Przyszłość branży energetycznej

Nie ma wątpliwości, że pandemia wywarła znaczący wpływ na wszystko – od życia społecznego po gospodarkę.
 

Przedsiębiorcy musieli dostosować swoją działalność do odmienionej, dynamicznej rzeczywistości i zdefiniować swoje biznesy na nowo. Branże, które przystosowały się do nowych realiów, są więc ciekawymi partnerami biznesowymi. 

Energetyka, rozwój, ekologia

Jedną z takich branż jest rynek energetyczny. Pomimo pandemicznych turbulencji i spowolnienia gospodarczego, zapotrzebowanie na prąd wciąż jest wysokie. Od energii bowiem w dużej mierze zależy komfort i jakość naszego codziennego życia. Zasila ona wiele urządzeń – komórki, komputery czy sprzęty AGD i codzienne środki transportu takie, jak tramwaje i samochody elektryczne. Prąd zapewnia nam także komfort podczas upałów, zasilając klimatyzatory oraz pomaga w pracy i wytwarzaniu różnego rodzaju dóbr. Energia jest nieodłączną częścią naszego dnia.

Ze względu na to, jak wiele dziedzin życia związanych jest z energią, zapotrzebowanie na nią rośnie z każdym rokiem, zarówno ze strony przemysłu i biznesu, jak i z punktu widzenia przeciętnego konsumenta. Wraz ze wzrostem liczby ludności i polepszeniem standardów życia konsumpcja energii naturalnie jest coraz większa. Z tego też powodu na znaczeniu zyskuje tzw. „zielona energia” pozyskiwania z odnawialnych źródeł, który zaspokaja część z tych potrzeb.  Sektor zielonej energii postrzegany jest jako jeden z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Rosnąca popularność ekologicznych rozwiązań takich, jak choćby fotowoltaika sprawia, że wielu postanowiło w nią zainwestować. 

Pomysł na biznes w czasach przemian

Sektor energetyczny to biznes z dużymi perspektywami na przyszłość, szczególnie w kontekście rosnącej popularności OZE. Oferowane przez firmy energetyczne produkty i usługi odpowiadają na potrzeby wielu klientów, czyniąc je doskonałymi partnerami biznesowymi w niepewnych czasach. 

Mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie i rozwojową sytuację branży Energa Obrót poszukuje partnerów biznesowych. Jako jedna z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jeden z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce swoją propozycję współpracy opierają na sprawdzonym i pewnym modelu biznesowym gwarantującym zyski. Korzyści i szczegóły oferty współpracy Grupy Energa opisuje kierownik Wydziału Sprzedaży Agencyjnej Energi Obrotu, Sergiusz Lipiński*.

P: Kto może zostać partnerem biznesowym Grupy Energa?

W Grupie Energa kierujemy się zasadą, że bogate doświadczenie biznesowe jest dla nas jednym z najważniejszych aspektów, które bierzemy pod uwagę przy współpracy. Oprócz tego nasz idealny partner powinien posiadać wykwalifikowany zespół doświadczonych handlowców i realizować wyznaczone cele sprzedażowe. Cenimy ludzi otwartych, zaangażowanych i skoncentrowanych na celu. Doświadczenie w branży energetycznej jest dużym atutem, ale jego brak również nie przekreśla możliwości współpracy. 

P: Jakie perspektywy daje współpraca potencjalnym partnerom?

Naszym partnerom proponujemy dostęp do pełnego wachlarza ofert dostosowanych do potrzeb naszych klientów, stałe merytoryczne wsparcie, które pomoże im osiągać jak najlepsze wyniki oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje. Naszych współpracowników i komfort ich pracy traktujemy priorytetowo – zawsze mogą liczyć na naszą pomoc, a także pozytywną dawkę energii i motywacji! 

P: Na czym dokładnie polega współpraca?

Do głównych zadań naszego partnera będzie należało pozyskiwanie klientów biznesowych zainteresowanych ofertą i produktami Grupy Energa na wyznaczonym terenie. Oprócz aktywnej sprzedaży usług i realizowania założonych celów zależy nam także na umiejętności budowania i utrzymywania długotrwałych relacji z klientami. W końcu jak mawiał słynny strateg biznesowy Tony Robbins, „jakość naszego życia sprowadza się do jakości naszych związków z innymi ludźmi”. Myślę, że to bardzo cenne spostrzeżenie także w kontekście biznesowym.

P: Co wyróżnia ofertę Energi spośród innych?

Współpracując z nami, nasi partnerzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki i współpracę w formie umowy agencyjnej. Zapewniamy bogaty pakiet szkoleń, stałe wsparcie naszych ekspertów zarówno merytoryczne, jak i sprzedażowe oraz unikalne i nowoczesne produkty i usługi. Głównym atutem naszej oferty jest to, że opieramy się na sprawdzonym modelu biznesowym, który od wielu lat gwarantuje sukcesy i stały zysk. Jesteśmy też otwarci na naszych partnerów, dlatego szczegółowe warunki umowy ustalmy indywidualnie.

P: Dlaczego warto wybrać Energę?

Myślę, że fakt, że jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych w Polsce, mówi już o nas wiele. Mówiąc wprost - nasza ugruntowana pozycja rynkowa czyni nas silnym i stabilnym partnerem biznesowym. Jako firma cenimy sobie ciągły rozwój, a na wszystkie zmiany traktujemy jako szansę. Jesteśmy na bieżąco z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi i potrafimy szybko reagować na potrzeby rynku. Rozpoczynając z nami współpracę, nasi partnerzy stają się częścią jednej z największych firm energetycznych w Polsce – sądzę, że to naprawdę ciekawa propozycja. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem strony internetowej. Razem naprawdę możemy więcej!

Aby uzyskać więcej informacji o zasadach współpracy zapraszamy na https://www.energa.pl/dom/wspolpraca.html.


Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do ENERGA - OBRÓT SA .
Dowiedz się więcej
Dane kandydata
Dane kandydata
If you see this, leave this form field blank