Najlepsze miejsce na biznes

Zdrowe słodycze / Fit Cake oferuje fit desery i wypieki bez cukru, adresowane do osób na różnych dietach.
Czwartek
16.03.2023
Fit Cake inwestuje w nowoczesne technologie, które mają pomóc franczyzobiorcom znaleźć najlepszą lokalizację dla biznesu.
 

Dobra lokalizacja to jeden z głównych kluczy do sukcesu w biznesie. Pamiętając o tej zasadzie, marka Fit Cake zainwestowała w nowe rozwiązanie technologiczne, które przy pomocy map Google i po przeanalizowaniu wszystkich istotnych czynników, wskaże najlepsze miejsce na biznes.

– Do tej pory naszym franczyzodawcom oferowaliśmy audytorski system monitorowania wyboru odpowiedniego miejsca na lokal. Jednak postanowiliśmy pójść jeszcze o krok dalej. Uruchomiamy system zewnętrzny oparty na mapach Google, który bezbłędnie wskaże najlepsze miejsca – wyjaśnia Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake. – To optymalne rozwiązanie, które uwzględni m.in. jakie inne lokale gastronomiczne znajdują się w okolicy, czy w sąsiedztwie mieszkają potencjalni miłośnicy zdrowych deserów, którzy dotrą do Fit Cake w dwie lub trzy minuty, gdzie są zlokalizowane bankomaty czy firmy, których pracownicy byliby zainteresowani naszą ofertą.

Jak to działa?

Wprowadzony przez Fit Cake system stosuje odpowiednie „nakładki” na mapy Google, które pozwalają na weryfikację miejsc przy użyciu różnych kryteriów. Dodatkowo uwzględnia natężenie ruchu w danych godzinach, a także wiek osób mieszkających czy pracujących w najbliższej okolicy. Franczyzobiorca otrzyma także informacje o planowanych remontach czy przebudowach dróg w okolicy.

– Ta technologia prowadzi do lepszego podejmowania decyzji wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z parametrem przestrzennym, lokalizacyjnym. System informacji geograficznej (GIS) umożliwia kadrze managerskiej i doradcom biznesowym mapowanie wyników działań i ich analizowanie, z wykorzystaniem podejścia geograficznego obejmującego infrastrukturę biznesową, łańcuchy dostaw czy szacowanie ryzyka podejmowanych działań – tłumaczy Rafał Kościuk.

Polska i zagranica

Sieć franczyzowa Fit Cake oferuje fit desery i wypieki bez cukru, adresowane do osób na różnych dietach, min.: diabetyków, alergików, chorych na celiakię, otyłość, a także depresję, która często powiązana jest z wysokim spożyciem cukru. Jej odbiorcami są także ludzie preferujący aktywny styl życia i sportowcy. Aktualnie na mapie Polski jest już ponad 60 „niecukierni”, dwie funkcjonują też na Malcie.

– Nowoczesny system doboru lokalizacji pozwoli nam rozwinąć skrzydła również za granicą, bo tam także wesprzemy franczyzobiorców w wyborze optymalnego miejsca. Co ważne nasi franczyzobiorcy otrzymują tę usługę całkowicie za darmo – dodaje Rafał Kościuk.

To nie wszystko, co Fit Cake może zaoferować potencjalnym franczyzobiorcom przy wyborze lokalu gastronomicznego.

– Stworzyliśmy dział deweloperski, który gromadzi dane o ciekawych lokalizacjach, a najnowsza inwestycja w system oparty na mapach Google sprawi, że będziemy jeszcze skuteczniejsi – podkreśla właściciel konceptu.

Fit Cake może też pomóc franczyzobiorcom w pozyskaniu dofinansowania czy pożyczek unijnych. Inwestycja w biznes zaczyna się od 22 tys. zł.

 

WIZYTÓWKA FIT CAKE

Franczyzowa sieć „niecukierni” ze zdrowymi słodyczami.

  • ponad 60 lokali
  • inwestycja od 22 tys.

System zweryfikuje / Wprowadzony przez Fit Cake system stosuje odpowiednie „nakładki” na mapy Google, które pozwalają na weryfikację miejsc przy użyciu różnych kryteriów.