Najpierw mobilnie / Na razie Am Am Kebab chce się rozwijać w oparciu o przyczepy gastronomiczne, choć nie wyklucza, że w przyszłości będą otwierane też lokale stacjonarne.
Poniedziałek
10.10.2022
Am Am Kebab buduje sieć mobilnych punktów z kebabami. Ile można zarobić w tym biznesie?
 

Firma Dolci Sapori, do tej pory rozwijająca sieć mobilnych pączkarni, postanowiła rozszerzyć swoje portfolio o koncept z ofertą wytrawną.

– Franczyzobiorcy pytali nas o taki właśnie wytrwany koncept – podkreśla Iwona Gniazdowska, sales manager Dolci Sapori. – I dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie marki Am Am Kebab.

Inwestycja w kebab

Am Am Kebab oparł swoje menu o popularne w Polsce kebaby, w wersji mięsnej, ale też wegetariańskiej.

– Mamy też różne zestawy obiadowe, dobrze sprawdzające się w dostawie, kebab w wersji fitness, o obniżonej zawartości tłuszczu – wylicza Iwona Gniazdowska.

Na razie koncept chce się rozwijać w oparciu o przyczepy gastronomiczne, choć nie wyklucza, że w przyszłości będą otwierane też lokale stacjonarne. Przygotowaniem przyczep zajmuje się centrala. Czeka się na nie 2-3 tygodnie – trafiają do franczyzobiorców gotowe do pracy. Są wyposażone m.in. w opiekacze do mięsa, frytownice, chłodnie, mają zamknięty obieg wody, wentylację, monitoring. Przy ich zakupie można skorzystać z leasingu. Wymagany na początek wkład własny wynosi mniej więcej 35 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już także pierwsze zatowarowanie.

Aby postawić taką przyczepę potrzeba 12 m2 powierzchni. Jeśli franczyzobiorca chce, może też ustawić obok ogródek zewnętrzny.

– Mamy dział komercjalizacji, który może pomóc w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji – podkreśla Iwona Gniazdowska. – Współpracuje on z zarządcami i właścicielami terenów w całej Polsce. Idealne lokalizacje to duże osiedla, okolice dworców autobusowych i kolejowych, miejsca przy dużych marketach spożywczych. Ale też np. miasteczka studenckie. Studenci to dla nas atrakcyjna grupa klientów, mamy zresztą dla nich specjalne promocje.

Możesz się rozmyślić

Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Wysokość miesięcznej opłaty franczyzowej zależy od tego, czy franczyzobiorca sam znalazł lokalizację, czy też skorzystał z pomocy centrali. W pierwszym przypadku to 700 zł, w drugim 1 tys. zł netto. Co istotne, po trzech miesiącach franczyzobiorca może zrezygnować ze współpracy, np. jeśli uzna, że to biznes nie dla niego.

– Wtedy przyczepę może wstawić do nas w komis, a my szukamy dla niej najemcy lub kupca. W ten sposób franczyzobiorca może uzyskać zwrot poniesionych na nią wydatków – dodaje Iwona Gniazdowska.

Franczyzodawca zapewnia, że miesięczne obroty mogą sięgać 59 tys. zł, a czysty zysk po odliczeniu wszelkich kosztów to ok. 12 tys. zł miesięcznie.

Na razie Am Am Kebab dopiero zaczyna budować sieć sprzedaży. W sierpniu otwarto pierwszy punkt.

 

WIZYTÓWKA AM AM KEBAB

Sieć przyczep gastronomicznych z kebabami.

  • wkład własny: mniej więcej 35 tys. zł
  • wymagana powierzchnia: ok. 12 m2
  • opłata miesięczna: 700 zł lub 1 tys. zł

Ile na start? / Wymagany na początek wkład własny w koncepcie Am Am Kebab wynosi ok. 35 tys. zł.

POPULARNE NA FORUM

Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022