W marcowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" opisujemy 10 pomysłów na biznes dla kobiet. Poza tym prezentujemy franczyzowe top marki, które będą obecne na Targach Franczyza w Katowicach.
 

W marcowym wydaniu 3/2020 (181)

RAPORT SPECJALNY

10 pomysłów na biznes dla kobiet

Panie równie dobrze mogą odnaleźć się w zawodach typowo kobiecych, jak i tych uważanych za męskie. Potrzebują tylko bodźca do działania.

SUPERTEMAT

Franczyzowe top marki

Ruszają Targi Franczyza. 27-28 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będzie można wybierać spośród kilkudziesięciu sprawdzonych marek franczyzowych. Prezentujemy wybrane pomysły na biznes. 

POMYSŁY NA FIRMĘ

Zdrowe jedzenie z okienka

DIETdrive otwiera restauracje z opcją drive thru, podobnie jak znane sieci fastfoodowe. Tylko zamiast frytek i hamburgera z okienka dostaniemy zdrowy, dietetyczny posiłek.

Biznes założony przez studenta

Właściciel Muchamy nie wierzył, że jego pasja tworzenia oryginalnych męskich much przerodzi się w biznes, z którego będzie mógł się utrzymać.

Trudno złowić, trudno zarobić

Hodowla ryb w Polsce może się opłacać. Ale to trudny biznes, który wymaga dużych inwestycji i wiąże się z ciężką fizyczną pracą.

Lodziarnie po sycylijsku

SiGelato to nowa marka lodziarni, która będzie rozwijana przez franczyzę. Pierwsze mobilne lodziarnie zostaną otwarte już w kwietniu.

Firma dobrze urządzona

Firmy z branży dom i ogród korzystają na hossie w budownictwie. Jak znaleźć swoje miejsce na tym rynku?

BIZNES STYLE

Jak połączyć pasję do podróżowania z zarabianiem pieniędzy?

Czy można podróżować przez cały rok i przy okazji zarabiać? Aleksandra i Karol Lewandowscy, właściciele bloga „Busem przez świat”, udowadniają, że tak, i zdradzają, jak to zrobić.

WŁASNY BIZNES

Interes z myślą o młodych mamac

– Zakładając Francis & Henry, chciałam uniknąć określeń typu „biznes żony znanego męża”. Michał to doskonale rozumiał. Mimo że od początku bardzo mnie wspierał, cieszyłam się, że mój biznes mogę realizować sama – mówi Aleksandra Żebrowska, właścicielka marki Francis & Henry.

MÓJ FRANCHISING

Własna firma po powrocie z emigracj

Katarzyna i Jakub Pragłowscy wrócili z Islandii do Polski i  postanowili założyć własny biznes. Zdecydowali się zainwestować we franczyzę Fit Cake, bo mieli doświadczenie w gastronomii i podobała im się idea otwarcia lokalu ze zdrowymi wypiekami.

SONDA

Czujny franczyzodawca

Zmiany w modelu franczyzowym są niezbędne, jeśli chcemy mieć konkurencyjny biznes. Co należy udoskonalić i w jakich okolicznościach?

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

342 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

OD ZERA DO MILIONERA

Jak otworzyłem drogerię

Dirk Rossmann stworzył markę, dzięki której stał się niezwykle bogatym człowiekiem. Nie bał się ryzyka, mimo że za jedną z odważnych zawodowych decyzji zapłacił niemal życiem.

ABC FIRMY

Jaka firma się opłaca?

Przyszły biznesmen ma pełną swobodę, jeśli chodzi o wybór formy prawnej dla swojej firmy. Dobrze jednak wiedzieć, która będzie najkorzystniejsza.

ABC FRANCZYZY

Zanim kupisz franczyzę

Franczyza to pomysł na biznes wart zachodu i pieniędzy. To własna firma oparta na cudzym pomyśle, wcześniej sprawdzonym i zweryfikowanym. Jak wybrać we franczyzie ten najlepszy biznes?

Sprzedają mniej, zarabiają więcej

Bez sensu? A jednak. McDonald’s znalazł sposób. Podobnie jak wielu innych franczyzodawców.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską: ok. 1-3 dni roboczych. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski przez Pocztę Polską: ok 7-14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Wszystkie zamówienia muszą być opłacone przed wysłaniem.

Lista dostępnych form płatności:

  • karty płatnicze: Google-Pay, Visa, MasterCard, American Express, maestro;
  • przez system bankowości internetowej: mBank, iPKO, ING, Bank Pekao S.A., Santander, Millenium, Alior, Credit Agricole, Inteligo, T-mobile, City-Handlowy,  BOŚ, Bank Nowy BFG, Toyota, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Bank Pocztowy, Plus Bank, PayPall, Kasa Stefczyka)
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni)

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, pozostałe artykuły mogą być zwracane w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres ksiegarnia@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Spis treści / Sprawdź, o czym przeczytasz w numerze marcowym miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".