Biznes z rozrywką w tle
Specjalizujący się w produkcji i dystrybucji artykułów na imprezy, święta i uroczystości GoDan ma już sieć liczącą ponad 100 sklepów. Klienci znajdą w nich produkty z segmentu party: balony, świeczki urodzinowe, papierowe talerzyki i kubeczki, stroje karnawałowe oraz dodatki typu konfetti czy serpentyny. Integralną częścią biznesu jest też przygotowywanie dekoracji z balonów napełnianych helem.
– Rok 2021 był lepszy pod względem obrotów i liczby otwarć od roku 2020. Z kolei rok 2020 był lepszy od roku 2019 – mówi Agnieszka Falińska, menedżer ds. rozwoju marki GoDan. – Mam wrażenie, że Polacy są bardziej świadomi tej branży oraz istniejących możliwości. Poczucie estetyki, wymagania i uwaga klientów przy organizacji uroczystości zmieniają się w pozytywnym dla nas kierunku. Coraz więcej osób przywiązuje wagę do celebrowania rocznic, urodzin, przywitania nowego roku dekoracjami itp. Okazji jest coraz więcej, dekoracje są coraz ładniejsze i większe.
Franczyzobiorca zaangażowany
W styczniu GoDan otworzył dwa nowe sklepy, w Częstochowie i Wągrowcu.
– Na luty zaplanowaliśmy trzy kolejne otwarcia: w Cieszynie, Michałowicach (to będzie trzeci sklep naszej franczyzobiorczyni) oraz w Stargardzie (tu z kolei nasz franczyzobiorca otwiera swój drugi sklep) – wylicza Agnieszka Falińska. – W sumie w 2022 roku planujemy około 30 otwarć. Zależy nam na uruchomieniu placówek w Katowicach, Łodzi, Kielcach i kolejnej w Krakowie, ale tak naprawdę jest jeszcze sporo lokalizacji, w których z chęcią zobaczymy nasze sklepy.
Najlepsze lokalizacje to centra i skupiska handlowe, w których do sklepów wchodzi się z ulicy. Bliskość parkingu będzie sporym atutem.
– Nasz asortyment jest dość gabarytowy – gotowy bukiet z wielu balonów jest duży, więc im bliżej da się podjechać autem, tym lepiej – wyjaśnia Agnieszka Falińska.
Inwestycja, na którą składa się dostosowanie lokalu, zakup mebli, drukarki, szyld i towar, to wydatek min. 30 tys. zł netto.
Franczyzobiorca powinien być zaangażowany w funkcjonowanie sklepu. Bierze udział w szkoleniach z zakresu robienia dekoracji balonowych, co później przekłada się na możliwość przyjmowania zleceń zewnętrznych, np. na dekoracje otwarć sklepów, witryn sklepowych, eventów firmowych itp.
– Przy aktualnej sytuacji na rynku pracy najlepiej biznesu dopilnuje sam właściciel – uważa Agnieszka Falińska. – Można mieć pracowników, ale obecność właściciela jest niezbędna. Także po to, aby znał potrzeby swoich klientów, wiedział o co pytają, czego potrzebują. Umiejętności kupieckie i znajomość towaru zdecydowanie przydaje się w codziennym zarządzaniu sklepem.
Oferta rośnie
Oprócz otwarć GoDan wprowadza też kolejne nowości w tym roku.
– Tworzymy nowe kolekcje i wzory produktów. Zwiększymy ofertę przeznaczoną zarówno dla profesjonalistów – dekoratorów, jak i klienta końcowego. Część z nowości już w styczniu dodaliśmy do naszej oferty (np. nowe kolory pastelowych balonów lateksowych z linii Beauty & Charm czy dekoracje na „okrągłe” urodziny i rocznice), pozostałe będą sukcesywnie dodawane w ciągu roku. Pracujemy także nad rozbudowaniem asortymentu na święta i wydarzenia: walentynki, Halloween, śluby, chrzciny, komunie, narodziny dziecka – zapowiada Agnieszka Falińska.
WIZYTÓWKA MARKI GODAN
Sieć sklepów z artykułami rozrywkowymi.
- ponad 100 sklepów
- kwota inwestycji min. 30 tys. zł netto
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Polacy wydają coraz więcej na akcesoria z branży party – mówi Adam Kowalski, dyrektor generalny i wiceprezes spółki GoDan.
Kobiety coraz częściej decydują się na własny biznes, zamiast pracować na etacie. W które franczyzy inwestują najchętniej?
Marcowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Dowiedz się, w którą franczyzę zainwestować, jak zarabiać w internecie oraz jakie biznesy chętnie otwierają kobiety. Bilet na Targi Franczyza gratis!
GoDan ma za sobą intensywny pierwszy kwartał i sprecyzowane plany na kolejne miesiące.
Nowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, jakie pomysły na biznes są opisane w lutowym wydaniu magazynu.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Joanna i Paweł Sobkowiakowie szukali biznesu, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ważne dla nich było też to, żeby dało się go połączyć z prowadzeniem ich dotychczasowej firmy, a także wychowaniem małego dziecka. Na jaką franczyzę postawili?
POPULARNE NA FORUM
Dzień dziecka - prezenty
u nas tak samo ;)
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy
Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...
Centra handlowe na celowniku
Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.
Pieluszki typu pampers
Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)
Dzień dziecka - prezenty
U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes
Wszyscy piszą, że wchodzą ale zero konkretów. Można więcej szczegółowych informacji poznać.
Obrót w sklepie z odzieżą dziecięcą
możesz popytać także inne osoby które prowadzą taki sklep
Sklep z zabawkami - czy warto prowadzić?
to spamowanie typu "będą potrzebne Ci regały, koleżanka szukała i znalazła" ... ludzie, nie stać Was na uczciwą reklamę tylko tworzycie takie bzdurne historie? Jak dla...