Restauracja z azjatycką kuchnią

Mniejsze rynki / Lokale własne powstawały dotychczas w dużych polskich miastach, ale placówki na licencji Ha Long chce otwierać już w miejscowościach od 20-30 tys. mieszkańców.
Wtorek
14.12.2021
Sieć restauracji Ha Long zaczyna rozwój we franczyzie. W każdej franczyzowej restauracji będzie gotował wietnamski kucharz.
 

Ha Long to nie tylko wietnamski cud natury. To także jedna z pierwszych azjatyckich restauracji na polskim rynku. Marka powstała ponad 20 lat temu i od tego czasu buduje sieć lokali. Obecnie jest ich 22, wkrótce ruszą kolejne. A teraz właściciele zdecydowali, że chcą rozbudowywać sieć także poprzez franczyzę.

– Pojawiły się pytania o możliwość otwarcia naszych lokali w mniejszych miastach, o których do tej pory nie myśleliśmy – mówi Pham Van Thuan, współwłaściciel Ha Long. – Jako że to zainteresowanie jest naprawdę duże, pomyśleliśmy o franczyzie.

Gdzie i za ile?

Lokale własne marki powstawały dotychczas w dużych polskich miastach, ale placówki na licencji Ha Long chce otwierać już w miejscowościach od 20-30 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy nie muszą mieć doświadczenia w gastronomii. Muszą za to mieć świadomość, że prowadzenie tego biznesu wymaga osobistego zaangażowania. Centrala dysponuje bazą lokalizacji w galeriach handlowych, bo do tej pory to właśnie w takich miejscach głównie powstawały restauracje. - Ale jesteśmy obecnie otwarci na różne typy lokalizacji, także przyuliczne czy w parkach handlowych, gdzie koszty wynajmu są mniejsze niż w galeriach – dodaje franczyzodawca.

Lokal powinien mieć powierzchnię min. 45 m2 (w food courcie może być mniejszy). Najlepiej znaleźć pomieszczenia już przystosowane do potrzeb gastronomii, co znacząco obniża wydatki inwestycyjne.

– Nieduży lokal po gastronomii, w przyulicznej lokalizacji można zaadaptować mieszcząc się w kwocie 100 tys. zł – uważa Pham Van Thuan.

Generalnie franczyzodawca szacuje, że wydatki początkowe powinny zmieścić się w widełkach 100 – 300 tys. zł. Można korzystać przy tym z leasingu lub kredytu. Centrala dostarcza gotowy projekt lokalu, dostosowywany do konkretnej powierzchni.

Kucharz z Wietnamu

Każda franczyzowa restauracja Ha Long będzie zatrudniać wietnamskiego kucharza.

– To wzbudza większe zaufanie klientów jeśli chodzi o zachowanie oryginalności dań – zapewnia Pham Van Thuan. – My zapewnimy kucharza dla każdej restauracji, natomiast pozostałych pracowników franczyzobiorca musi sam zrekrutować.

W kluczowe produkty, jak przyprawy czy ryż franczyzobiorcy będą się zaopatrywać centralnie. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 20 tys. zł. Miesięcznie na rzecz centrali franczyzobiorcy płaca 8 proc. od obrotu netto.

– Do tej pory nie zdarzyło się nam, aby któryś lokal nie osiągnął rentowności od pierwszego miesiąca – podkreśla franczyzodawca.

 

WIZYTÓWKA HA LONG

Sieć restauracji azjatyckich.

  • 22 lokale
  • kwota inwestycji 100-300 tys.
  • opłata wstępna 20 tys.

Oryginalna kuchnia / Każda franczyzowa restauracja Ha Long będzie zatrudniać wietnamskiego kucharza.

POPULARNE NA FORUM

Franczyza lody wchodzić czy nie ?

Witam Myśle o otwarciu punktu mobilnego z lodami przy współpracy z firma U Lodziarzy , jak myślicie czy da się na tym zarobić ? Czy ktoś może współpracował z nimi ?

1 wypowiedzi
ostatnia 16.01.2022
Franczyza dla inwestora

W Polsce to chyba jest dziwne bo jest raczej cos nowego, ale na Ukrainie, w Rosji to jest bardzo popularna forma finansowanji oraz inwestowania, oni to nazywaja "management...

2 wypowiedzi
ostatnia 08.01.2022
Opinie na temat współpracy z Western Chicken

Radek Szal możesz coś więcej o tym powiedzieć bo zastanawiam się nad współpraca

10 wypowiedzi
ostatnia 11.12.2021
Otwieramy kebab

Kebab to świetny pomysł na tani i dochodowy biznes. Do otworzenia małej budki nie potrzeba wielkiego kapitału, a jak zdecydujemy się na zakup przyczepy gastronomicznej to...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2021
Franczyza dla inwestora

Model biznesowy, który w 100% finansuje inwestor a Franszyzodawca oddaje udziały w spółce inwestora jakiemuś menagerowi aby zmotywować go do pracy wydaje się dość...

2 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2021
Czy opłaca się otworzyć mobilny kebab?

Jeśli chodzi o tego typu biznes to trzeba trafić z miejscem. Jak jest dobry punkt to można wyciągnąć całkiem sporą dniówkę. No i co najważniejsze wszystko dostaje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.10.2021
Kanapki oscar

Witam, moje pytanie jest skierowane do ludzi z warszawet lub tych co byli i napotkali kanapki Oscary na dworcu centralnym. Jestem zainteresowana otwarcien takiego wlasnie...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2021
Zyski na rowerze

ceny rowerów to jakis kosmos hahah. Niezłego idioty szukacie który nie ma kalkulatora

1 wypowiedzi
ostatnia 04.08.2021