Polska marka rusza za granicę

Polacy polubili masaże / Franczyzodawca twierdzi, że salony Orient Massage i Thai Organic są w Polsce bardzo dobrze przyjmowane. Polacy przekonali się do regularnego korzystania z usług masażu.
Poniedziałek
28.02.2022
Franczyzodawca sieci salonów masażu Orient Massage i Thai Organic planuje ekspansję za granicę, natomiast w Polsce wprowadza nowy koncept – Palarnię Kawy Africa Organic.
 

Piotr Buchalski, właściciel sieci Orient Massage, Thai Organic i Pijalni Ziół Natura Organica ubiegły rok i początek 2022 roku zalicza do udanych. W 2021 roku pod marką Orient Massage i Thai Organic powstało 20 salonów i 21 Pijalni Ziół Natura Organica. Natomiast na przełomie marca i kwietnia 2022 roku na rynku pojawi się kolejnych dziewięć placówek. – Mamy podpisanych dziewięć kolejnych umów franczyzowych na nowe salony, w tej chwili jesteśmy na etapie remontu i przygotowania ich do otwarcia – mówi Piotr Buchalski.

Sieć się powiększa

Nowe placówki powstaną w Mińsku Mazowieckim, Legnicy, Wałbrzychu, Poznaniu, Rzeszowie, Krakowie, Radomiu, Katowicach oraz trzeci salon w Łodzi. Zdaniem Piotra Buchalskiego, Łódź udowadnia, że większe miasto pomieści więcej niż jedną placówkę. Model biznesowy sprawdza się w miejscowościach już od 30 tys. mieszkańców. W większych miastach może funkcjonować kilka salonów, które w żaden sposób nie stanowią dla siebie konkurencji. W Warszawie funkcjonują obecnie cztery salony, w Łodzi powstaje właśnie trzeci, a właściciel sieci uważa, że jest miejsce w tym mieście dla kolejnych 4-6 placówek.

W 2022 roku franczyzodawca zamierza otworzyć w Polsce kolejnych 20-30 salonów, a także rozpocząć rozwój za granicą. – Na koniec tego roku będziemy mieli już 50-60 salonów w Polsce. Wkrótce uruchamiamy pierwszy salon franczyzowy w Niemczech, a niedługo później kolejne pilotażowe placówki w innych krajach europejskich. Salony Orient Massage i Thai Organic są w Polsce bardzo dobrze przyjmowane. Polacy przekonali się do regularnego korzystania z usług masażu. Klientami salonów są osoby w różnym wieku, mężczyźni i kobiety. Świetne wyniki i zdecydowana pozycja lidera rynku w Polsce spowodowały, że postanowiliśmy rozpocząć ekspansję za granicą – mówi Piotr Buchalski.

Franczyza pachnąca kawą

W tym roku na polskim rynku pojawi się też nowy koncept – Palarnie Kawy Africa Organic. Będzie funkcjonował jako część salonów masażu Orient Massage i Thai Organic oraz niezależnie. – Nawiązaliśmy współpracę z wiodącymi plantatorami kawy w Afryce. Kawę będziemy sprowadzali bezpośrednio od tamtejszych producentów i rzemieślniczo wypalali na miejscu w Polsce. Postanowiliśmy rozwijać koncept zgodnie z zasadą Fair Profit for Africa, zostawiając znaczną część zysków w Afryce. Uważam, że należy wspierać tamtejszą społeczność i środowisko naturalne, z którego czerpiemy korzyści finansowe – mówi Piotr Buchalski. Przedsiębiorca wybrał kawę afrykańską, ponieważ jego zdaniem, to najwyższej jakości kawa z najbardziej wyrazistymi nutami owocowymi. To także kawy najzdrowsze, ponieważ pochodzą z naturalnych plantacji, które nie używają pestycydów w odróżnieniu np. od popularnych kaw brazylijskich.


Obiecujące wyniki / Pod marką Orient Massage i Thai Organic powstało 20 salonów i 21 Pijalni Ziół Natura Organica w ubiegłym roku. Natomiast na przełomie marca i kwietnia 2022 roku na rynku pojawi się kolejnych dziewięć placówek.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018