Niedziala
01.12.2019
– Wzrost wynagrodzeń skłania konsumentów do podnoszenia standardu życia – mówi Paweł Soroka, dyrektor działu wsparcia sprzedaży DDD Dobre Dla Domu.
 

Jak z perspektywy DDD Dobre Dla Domu wygląda rynek?
Bardzo dobrze. Dane dotyczące budownictwa pokazują, że w okresie styczeń-wrzesień 2019 roku oddano do użytkowania 145,6 tys. mieszkań. To o 12,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Z dużą nadzieją można też patrzeć w przyszłość z uwagi na to, że wzrosła również liczba mieszkań, których budowę już rozpoczęto.

Polacy ruszyli po mieszkania?
Nie tylko to. Owszem buduje się więcej mieszkań, bo jest na nie popyt. Ogólny wzrost wynagrodzeń, wzrost pensji minimalnej, budzi naturalną skłonność polskich konsumentów, aby podnosić swój standard życia, a jednym ze sposobów jest inwestycja w dom lub mieszkanie jego zakup, zmiana na inne lub metamorfoza, czyli po prostu remont. Poprawiająca się kondycja finansowa Polaków ma bezpośredni wpływ na to, jak kupują.

Która grupa klientów przeważa w sklepach DDD  urządzający czy remontujący?
W okresie boomu budowlanego zawsze przeważają klienci urządzający nowe domy i mieszkania. Obecnie te proporcje rozkładają się 65 do 35 proc.

Jak zasobność portfela przekłada się na preferencje klientów?
Polacy z coraz większą atencją podchodzą do urządzania swoich mieszkań lub ich remontów. Chcą, aby ich mieszkanie było ładne i modne, zgodne z najnowszymi trendami promowanymi przez projektantów i architektów wnętrz. Pokazuje nam to wzrosty sprzedażowe w segmencie droższych paneli podłogowych, podłóg drewnianych oraz drzwi. Nasi klienci nie chcą jakiejkolwiek podłogi czy po prostu drzwi. Jeden i drugi element stanowi część większej całości i oczekiwania są coraz wyższe i bardziej konkretne. Poza tym klienci przychodzą już do nas po sam towar. Oni chcą ładnego wnętrza, chcą podnieść swojego życia, a my mamy im w tym pomóc. Między innymi dlatego ok. 70 proc. naszych produktów sprzedajemy z usługą montażu.

Czy rynkowe trendy znajdują odbicie w wynikach salonów DDD?
Zdecydowanie tak. Nasi klienci chcą uzupełnić braki w swoich niedoinwestowanych wcześniej domach i mieszkaniach, co na pewno jest kołem zamachowym dla sprzedaży produktów oferowanych przez sklepy DDD.

Jako sieć specjalistyczna, o drzwiach i podłogach wiemy wszystko. Jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby i aspiracje nawet najbardziej wymagających klientów. Większość właścicieli sklepów DDD Dobre Dla Domu jest bardzo zadowolona z obrotów po III kwartałach 2019 roku. Satysfakcja jest tym wyższa, im bardziej franczyzobiorca zaangażowany jest swój biznes.

Rozmawiał Łukasz Michalak


Dane kandydata
Dane kandydata
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje
If you see this, leave this form field blank

POPULARNE NA FORUM

Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Sporo ciekawych wpisów,a więc rad można znaleźć na tym blogu https://www.mgprojekt.com.pl/blog prowadzonym prze pracownię architektoniczną MG Projekt Sam od nich...

3 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2020
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Ostatnio byłam w Lubiczu Apartamenty by rozejrzeć się za fajnymi nieruchomościami i przyznam, że jestem bardzo zadowolona z wizyty. Fajna lokalizacja, dobre ceny i fachowe...

153 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2020
Biznes na wsi

Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.

5 wypowiedzi
ostatnia 05.03.2020
Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

90 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

153 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019