Odpowiedni metraż / Na sklep Sensi Hemp potrzebny jest lokal wielkości przynajmniej 20-25 m. kw.
Poniedziałek
27.01.2020
Sensi Hemp to sieć sklepów z wyrobami konopnymi. Jak się prowadzi biznes w tej branży?
 

Zalegalizowanie medycznej marihuany spowodowało, że produkty z konopi stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Wprawdzie medyczną marihuanę można kupić tylko na receptę, ale w ogólnej sprzedaży są dostępne produkty zawierające CBD, czyli jeden z kannaboidów, który nie jest substancją psychoaktywną – olejki, słodycze, herbatki, susz itd. 
– Wiedza na temat medycznego działania konopi jest wśród Polaków coraz większa – uważa Daniel Pięciak, franczyzodawca sieci sklepów z wyrobami konopnymi Sensi Hemp. – Wśród naszych klientów jest wiele osób z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi: bezsennością, nerwicą, problemami dermatologicznymi itd.

Konopie w dobrej atmosferze

Pierwszy sklep pod szyldem Sensi Hemp powstał rok temu w Rzeszowie. 
– Zauważyliśmy potencjał rynku i postanowiliśmy wejść na niego z ofertą, która będzie się wyróżniać – mówi Daniel Pięciak. – A naszym wyróżnikiem jest fakt, że kładziemy duży nacisk na produkty własne w ofercie. Robimy je sami, rzemieślniczo. To m.in. herbatki, miody, susze, e-liquidy, czekolady. Masę czekoladową sprowadzamy z Belgii, rozlewamy i dodajemy do niej ziarna. W sumie w ofercie mamy 150 produktów, w tym 30 własnych.
Dziś marka ma już pięć sklepów franczyzowych i podpisane dwie kolejne umowy franczyzowe. Kandydat na licencjobiorcę powinien być kontaktowy i umieć nawiązywać relacje z klientami. 
– Dla wieli klientów sprzedawca w sklepie jest głównym źródłem informacji, muszą mu więc zaufać. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do przyjaznej atmosfery w naszych placówkach – podkreśla Daniel Pięciak.
Doświadczeni w handlu jest u kandydatów na franczyzobiorców mile widziane, ale nie obowiązkowe. Natomiast powinni się zgłosić z własną propozycją lokalizacji. Koncept chce się rozwijać już w miastach liczących 15 tys. mieszkańców. Najlepsze miejsca to główne ulice lub galerie handlowe. Można otwierać sklepy lub wyspy handlowe. Jeśli chodzi o wyspę, franczyzobiorca może ją zrobić lub kupić we własnym zakresie lub zamówić u licencjodawcy. Na sklep potrzebny jest lokal wielkości przynajmniej 20-25 m2. Koszt jego przystosowania franczyzodawca szacuje na 15-20 tys. zł. Do tego należy dodać koszty zatowarowania.
– W dużych miastach to ok. 40 tys. zł, w mniejszych ok. 20 tys. zł – dodaje Daniel Pięciak.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Miesięczna opłata franczyzowa to 5 proc. od obrotu netto.

Licencjodawca zapewnia, że biznes bardzo szybko staje się rentowny. 
– Nie było do tej pory sklepu, który by nie zarobił na siebie od pierwszego miesiąca – twierdzi Daniel Pięciak. – W niektórych przypadkach koszty inwestycji zwróciły się już po 3 miesiącach.

WIZYTÓWKA MARKI SENSI HEMP

Sklepy z produktami konopnymi, na rynku od 2019 roku.

  • 1 placówka własna
  • 5 sklepów franczyzowych
  • miesięczna opłata franczyzowa 5 proc. od obrotu netto

Dobry rok / Po roku od powstania marka Sensi Hemp ma pięć sklepów franczyzowych i jeden własny.

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy stoisko z e-papierosami

czy redaktorzy czytali umowę współpracy to polecam lekturę ...są tam kary ,kary kary i jeszcze kary typowa umowa polegająca na tym że gość znajduje lokal (atrakcyjny)...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.02.2020
Gorąco Polecam Nowakowski

Pyszne desery!

12 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Witam, Jeżeli posiadasz jakieś informacje odnośnie współpracy lub warunków do rozpoczęcia współpracy z muszkieterami prosiłbym o emial: w.nowak@obito.pl

68 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2019
Gorąco Polecam Nowakowski

Polecam Nowakowskiego na Hrubieszkowskiej, fajny i zadbany salon , dobre desery :D

12 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2019
poszukiwany operator sklepu spożywczego w kompleksie biurowym we Wrocławiu

Poszukiwany operator sklepu spożywczego w kompleksie Business Garden we Wrocławiu przy ul.Legnickiej. Kompleks zatrudniać będzie docelowo ok. 12000 pracowników, w okolicy...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2019
Żabka stawia na innowacje

Szkoda że Żabka nie pisze o tym że nie zwraca weksli. Umowa rozwiązana prawidłowo, wszelkie rozliczenia też. A Żabka dalej nie oddaje pomimo wezwań weksla. No i Żabka...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2019
Eurocash znów przejmuje

i co macie kogoś?

3 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Równia pochyła Nisko,Kamien Pomorski, Katowice, łódz, Rabka .Bardzo to wszystko śmierdzi.

68 wypowiedzi
ostatnia 26.12.2018