Ile na start / Początkowa inwestycja we współpracę z Epaka.pl to kwota 16 tys. zł netto. Zawiera ona pełną adaptację lokalu, wyposażenie w niezbędny sprzęt, licencję, szkolenia wstępne, know-how oraz opiekę koordynatorów.
Czwartek
08.07.2021
Epaka.pl ma już prawie 300 oddziałów franczyzowych. W tym roku chce się zbliżyć do 400. Jakie są warunki współpracy?
 

W tym i w minionym roku dobrze się rozwija Epaka.pl, sieć punktów nadających i odbierających przesyłki kurierskie, oraz platforma wysyłkowa. Obecnie firma ma trzy oddziały własne i prawie 300 franczyzowych. W 2020 roku otworzyła 75 oddziałów. W tym roku liczba placówek franczyzowych w sumie ma sięgnąć 400.

Pół roku bez opłat

Joanna Kuśmierczyk, menedżer do spraw rozwoju sieci Epaka.pl, mówi, że wiele nowych oddziałów otwierają obecni partnerzy sieci, w ramach własnego rozwoju. – To niewątpliwie świadczy o tym, że zarówno biznes, jak i współpraca z nami, jest stabilna i rokująca – twierdzi Joanna Kuśmierczyk.

Dodaje, że Epaka.pl to dobry pomysł na biznes dla osób, które nie boją się sprzedaży, oraz bezpośredniego kontaktu z klientem – energicznych, zaangażowanych i otwartych na poszerzanie wiedzy.

– Nasz partner oprócz tych predyspozycji personalnych, powinien prowadzić działalność gospodarczą i posiadać lub wynajmować lokal, w którym będzie prowadzony oddział – mówi Joanna Kuśmierczyk.

Początkowa inwestycja to kwota 16 tys. zł netto. Zawiera ona pełną adaptację lokalu, wyposażenie w niezbędny sprzęt, licencję, szkolenia wstępne, know-how oraz opiekę koordynatorów. Miesięczne opłaty ruszają dopiero po pół roku współpracy.  W przypadku miasta do 15 tys. zł jest to 49 zł brutto, powyżej 15 tys. mieszkańców 99 zł brutto. Po roku rosną do 99 zł albo 199 zł miesięcznie.

Aby rozpocząć współpracę, potrzebny jest także lokal o wielkości między 20 a 50 m2, z witryną, na parterze oraz z możliwością łatwego dojazdu i parkingiem. Musi on zostać zaadaptowany zgodnie z zaleceniami Epaki.

Do kilkunastu miesięcy

Czas zwrotu inwestycji uzależniony jest od wielu czynników.

– Przede wszystkim jest to czynnik ludzki, czyli to,  na ile zaangażowany jest nasz partner. Zależy on również od miesięcznych kosztów, bo każdy partner ma inne. Niektórzy nasi partnerzy uzyskują zwrot z inwestycji po trzech miesiącach, inni potrzebują kilkunastu miesięcy – mówi Joanna Kuśmierczyk.

Partnerzy Epaki zarabiają na każdej przyjętej paczce w punkcie, awizacji paczek, sprzedaży materiałów do pakowania, oraz na pozyskiwaniu klientów online.

Oddziały Epaki w czasie pandemii dobrze się obroniły.

– W tym czasie ogromną rolę odgrywały przesyłki kurierskie. Byliśmy też alternatywą dla osób poszukujących innego stabilnego biznesu. Pandemia nas na pewno wzmocniła. W tym momencie sytuacja jest bardzo stabilna, klienci którzy wcześniej byli przekonani tylko do usług poczty polskiej zobaczyli, że można w sposób łatwiejszy tańszy nadać paczkę w punkcie kurierskim, więc część klientów przeszła do nas i wiemy, że już z nami zostaną – mówi Joanna Kuśmierczyk.

WIZYTÓWKA EPAKA.PL

Sieć punktów kurierskich.

  • Kwota inwestycji – 16 tys. zł
  • Miesięczne opłaty – od 49 do 199 zł
  • Liczba placówek franczyzowych – prawie 300.

Joanna Kuśmierczyk, menedżer do spraw rozwoju sieci Epaka.pl / Pandemia nas na pewno wzmocniła. W tym momencie sytuacja jest bardzo stabilna.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021