Polski franczyzodawca chce podbić Europę

Nie osiedli na laurach / W ciągu trzech lat franczyzodawcy Orient Massage & Thai Organic zbudowali największą sieć spa w Polsce, teraz planują ekspansję zagraniczną.
Czwartek
30.11.2023
– Za pięć lat chcemy być największą siecią salonów spa i masażu balijskiego w Europie – takie ambitne plany mają Piotr Buchalski i dr Martyna Buchalska, właściciele sieci Orient Massage & Thai Organic.
 

– Już teraz jesteśmy najbardziej rozwiniętą siecią spa i salonów masażu w Polsce. Obecnie mamy 29 placówek, cztery są w trakcie prac budowlanych. W Polsce chcemy być obecni w większości miast od 50 tys. mieszkańców. Niedawno jako pierwsi w Europie, wprowadziliśmy na rynek linię pro’kosmetyków do masażu z właściwościami pielęgnacyjnymi i odżywczymi. Dbamy nie tylko o relaks i odprężenie klientów, ale o właściwe odżywianie i wygląd skóry, a także holistyczne podejście do zdrowia. Rozwój oferty przekłada się na duże zainteresowanie naszym modelem franczyzowym i szybki rozwój sieci – mówi Piotr Buchalski.

Profesjonalne kosmetyki do masażu

Firma wypuściła własną linię profesjonalnych pro’kosmetyków do masażu z właściwościami leczniczymi, odżywczymi oraz pielęgnacyjnymi Dr Martyna Buchalska. To pierwsze profesjonalne kosmetyki stosowane wyłącznie podczas masażu oraz dobierane w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb skórnych, o specjalnie dobranych składnikach aktywnych oraz ich właściwościach.

– Pracując nad recepturą autorskiej linii pro’kosmetyków oparłam się na holistycznym podejściu do powstrzymania procesów starzenia przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu zgodnie z filozofią Slow Beauty. Analizujemy kondycję skóry twarzy oraz ciała i na tej podstawie proponujemy odpowiedni masaż i pro’kosmetyki. Masaż ma bardzo istotny wpływ na wygląd i odżywianie skóry. Podczas masażu uciskane są fibroblasty co stymuluje je do produkcji własnego kolagenu i elastyny. Dochodzi też do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a przez to lepszego wchłaniania składników aktywnych na całej powierzchni ciała. – mówi dr Martyna Buchalska.

Zdaniem Piotra i dr Martyny Buchalskich, branża spa rozwija się bardzo intensywnie, co dotyczy zarówno Polski, jak i Europy. Obecnie wśród klientów są nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, a także mieszkańcy dużych i mniejszych miejscowości, co znacznie poszerza spektrum możliwości generowania dochodów. – Z jednej strony szybko rośnie popyt na dobrej jakości usługi spa, ale z drugiej strony cały czas można wyczuć niepewność przedsiębiorców związaną z wojną czy inflacją. Dlatego stale rozwijamy ofertę i jakość usług, aby zdecydowanie wyróżniać się na rynku, co niewątpliwie wpływa na duże zainteresowanie modelem biznesowym Orient Massage i Thai Organic.  

Koszt inwestycji wynosi od 250 do 450 tys. zł. Cena zależy głównie od powierzchni i stanu lokalu. Wszystkie salony wyróżniają strefy relaksu z Pijalniami Ziół Natura Organica. Uruchomienie salonu Orient Massage czy Thai Organic trwa mniej więcej trzy miesiące.


Większa grupa docelowa / Obecnie wśród klientów orientalnych salonów masażu są nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, a także mieszkańcy dużych i mniejszych miejscowości, co znacznie poszerza spektrum możliwości generowania dochodów.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018