GoDan rośnie jak na drożdżach / Od początku tego roku do sieci GoDan dołączyło aż sześć nowych sklepów. Do końca roku firma planuje w sumie około 30 otwarć.
Piątek
15.04.2022
Zamknięcie galerii handlowych w czasie pandemii skłoniło Emilię Wasielewską do znalezienia sobie nowego zajęcia. Postawiła na GoDan. Jak jej idzie?
 

Emilia Wasielewska pracowała w galerii handlowej i szukała pomysłu dla siebie.

– Razem z mężem prowadzimy sklep z biżuterią, ale zawsze chciałam mieć coś dodatkowego stricte dla mnie. Zamknięcie galerii w czasie pandemii było dodatkowym impulsem do tego, żeby poszukać nowego zajęcia – mówi Emilia Wasielewska.

Dodaje, że jest osobą kreatywną, dlatego GoDan od razu jej się spodobał. W sierpniu 2021 r. zaczęła szukać lokalu, a na początku grudnia sklep ruszył. Dzisiaj się rozwija i zyskuje na swoim terenie coraz większą rozpoznawalność.

- Mamy już spore grono klientów, którzy do nas wracają. Na horyzoncie pojawiły się pierwsze imprezy, które będziemy organizować. Jak na trzy miesiące pracy, to jest naprawdę dobrze – mówi Emilia Wasielewska.

Dużym plusem dla niej jest także to, że w prowadzeniu sklepu GoDan może się realizować.

- Praca jest bardzo kreatywna. Codziennie mamy inne zadanie do wykonania. Każdy klient ma inny gust i potrzebuje czegoś innego. Bywa, że nawet bukiet balonowy obgadujemy przez godzinę – opowiada Emilia Wasielewska.

Ma ona mnóstwo zapału do sklepu, który chce rozwijać w różnych kierunkach. Oprócz sprzedaży w sklepie balonów i dekoracji a także organizacji urodzin, planuje ogranizaje balonowych otwarć różnego rodzaju lokali.

Krakowski lokal ma 80 mkw z zapleczem. Zdaniem franczyzobiorczyni to idealny metraż, żeby móc proponować szeroki asortyment. Na start potrzeba było ok. 50 tys. zł, a na zwrot z tej inwestycji Emilia Wasielewska liczy około roku. W towar trzeba się zaopatrywać w GoDan, ale franczyzobiorcy mogą zarabiać również na realizacji własnych usług, które wyceniają sami.

Najlepsze lokalizacje

Na koszt inwestycji we współpracę z GoDan składa się dostosowanie lokalu do sprzedaży, a więc wyposażenie go w meble, drukarkę, szyld i towar. To minimum 30 tys. zł. Firma nie pobiera żadnych opłat początkowych i w trakcie trwania współpracy.

- Zwrot z inwestycji zależy od lokalizacji, poniesionych nakładów na lokal - mamy sklepy w których już od drugiego miesiąca  nastąpił zwrot z inwestycji – mówi Agnieszka Falińska, specjalista do spraw rozwoju sieci GoDan Balony i Dekoracje.  

Franczyzobiorca powinien być zaangażowany w funkcjonowanie sklepu. Sklepy GoDan Balony i Dekoracje oferują sprzedaż produktów bardzo często połączonych z usługą zrobienia dekoracji i napompowania balonów helem. 

Od początku tego roku do sieci GoDan dołączyło aż sześć nowych sklepów. Do końca roku firma planuje w sumie około 30 otwarć.

Przy tym pod względem obrotów oraz liczby otwarć miniony rok był znacznie lepszy niż 2020 r. W sumie w Polsce działa już ponad 100 sklepów pod szyldem GoDan.

- Nasze sklepy doskonale odnajdują się w polskich miastach i miasteczkach. Szukamy franczyzobiorców w całym kraju a aktualnie dysponujemy gotowymi lokalami w takich miastach jak: Kraków, Zakopane, Nowy Targ, Szczecin, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Chełm, Kobyłka, Września, Mogilno, Bolesławiec, Konin, Ciechanów, Zambrów, Łapy, Skarżysko Kamienna, Otwock – mówi Agnieszka Falińska.

WIZYTÓWKA MARKI GODAN

Sieć sklepów z artykułami rozrywkowymi.

  • ponad 100 sklepów
  • kwota inwestycji min. 30 tys. zł netto

Emilia Wasielewska, franczyzobiorczyni GoDan Balony i Dekoracje / Mamy już spore grono klientów, którzy do nas wracają. Na horyzoncie pojawiły się pierwsze imprezy, które będziemy organizować. Jak na trzy miesiące pracy, to jest naprawdę dobrze
Dominika Pronarska
dziennikarz