Polski franczyzodawca chce podbić Europę

Nie osiedli na laurach / W ciągu trzech lat franczyzodawcy Orient Massage & Thai Organic zbudowali największą sieć spa w Polsce, teraz planują ekspansję zagraniczną.
Czwartek
30.11.2023
– Za pięć lat chcemy być największą siecią salonów spa i masażu balijskiego w Europie – takie ambitne plany mają Piotr Buchalski i dr Martyna Buchalska, właściciele sieci Orient Massage & Thai Organic.
 

– Już teraz jesteśmy najbardziej rozwiniętą siecią spa i salonów masażu w Polsce. Obecnie mamy 29 placówek, cztery są w trakcie prac budowlanych. W Polsce chcemy być obecni w większości miast od 50 tys. mieszkańców. Niedawno jako pierwsi w Europie, wprowadziliśmy na rynek linię pro’kosmetyków do masażu z właściwościami pielęgnacyjnymi i odżywczymi. Dbamy nie tylko o relaks i odprężenie klientów, ale o właściwe odżywianie i wygląd skóry, a także holistyczne podejście do zdrowia. Rozwój oferty przekłada się na duże zainteresowanie naszym modelem franczyzowym i szybki rozwój sieci – mówi Piotr Buchalski.

Profesjonalne kosmetyki do masażu

Firma wypuściła własną linię profesjonalnych pro’kosmetyków do masażu z właściwościami leczniczymi, odżywczymi oraz pielęgnacyjnymi Dr Martyna Buchalska. To pierwsze profesjonalne kosmetyki stosowane wyłącznie podczas masażu oraz dobierane w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb skórnych, o specjalnie dobranych składnikach aktywnych oraz ich właściwościach.

– Pracując nad recepturą autorskiej linii pro’kosmetyków oparłam się na holistycznym podejściu do powstrzymania procesów starzenia przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu zgodnie z filozofią Slow Beauty. Analizujemy kondycję skóry twarzy oraz ciała i na tej podstawie proponujemy odpowiedni masaż i pro’kosmetyki. Masaż ma bardzo istotny wpływ na wygląd i odżywianie skóry. Podczas masażu uciskane są fibroblasty co stymuluje je do produkcji własnego kolagenu i elastyny. Dochodzi też do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a przez to lepszego wchłaniania składników aktywnych na całej powierzchni ciała. – mówi dr Martyna Buchalska.

Zdaniem Piotra i dr Martyny Buchalskich, branża spa rozwija się bardzo intensywnie, co dotyczy zarówno Polski, jak i Europy. Obecnie wśród klientów są nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, a także mieszkańcy dużych i mniejszych miejscowości, co znacznie poszerza spektrum możliwości generowania dochodów. – Z jednej strony szybko rośnie popyt na dobrej jakości usługi spa, ale z drugiej strony cały czas można wyczuć niepewność przedsiębiorców związaną z wojną czy inflacją. Dlatego stale rozwijamy ofertę i jakość usług, aby zdecydowanie wyróżniać się na rynku, co niewątpliwie wpływa na duże zainteresowanie modelem biznesowym Orient Massage i Thai Organic.  

Koszt inwestycji wynosi od 250 do 450 tys. zł. Cena zależy głównie od powierzchni i stanu lokalu. Wszystkie salony wyróżniają strefy relaksu z Pijalniami Ziół Natura Organica. Uruchomienie salonu Orient Massage czy Thai Organic trwa mniej więcej trzy miesiące.


Większa grupa docelowa / Obecnie wśród klientów orientalnych salonów masażu są nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, a także mieszkańcy dużych i mniejszych miejscowości, co znacznie poszerza spektrum możliwości generowania dochodów.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019