Duża sieć / Na koniec trzeciego kwartału 2023 roku działało ok. 1,5 tys. sklepów Delikatesy Centrum, z których ok. 40 proc. to sklepy własne.
Niedziela
05.05.2024
– Duży potencjał rozwoju widzimy z franczyzobiorcami, którzy zarządzają 5-10 sklepami. Ale już jeden lokal może generować dobre wyniki – mówi Marek Lipka, dyrektor generalny Eurocash Franczyza.
 

Branża spożywcza jest odporna na kryzys?

To wymagająca branża, ale i odporna, bo niezależnie od sytuacji gospodarczej, konsumenci będą odwiedzać lokalne sklepy i kupować w nich żywność.

Przy tym biznes w tym sektorze łatwiej prowadzić w ramach rozpoznawalnej marki. Pod szyldem Delikatesów Centrum działamy już od 25 lat, oferując franczyzobiorcom kompleksowe rozwiązania, które w sytuacji tak dynamicznego rynku są bezcenne.

Co Delikatesy Centrum zapewniają swoim partnerom?

Franczyzobiorcy dostają od nas nie tylko sprawdzony koncept detaliczny, ale także wsparcie w zakresie zatowarowania, logistyki, obsługi klienta, marketingu i rozwoju pracowników. Zapewniamy skrojony na miarę asortyment od dostawców lokalnych i regionalnych, w tym dostawy produktów świeżych, wszystko z gwarancją stabilnych dostaw. Właściciel sklepu może też liczyć na kompleksową obsługę techniczną działu IT. Oferujemy też wsparcie doradcy klienta. Dzielimy się z naszymi franczyzobiorcami wiedzą o tym, jak rekrutować i dbać o personel sklepu na podstawie systemu motywacyjnego, bezpłatnych szkoleń i pracowniczych benefitów.

Jakie obowiązki mają franczyzobiorcy?

Od franczyzobiorcy oczekujemy posiadania odpowiednich środków finansowych i doświadczenia w handlu. Mocno stawiamy także na utrzymanie standardów sieciowych i na lojalną współpracę z franczyzodawcą. Wymagamy także, by właściciele sklepów podnosili kwalifikacje własne i swojego personelu. Po ich stronie jest też inwestycja w sklep (wynajęcie lub zakup lokalu) oraz zabezpieczenie pieniędzy na otwarcie sklepu, a potem na doinwestowanie działalności operacyjnej. Koszt inwestycji w zakresie dostosowania do modelu ustalany jest indywidualnie dla każdej placówki handlowej.

Czy duże jest zainteresowanie otwieraniem nowych sklepów pod szyldem Delikatesy Centrum?

Zainteresowanie otwarciami nowych sklepów jest na podobnym poziomie co w poprzednim roku. Przy nowych obiektach bazujemy na współpracy z naszymi franczyzobiorcami w sieci, ale też aktywnie pozyskujemy nowych na rynku.

Ogromny potencjał rozwoju marki widzimy z franczyzobiorcami, którzy operują 5-10 sklepami. Ale już w ramach jednego lokalu współpraca może układać się świetnie i generować naprawdę dobre wyniki.

Jak duża jest sieć Delikatesy Centrum?

Na koniec trzeciego kwartału 2023 roku mieliśmy ok. 1500 sklepów Centrum, z których ok. 40 proc. to sklepy własne. Działają one w trzech zdefiniowanych formatach. Ten, który sprawdza się najlepiej to przedział 250-400 mkw. sali sprzedaży. Mniejszy format 150-250 mkw. dotyczy gównie sklepów w dużych i większych miastach, a większy rzędu 400-600 mkw. sali sprzedaży to przede wszystkim sklepy w mniejszych, gminnych miejscowościach, gdzie jest duża konkurencja sklepów wielkopowierzchniowych.

WIZYTÓWKA SIECI DELIKATESY CENTRUM

Sieć sklepów spożywczych.

  • liczba placówek – ok. 1500
  • kwota inwestycji – ustalana indywidualnie
  • najlepiej sprawdza się sklep o powierzchni 250-400 mkw.

Marek Lipka, dyrektor generalny Eurocash Franczyza / "Przy nowych obiektach bazujemy na współpracy z naszymi franczyzobiorcami w sieci, ale też aktywnie pozyskujemy nowych na rynku".

POPULARNE NA FORUM

sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022