty produktów przy współpracy z wybitnymi specjalistami z branży mody. Marka zapewnia ciągłość obsługi – od aranżacji lokalu po bieżące wsparcie. Zakłada ono ciągłą współpracę danego salonu franczyzowego z regionalnym kierownikiem sprzedaży, który regularnie odwiedza sklep i raportuje każdą wizytę. Jesteśmy elastyczni względem indywidualnych pomysłów naszych partnerów, jeśli chcą angażować się na swoim lokalnym rynku w różne inicjatywy czy eventy.

Każdy salon Esotiq jest częścią sieci, zatem jego wygląd musi być zunifikowany. Czy koszty, które ponosi franczyzobiorca na starcie są związane z adaptacją lokalu zgodnie z wytycznymi franczyzodawcy? 
Tak. Partnerzy korzystają z usług projektantów franczyzodawcy w zakresie aranżacji ich lokalu. Nie pobieramy opłat za przystąpienie do sieci. Wymagana powierzchnia salonu wynosi od 50 m2 do 70 m2.  Weryfikujemy lokalizację, którą proponuje franczyzobiorca, oceniamy jej potencjał. Wyposażenie lokalu wiąże się z wydatkiem w wysokości 800-900 zł za jeden metr kwadratowym, do tego dochodzi koszt adaptacji salonu zależny od jego stanu. Franczyzodawca przekazuje partnerom nieodpłatnie sprzęt komputerowy, pełne wyposażenie witryn, plakaty i inne materiały reklamowe. Mogą oni również liczyć na bieżące wsparcie w codziennej pracy.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Aleksandra Sobotka, kierownik ds. kontaktu z franczyzobiorcami Esotiq & Henderson / "Wyposażenie lokalu wiąże się z wydatkiem w wysokości 800-900 zł za metr kwadratowy".

POPULARNE NA FORUM

Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Dzień dobry. Zakładam ten wątek by znaleźć kogoś, kto być może też miał problem z tym sklepem - zresztą, z tego co widziałam, opinie na temat tego sklepu nie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Moim zdaniem jest to bardzo niejednoznaczna inwestycja poniewaz czesto w malych miastach nie ma sklepów odziezowych z drugiej strony ludzie lubia jezdzic do wiekszych miast np...

48 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jak masz plan na swój sklep internetowy, a przede wszystkim pieniążki i wiedzę z tego zakresu, to pewnie że warto.

33 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Top Secret

No to fakt, tylko potem tragicznie wygląda jak są rozmiary od 34 do 46 i wieszaki ledwo mieszczą się ...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

jak masz na to fajny pomysł to warto

33 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019