Restauracja z azjatycką kuchnią

Mniejsze rynki / Lokale własne powstawały dotychczas w dużych polskich miastach, ale placówki na licencji Ha Long chce otwierać już w miejscowościach od 20-30 tys. mieszkańców.
Wtorek
14.12.2021
Sieć restauracji Ha Long zaczyna rozwój we franczyzie. W każdej franczyzowej restauracji będzie gotował wietnamski kucharz.
 

Ha Long to nie tylko wietnamski cud natury. To także jedna z pierwszych azjatyckich restauracji na polskim rynku. Marka powstała ponad 20 lat temu i od tego czasu buduje sieć lokali. Obecnie jest ich 22, wkrótce ruszą kolejne. A teraz właściciele zdecydowali, że chcą rozbudowywać sieć także poprzez franczyzę.

– Pojawiły się pytania o możliwość otwarcia naszych lokali w mniejszych miastach, o których do tej pory nie myśleliśmy – mówi Pham Van Thuan, współwłaściciel Ha Long. – Jako że to zainteresowanie jest naprawdę duże, pomyśleliśmy o franczyzie.

Gdzie i za ile?

Lokale własne marki powstawały dotychczas w dużych polskich miastach, ale placówki na licencji Ha Long chce otwierać już w miejscowościach od 20-30 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy nie muszą mieć doświadczenia w gastronomii. Muszą za to mieć świadomość, że prowadzenie tego biznesu wymaga osobistego zaangażowania. Centrala dysponuje bazą lokalizacji w galeriach handlowych, bo do tej pory to właśnie w takich miejscach głównie powstawały restauracje. - Ale jesteśmy obecnie otwarci na różne typy lokalizacji, także przyuliczne czy w parkach handlowych, gdzie koszty wynajmu są mniejsze niż w galeriach – dodaje franczyzodawca.

Lokal powinien mieć powierzchnię min. 45 m2 (w food courcie może być mniejszy). Najlepiej znaleźć pomieszczenia już przystosowane do potrzeb gastronomii, co znacząco obniża wydatki inwestycyjne.

– Nieduży lokal po gastronomii, w przyulicznej lokalizacji można zaadaptować mieszcząc się w kwocie 100 tys. zł – uważa Pham Van Thuan.

Generalnie franczyzodawca szacuje, że wydatki początkowe powinny zmieścić się w widełkach 100 – 300 tys. zł. Można korzystać przy tym z leasingu lub kredytu. Centrala dostarcza gotowy projekt lokalu, dostosowywany do konkretnej powierzchni.

Kucharz z Wietnamu

Każda franczyzowa restauracja Ha Long będzie zatrudniać wietnamskiego kucharza.

– To wzbudza większe zaufanie klientów jeśli chodzi o zachowanie oryginalności dań – zapewnia Pham Van Thuan. – My zapewnimy kucharza dla każdej restauracji, natomiast pozostałych pracowników franczyzobiorca musi sam zrekrutować.

W kluczowe produkty, jak przyprawy czy ryż franczyzobiorcy będą się zaopatrywać centralnie. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 20 tys. zł. Miesięcznie na rzecz centrali franczyzobiorcy płaca 8 proc. od obrotu netto.

– Do tej pory nie zdarzyło się nam, aby któryś lokal nie osiągnął rentowności od pierwszego miesiąca – podkreśla franczyzodawca.

 

WIZYTÓWKA HA LONG

Sieć restauracji azjatyckich.

  • 22 lokale
  • kwota inwestycji 100-300 tys.
  • opłata wstępna 20 tys.

Oryginalna kuchnia / Każda franczyzowa restauracja Ha Long będzie zatrudniać wietnamskiego kucharza.

POPULARNE NA FORUM

Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022