Konkretne lokalizacje / Komfort chce otwierać sklepy franczyzowe w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców.
Poniedziałek
16.01.2023
– W naszym modelu franczyzy depozytowej franczyzobiorcy otrzymują prowizję za sprzedaż produktów. Im wyższa sprzedaż, tym wyższe ich wynagrodzenie – mówi Marta Parafińska z Komfortu.
 

Jaki był miniony rok dla marki Komfort?

Stanowił dla nas ogromne wyzwanie, przede wszystkim z powodu konsekwencji wojny w Ukrainie, realnego spadku płac w gospodarce, wzrostu kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa połączonego z galopującą inflacją. Mimo tego Komfort cały czas inwestuje. Rozwijamy się ilościowo i jakościowo. Nieustannie pracujemy nad wprowadzeniem nowych ekspozycji kuchni i łazienek do naszych istniejących już salonów oraz otwieramy zupełnie nowe lokalizacje. Aktualnie działa już 56 sklepów, które mają w ofercie kuchnie oraz 62 sklepy z asortymentem łazienkowym. W 2022 roku otworzyliśmy 6 nowych sklepów franczyzowych oraz 6 sklepów własnych marki w formacie Komfort Home. W tym roku planujemy dalsze usprawnienia procesów, wdrożenia nowych produktów, a nawet całych kategorii. Kluczowym elementem naszej strategii jest też zmiana komunikacji marketingowej i dostosowanie jej do aktualnej sytuacji rynkowej.

Gdzie planujecie rozwijać sieć?

Sklepy franczyzowe otwieramy w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców. Obecnie poszukujemy partnerów w takich miejscowościach, jak np. Świebodzin, Oleśnica, Brodnica, Ostrowiec Świętokrzyski, Puławy, czy Tomaszów Mazowiecki. Najczęściej sklepy franczyzowe są zlokalizowane w budynkach wolnostojących bądź w parkach handlowych, z parkingiem, w sąsiedztwie innych sklepów związanych z branżą budowlaną lub wykończenia wnętrz. Dużym atutem jest również operator spożywczy w pobliżu.

W ciągu ostatnich lat poszerzyliście w istotny sposób ofertę, wychodząc poza asortyment podłogowy.

Aktualnie w naszej ofercie znajdują się podłogi, drzwi, łazienki, kuchnie oraz meble. Dążymy do tego, aby nasi klienci w każdym z salonów znaleźli produkty pozwalające na wykończenie domu czy mieszkania od A do Z. Nowe sklepu otwieramy w formacie Komfort Home – podłogi, kuchnie, łazienki, drzwi. W pewnych sytuacjach bierzemy pod uwagę otwarcie sklepu z asortymentem podłogowym i kuchennym bądź podłogowym i łazienkowym, natomiast jest to kwestia odrębnych ustaleń.

Jakie są koszty inwestycji w sklep?

Partnerzy ponoszą koszty opłaty licencyjnej oraz ewentualnego dostosowania lokalu – pomalowania ścian na biało, wydzielenia powierzchni magazynowej etc. Koszty inwestycji związanej z lokalem są uzależnione od standardu wykończenia danej powierzchni. Model franczyzy depozytowej Komfort zapewnia franczyzobiorcom bezpieczeństwo biznesowe – nie angażują środków w zakup towarów, a zarządzanie asortymentem i zapasem jest prowadzone z poziomu centrali. Opłata licencyjna jest jednorazowa i zaczyna się od 95 tys. zł netto. Naszym Franczyzobiorcom zapewniamy gotowy salon sprzedaży – od projektu sklepu, poprzez meble ekspozycyjne, budowę aranżacji kuchennych i łazienkowych, zatowarowanie, infrastrukturę techniczno-informatyczną oraz oznaczenia zewnętrzne sklepu. Partnerzy oraz ich pracownicy biorą udział w nieodpłatnych szkoleniach produktowych i sprzedażowych, dodatkowo przygotowujemy akcję promocyjną na otwarcie sklepu. Przez cały okres trwania umowy zapewniamy wsparcie operacyjne naszych przedstawicieli regionalnych.

Na jakie średnie przychody miesięczne mogą liczyć sklepy franczyzowe?

W naszym modelu franczyzy depozytowej partnerzy otrzymują prowizję za sprzedaż produktów. Im wyższa sprzedaż, tym wyższe wynagrodzenie franczyzobiorców.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska

WIZYTÓWKA MARKI KOMFORT

Siec sklepów z wyposażeniem wnętrz.

  • 160 salonów
  • opłata wstępna 95 tys. zł netto

Marta Parafińska, menedżer ds. franchisingu marki Komfort: / "Model franczyzy depozytowej Komfort zapewnia franczyzobiorcom bezpieczeństwo biznesowe – nie angażują środków w zakup towarów".
Dane kandydata
Dane kandydata
If you see this, leave this form field blank