Otwórz franczyzę ze wspólnikiem

Nowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, jakie pomysły na biznes są opisane w lutowym wydaniu magazynu.
 

"Własny Biznes FRANCHISING" to miesięcznik pomysłów na biznes. Piszemy o franczyzie i własnym biznesie. Tego nie przeczytasz w internecie.

W wydaniu nr 2/2023 (212)

RAPORT SPECJALNY

Firma w duecie

W biznesie, jak w życiu, jednym się razem układa, innym nie. Jak prowadzić biznes wspólnie i nie zwariować, nie zbankrutować, ani się nie rozwieść?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy pączkarnię

Kolejki po pączki w tłusty czwartek to tradycyjny w Polsce widok. Ale czy w pozostałe dni roku obroty w pączkarniach też są satysfakcjonujące?

Jak nalać z pustego i zarobić

Skupy butelek były popularne w PRL-u. Czasy się zmieniły, ale nawyki zostały te same – kupujemy, wypijamy, opróżniamy. Aby puste butelki po napojach znów trafiły do obrotu, ktoś w tym procesie musi 
pośredniczyć. To szansa na zarobek dla punktów skupu.

Pewne jak w powerbanku

Rozładowany telefon to nie powód do zmartwienia. 
To dobry pretekst do wejścia w biznes, który sam dostarcza klientów.

Lody dają zarobić

Aktualnie wartość rynku lodowego w Polsce wynosi 3,5 mld zł i ciągle rośnie. To dobra wiadomość dla osób, które rozważają biznes lodowy na licencji. Jedną z największych sieci lodowych w Polsce jest Lodolandia, która zajmuje 20 proc. segmentu outdoor.

Biznes, który żyje wiecznie

Branża funeralna ma zawsze klientów, więc rozpoczęcie działalności nie stanowi pod tym względem ryzyka biznesowego. Koszty otwarcia domu pogrzebowego są jednak wysokie, więc trzeba się finansowo zabezpieczyć, aby nie pogrzebać firmy.

Zarabiamy na warsztatach kulinarnych

Kulinarne Poddasze organizuje warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych. Teraz chce podzielić się 
z franczyzobiorcami swoim pomysłem na biznes. 

E-FIRMA

Radio online

Nie obejdzie się bez finansowego wsparcia od hojnych patronów, jeśli ktoś chciałby prowadzić dużą komercyjną rozgłośnię internetową. Ale radio online da się założyć, inwestując nieduże środki. 
Pytanie, na ile ta pasja ma być dobrze płatna.

BIZNES NA SZPILKACH

Papierowe rękodzieło

Scrapbooking to dowód na to, że pasję warto przekuć w biznes. Choć na rynku działa sporo firm w tej branży, to nadal jest miejsce na kolejne, ponieważ każda scraperka ma swój styl, osobowość, a tym samym tworzy unikatowe produkty dla wybranego klienta.

MĘSKI BIZNES

Zyski za kółkiem

Rynek przewozowy rozwija się i potrzebuje kierowców, którzy będą rozwozili towary po Polsce i Europie. Własna firma transportowa budowana od zera to duże wyzwanie dla przedsiębiorców, którzy chcą znaleźć dla siebie miejsce w tej branży.

WZROŚNIE SPADNIE

Inwestycja w diamenty

Skutecznie opierają się inflacji. Diamenty są uniwersalną, ogólnoświatową „walutą” wszędzie akceptowaną. Warto w nie mądrze inwestować, aby zabezpieczyć swój portfel.

SUPERTEMAT

Franczyza w branży dom i ogród

Właściciele biznesów w branży wyposażenia i wykończenia wnętrz chętnie udzielają licencji na biznes. Czy warto otworzyć firmę w tym sektorze gospodarki?

MÓJ FRANCHISING

W grupie łatwiej

Jarosław Kraiński po dwudziestu latach w nieruchomościach zdecydował się na współpracę z młodą siecią w tej samej branży. Czy wyszło mu to na dobre?

TOP FRANCZYZOBIORCA

Sukces dzięki zespołowi

Dariusz Gardyjas został Top Franczyzobiorcą w kategorii „Najszybszy rozwój sieci”. Jaka była jego droga do sukcesu?

WŁASNY BIZNES

Biznes z dobrym brzmieniem

– W naszym przypadku są dwa minusy prowadzenia biznesu rodzinnego: przenoszenie trudnych spraw zawodowych na grunt rodzinny oraz zbiorcza odpowiedzialność – mówią Łukasz i Paweł Golcowie, założyciele Golec uOrkiestra.

STEKI MENEDŻERA

Rynek sprzyja przedsiębiorczym

– Franczyza bankowa to biznes dla zaangażowanych partnerów, którzy stawiają sobie ambitne cele. Rolą franczyzodawcy jest dostarczenie narzędzi, które pomogą w ich osiągnięciu – mówi Jacek Torowski, dyrektor departamentu sieci zewnętrznych Alior Banku. 

W pogoni za marzeniami

– Czy zaczynając od zera, bez kapitału, nie mając zaplecza w postaci bogatej rodziny, można do czegoś w życiu dojść? Historia Dominiki Spychalskiej pokazuje, że tak, choć jej droga do sukcesu była kręta i wyboista.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

315 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak ochronić firmę przed atakiem hakerskim?

Gwałtownie wzrasta liczba cyberataków. Hakerzy udoskonalają swoje metody działania, a narażony na nie jest każdy właściciel firmy.

ABC FRANCZYZY

Lepiej wiedzieć więcej

Skąd czerpać rzetelną wiedzę o franczyzie? Jest kilka źródeł, z których mogą skorzystać zarówno przyszli franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy. 

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, a także w sklepie Publio.pl.

PRENUMERATA

Zamów roczną prenumeratę miesięcznika „Własny Biznes FRANCHISING” za 59 zł. Zaoszczędź pieniądze i czas. Nowe wydanie wyślemy co miesiąc pocztą na wskazany adres, a przesyłka nic nie będzie Cię kosztować. https://franchising.pl/zakupy/czasopisma/


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 wydań w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera pierwsze wydanie. Od razu wysyłamy wszystkie wybrane wydania, które się ukazały. Wydania, które się ukażą w przyszłości będą nadane w pierwszym dniu sprzedaży danego wydania.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748