Sklep z konopiami
Firma Coffee Shop Poland szuka franczyzobiorców. To sieć stacjonarnych sklepów, oferujących różnego rodzaju asortyment konopny. Dawid Michalski, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej w Coffee Shop Poland przekonuje, że to dobry pomysł na biznes.
– Produkty pochodne od konopi stały się w ostatnich latach bardzo popularne, a negatywne skojarzenia związane z konopiami odchodzą do lamusa w coraz szerszych grupach społecznych. Sprawia to, że powstaje nisza rynkowa, która jest w bardzo niewielkim stopniu zagospodarowana i każda działalność związana z konopiami wydaje się być oryginalna i dominować na okolicznym rynku ze względu na brak konkurencji – mówi Dawid Michalski.
Dla każdego, coś... odpowiedniego
W sklepie można znaleźć szerokie spektrum produktów na bazie konopii, takich jak kawa, susz konopny do waporyzacji, jointy, napoje w różnych wersjach, olejki CBD, maści lecznicze, zioła a także akcesoria i ubrania.
– Wszystkie produkty sprzedawane w sklepach franczyzowych są dopuszczone do legalnego obrotu, a wiele z nich jest już dzisiaj na tyle znana, że większość ludzi kojarzy ich nazwy handlowe. Jednym z takich produktów są olejki CBD, których pozytywne działanie na organizm jest już znane wszystkim osobom interesującym się zdrowym trybem życia. Coraz częściej do ich używania zachęcają między innymi trenerzy personalni i dietetycy, co stale zwiększa popyt na podobne produkty – mówi Dawid Michalski.
Sklepy Coffee Shop Poland umożliwiają też pośredniczenie w zakupie medycznej marihuany.
– Nie prowadzimy jednak bezpośredniej sprzedaży produktów, którymi mogą handlować jedynie apteki. Klienci, przychodząc do sklepu wypełniają formularze, po czym zostają przekierowani do odpowiednich specjalistów, takich jak lekarze, fizjoterapeuci i masażyści. Następnie po teleporadzie dostają oni e-receptę, z którą mogą udać się do dowolnej apteki, żeby nabyć właściwe produkty. Nasz partner oczywiście pobiera za to stosowną prowizję – tłumaczy Dawid Michalski.
Zyski z konopi
Inwestycja w Coffee Shop Poland może zamknąć się w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych.
– W tej cenie jesteśmy w stanie zaoferować gotową koncepcję biznesową, a w tym lokal wykończony i przygotowany pod klucz do tego, by przyjąć pierwszego klienta. Ponadto w tej kwocie mieści się już pełne zatowarowanie sklepu – mówi Dawid Michalski.
Franczyzodawca wymaga lokalu wielkości 20-30 m2. Nie ma wymagań odnośnie konkretnego doświadczenia w branży, ani specjalistycznej wiedzy na temat produktów konopnych. Wystarczą dobre chęci i zaangażowanie. Firma zapewnia pełne szkolenia, po których partnerzy mają wiedzę niezbędną do prowadzenia sklepu. Opłata franczyzowa wynosi 500 zł netto po drugim miesiącu funkcjonowania sklepu. Na zwrot z inwestycji można liczyć po czwartym miesiącu działalności.
Obecnie firma ma dziewięć punktów własnych i sześć franczyzowych. Lada chwila pojawią się kolejne. Jeszcze w tym roku planowanych jest dziesięć otwarć. Nie ma ograniczeń co do lokalizacji – Coffee Shop Poland szuka partnerów w całej Polsce.
WIZYTÓWKA SIECI COFFEE SHOP POLAND
Sieć sklepów z asortymentem z konopii.
- liczba placówek – 9 własnych i 6 franczyzowych
- kwota inwestycji – kilkadziesiąty tysięcy złotych
- opłata franczyzowa – 500 zł miesięcznie
- zwrot z inwestycji – po 4 miesiącu


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Izabela Wobszal próbowała swoich sił w różnych zawodach, aż wreszcie założyła własny salon optyczny. Jaka markę wybrała?
Katarzyna Graczyk była pierwszą franczyzobiorczynią marki Dobre Oko. Z franczyzodawcą nie rozstała się do dziś. Czy trzeba mieć doświadczenie w branży, żeby prowadzić salon optyczny?
– Branża optyczna to jedna z niewielu, na które kryzysy popytowe czy podażowe nie wpływają w stopniu znaczącym – mówi Karol Kożusznik, dyrektor ds. ekspansji i rozwoju Kodano Optyk.
Kodano Optyk otworzył pierwsze salony franczyzowe. Jeden z nich prowadzi Grzegorz Gładysz. Jak ocenia współpracę z franczyzodawcą?
Maria Wilczak najpierw pracowała w sklepie medycznym, a później została jego właścicielką. Czy prowadzenie takiej placówki jest trudne?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Zachód Nieruchomości notuje wzrost zainteresowania kupujących zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Franczyzodawca coraz prężniej działa też za granicą.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Targi Franczyza, które odbędą się 19-21 października w Warszawie, to targi biznesowe. A biznes lubi ludzi przygotowanych i pracowitych, którzy wykorzystują swoją szansę.
Franczyzodawca przygotował program dodatkowego wsparcia dla osób, które do końca marca zdecydują się przystąpić do sieci.
POPULARNE NA FORUM
Apteka we franczyzie?
Rzeczywiście, jeśli chodzi o franczyzę aptek to teoria na niewiele sie tu przyda. Dlatego też jeśli jesteście nadal zainteresowani tym tematem to zapraszam po kontakt....
Apteka we franczyzie?
Jestem za nawet w małych nadmorskich miejscowościach...
Apteka we franczyzie?
This article you have shared here's incredible. I like and recognize work. The factors you have talked about in this specific article are helpful. I should try to seek after...
Otwarcie sklepu "medycyna chińska"
Jak sądzicie,czy u nas by się przyjął sklep z produktami,suplementami medycyny chińskiej? Mam tu na myśli różne kremy,plastry,banki... Czy nasze społeczeństwo...
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie
witam, ostatnio miałam dość poważy wypadek... jadąc na rowerze zderzyłem się z drugim rowerzystą... długo dochodziłem do siebie, w końcu postanowiłem skorzystać z...
Sklep z ziołami
W Greenport mają franczyzę gdzie oferują pełne wsparcie z zakresu prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego. Szkolenia wewnętrzne, wsparcie w rozwoju biznesu – wszystkie...
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)
Popyt na suplementy raczej będzie, bo społeczeństwo jest coraz grubsze no a coraz bardziej liczy się wygląd... jednocześnie trochę zwiększa się świadomość wśród...
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie
Teraz korzystam z pakietu w prywatnej przychodni i to jest tak wygodne! Nie wiem, czy kiedykolwiek zdołam się z powrotem przestawić na NFZ, jeśli zrezygnuję z pracy i...