Popyt na orientalne masaże

Piotr Buchalski, właściciel sieci Orient Massage, Thai Organic i marki Pijalnie Ziół Natura Organica / "2021 rok zakończyliśmy z 20 salonami masażu i 21 placówkami Pijalni Ziół Natura Organica. Lada moment czekają nas również nowe otwarcia".
Czwartek
30.12.2021
Franczyzodawca marek Orient Massage i Thai Organic zalicza miniony rok do udanych. Jakie ma plany na 2022 rok?
 

– 2021 rok kończymy z 20 salonami masażu i 21 placówkami Pijalni Ziół Natura Organica. Lada moment czekają nas również nowe otwarcia. Mamy podpisane umowy franczyzowe na pięć kolejnych placówek, które uruchomimy w pierwszym kwartale 2022 roku – mówi Piotr Buchalski, właściciel sieci Orient Massage, Thai Organic i marki Pijalnie Ziół Natura Organica. Jak zapewnia, docelowo w tym roku na rynku pojawi się ponad 30 nowych salonów, a także pierwsze punkty za granicą.

– Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami w Niemczech, Francji, Czechach i na Ukrainie. W przyszłym roku zamierzamy otworzyć pilotażowe salony Orient Massage i Thai Organic na kilku rynkach zagranicznych. Wszystkie badania i analizy pokazują ogromny potencjał dla naszych konceptów. Widzimy szanse, aby w ciągu kilku lat stać się największą siecią spa w Europie. Ale podchodzimy do tego spokojnie – twierdzi Piotr Buchalski.

Masaż jak na Bali lub w Tajlandii

Salony Orient Massage i Thai Organic oferują orientalne masaże wyspecjalizowanych masażystek z Bali i Tajlandii, które uchodzą za najlepsze na świecie. Personel składa się z masażystek wyłącznie z udokumentowaną wiedzą, certyfikatami i świadectwem ukończenia szkół masażu na Bali i w Tajlandii. – Wraz z naszymi ekspertami wdrożyliśmy program budowy naturalnej odporności organizmu, opierając się na filozofii dalekowschodniej, czerpiąc z niej niezwykle bogatą gamę metod i terapii wpływających na nasze zdrowie, wygląd i wewnętrzną harmonię. W salonach tworzymy unikatową atmosferę. Muzyka, zapach, kosmetyki naturalnie i aranżacja wnętrz tworzą niepowtarzalną atmosferę – mówi Piotr Buchalski.

W ofercie salonów do wyboru są klasyczne masaże i zabiegi upiększające, regenerujące i relaksujące oraz bardziej zaawansowane zabiegi z elementami pasywnej jogi i rozciągania, a także rytualnymi kąpielami. Masaże zawierają czynności relaksacyjne, pielęgnacyjne, kąpiele oraz wiele innych, które oddziałują na sferę duchową, a nie tylko cielesną. – Czerpiemy z tradycji masażu Dalekiego Wschodu. Tym się wyróżniamy od typowych w Polsce salonów masażu, gdzie dominuje wyłącznie element rehabilitacyjny. My stawiamy na relaks i odprężenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Korzystamy z naturalnych kosmetyków i olejów organicznych własnej marki Orient’ Nature, tłoczonych na zimno, bogatych w witaminy i minerały – mówi Piotr Buchalski.

Czym się różni Orient Massage od Thai Organic?

Orient Massage to holistyczne spa z osobnymi pomieszczeniami dla klientów. Natomiast placówki Thai Organic mają więcej otwartej przestrzeni, a stanowiska do masażu dzielą bambusowe ściany. Inspiracje wnętrz pochodzą z tropikalnej wyspy Bali oraz Tajlandii. Nadano im jednocześnie nowoczesny, świeży, stylowy design ukierunkowany na łagodzenie stresu i odprężenie organizmu. Do aranżacji wnętrz Thai Organic użyto naturalnych materiałów takich jak beton, drewno, bambus czy len. Dominują barwy i tekstury natury.

Inwestycja w model Orient Massage wynosi od 100 tys. zł do 300 tys. zł. W przypadku Thai Organic, górna granica inwestycji to 250 tys. zł. Natomiast organizacja biznesu pod marką Pijalnia Ziół Natura Organica zaczyna się już od 4 tys. zł. Według danych firmy miesięczny przychód pojedynczego salonu Orient Massage i Thai Organic wynosi od 30 tys. zł do 100 tys. zł.

Wszystkie kwestie dotyczące procesu rekrutacji masażystek, przelotu, ZUS-u i podatków załatwia franczyzodawca. Orient Massage i Thai Organic zatrudniają pracowników bezpośrednio dla konkretnego franczyzobiorcy. Każda masażystka podpisuje czteroletni kontrakt, z miesięczną przerwą na odnowienie wizy, która przyznawana jest na dwa lata. W takiej sytuacji sieć zapewnia zastępstwo, aby utrzymać pełny komplet zatrudnienia.

Salony Orient Massage i Thai Organic działają w miejscowościach od 30 tys. mieszkańców.

WIZYTÓWKA ORIENT MASSAGE, THAI ORGANIC i PIJALNI ZIÓŁ NATURA ORGANICA

Liczba placówek:

  • Orient Massage i Thai Organic – 20 salonów
  • Pijalnia Ziół Natura Organica – 21 salonów

Miesięczne przychody:

  • Orient Massage i Thai Organic – od 30 tys. zł do 100 tys. zł.

Co kto lubi / W ofercie salonów Thai Organic do wyboru są klasyczne masaże i zabiegi upiększające, regenerujące i relaksujące oraz bardziej zaawansowane zabiegi z elementami pasywnej jogi i rozciągania, a także rytualnymi kąpielami.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018