Zarób w sezonie na cały rok

Do wyboru / Franczyzodawca Ice'n'go dysponuje dziewięcioma modelami stoisk.
Piątek
04.02.2022
Stoiska Ice'n'go sprzedają lody mrożone ciekłym azotem. Jeśli ktoś chciałby już w tym roku zarabiać, prowadząc taki biznes, powinien wkrótce zacząć przygotowania do sezonu.
 

Ice'n'go to pochodząca z Węgier marka lodów, wytwarzanych w temperaturze -197°C, przy pomocy ciekłego azotu. Powstałe w ten sposób lody mają kształt drobnych kuleczek. Są sprzedawane w kilkunastu smakach, a do najpopularniejszych należą: guma balonowa, wata cukrowa, słodki melon, banana split, truskawka, wanilia, czekolada, cytryna-limonka. Co roku firma w wprowadza kilka nowych, sezonowych smaków.

– Jesteśmy jedynym w Polsce dystrybutorem lodów tej marki – podkreśla Artur Wawrzyniak, członek zarządu firmy Ice'ngo Poland, która jest masterfranczyzobiorcą marki na Polskę.

Na sezon lub cały rok

Koncept Ice'n'go pojawił się na polskim rynku w ubiegłym roku.

– Zaczęliśmy dystrybucję w kwietniu, początkowo skupiając się na miejscowościach turystycznych wybrzeża Bałtyku – wyjaśnia Artur Wawrzyniak. – Nasze oryginalne w wyglądzie i smaku lody od razu zaczęły cieszyć się niebywałym powodzeniem i popularnością, zwłaszcza wśród dzieci. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć zakres działania o kolejne regiony, zwłaszcza północną i południową Polskę.

Ubiegły rok marka zakończyła z liczbą ponad 70 punktów – własnych, partnerskich i franczyzowych. W tym roku masterfranczyzodawca szacuje, że będzie ich ponad sto.

Franczyzodawca dysponuje dziewięcioma modelami stoisk i – jak podkreśla – może je zaaranżować na potrzeby każdej lokalizacji. Najlepsze lokalizacje to oczywiście miejscowości turystyczne, miejsca z dużym przepływem pieszych, takie, w których bywają rodziny z dziećmi, czyli np. wewnętrzne i zewnętrzne place zabaw. Stoisko z lodami może być też bardzo dochodowym dodatkiem do już działającej restauracji, baru czy cukierni.

– To nie musi być biznes wyłącznie sezonowy – zapewnia Artur Wawrzyniak. – Około 20 proc. stoisk z dużym powodzeniem działa przez cały rok.

Współpracę z Ice'n'go można nawiązać w dwojakiej formie. Pierwsza to model partnerski, odpowiedni zwłaszcza dla osób, które już prowadzą punkt gastronomiczny i chciałyby poszerzyć jego ofertę. Partner nie ponosi żadnych kosztów inwestycji. Musi tylko dysponować lokalizacją i miejscem na wstawienie maszyny z lodami.

– Stoisko dostaje od nas w użytkowanie za darmo – dodaje Artur Wawrzyniak. – Na pierwsze zatowarowanie gwarantujemy odroczony termin płatności.

Drugi model współpracy to franczyza. W tym przypadku roczna opłata za stoisko wynosi od 1 do 7 tys. zł – w zależności od tego, które wybierzemy. Franczyzobiorcy kupują towar po atrakcyjniejszych cenach niż partnerzy.

Już czas

Jeśli ktoś chce rozpocząć współpracę z Ice'n'go w tym roku, to czas już zainteresować się szczegółami.

– Przygotowania do sezonu warto zacząć już na przełomie lutego i marca – uważa Artur Wawrzyniak. – Zwłaszcza jeśli planujemy wolnostojące stoisko. W takim przypadku w pierwszej kolejności należy znaleźć atrakcyjną lokalizację, a następnie zapewnić przyłącze prądu. W skrajnych przypadkach załatwienie wszelkich formalności może potrwać nawet do 2-3 miesięcy.

Marka zwykle rozpoczyna sezon od długiego weekendu majowego, ale tak naprawdę wszystko zależy od pogody. Jeśli kwiecień jest ciepły, sprzedaż można zacząć wcześniej. Franczyzodawca zapewnia, że mając już dwa stoiska można zarobić tyle, aby wystarczyło na cały rok (rekordzista w Ice'n'go ma sześć stoisk).

– W bardzo dobrych lokalizacjach średnia miesięczna wysokość sprzedaży sięga nawet 40-50 tys. zł – mówi Artur Wawrzyniak. – Mamy kilku franczyzobiorców, którzy osiągają takie obroty. Przy odpowiedniej skali biznesu oraz dobrze dobranych lokalizacjach w sezonie można zarobić na cały rok.

 

WIZYTÓWKA ICE'N'GO

Stoiska z lodami mrożonymi ciekłym azotem.

  • ponad 70 punktów
  • 2 formaty współpracy

Gdzie na lody? / Najlepsze lokalizacje dla stoiska Ice'n'go to miejscowości turystyczne, miejsca z dużym przepływem pieszych, takie, w których bywają rodziny z dziećmi.

POPULARNE NA FORUM

Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022