Godziwy zarobek / Franczyzobiorca Krainy Serów może zarobić od 8,5 do 25 tysięcy miesięcznie.
Czwartek
04.04.2024
– Potencjał do rozwoju specjalistycznych sklepów z serami w Polsce jest ogromny – mówi Emilia Grębowicz, kierownik operacyjny w Krainie Serów.
 

Jak długo Kraina Serów działa w Polsce? Skąd pomysł na taki sklep?

Działamy od grudnia 2016 roku. Otrzymaliśmy model od naszego partnera, który pracuje w Estonii od 2013 roku. Pierwszy lokal pod naszym szyldem został otwarty w Warszawie w Hali Koszyki. Polacy są coraz bardziej ciekawi świata i rośnie ich zainteresowanie produktami wysokiej jakości. Uważamy, że jedzenie sera jest częścią kultury kulinarnej ze swoją własną bogatą tradycją i historią, dlatego zależy nam na jej rozwijaniu. W naszym sklepie klienci wyruszają w kulinarną podróż pełną niezapomnianych doznań.

Czy specjalistyczne sklepy z dobrej jakości serami mają rację bytu w Polsce?

Oczywiście, zapotrzebowanie konsumentów na dobre produkty i zdrową żywność cały czas rośnie. Świadomość ludzi na temat zdrowego odżywiania też jest większa. Coraz częściej sięgają oni po jakościowe produkty. A Kraina Serów oferuje najwyższą jakość w dobrej cenie, co przekłada się na coraz większą liczbę naszych stałych klientów a także pozyskiwanie nowych. Uważam, że potencjał tego rynku jest ogromny. Jesteśmy pierwszym w Polsce specjalistycznym sklepem z serami a nasz malowniczy wystrój lokali przykuwa uwagę. Oferujemy klientom pomoc w wyborze najlepszych produktów dostosowanych do ich potrzeb i oczekiwań. Dajemy możliwość próbowania serów i pełnimy funkcję edukacyjną, dzieląc się z klientami różnymi serowymi ciekawostkami i legendami. Dostrzegamy w Polsce rozwój kultury jedzenia sera i picia dobrego wina. To wszystko sprawia, że zapotrzebowanie na takie sklepy jest bardzo duże.

Ile trzeba zainwestować w sklep pod szyldem Kraina Serów?

Koszt inwestycji to 60-90 tys. zł. Do tego dochodzi jednorazowa opłata rzędu 4 tys. euro. Franczyzodawca przez pierwsze trzy miesiące pobiera 2 proc. od obrotu netto a następnie – 4 proc. Zwrot inwestycji można osiągnąć w czasie od 8 do 24 miesięcy.

Jak duża jest sieć dzisiaj i jakie macie Plany na najbliższy czas?

Obecnie prowadzimy pięć sklepów własnych – w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku oraz dwie franczyzy – w Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim. W minionym roku podpisaliśmy kontrakt z nowym franczyzobiorcą. Nasz plan na ten rok to otworzyć trzy nowe franczyzy. Zależy nam na zdobywaniu partnerów biznesowych, którzy tak jak my kochają ser i chcą się rozwijać w tej branży.

 W jakich lokalizacjach szukają Państwo franczyzobiorców?

Szukamy franczyzobiorców ze Szczecina, Zielonej Góry, Białegostoku, Gdyni, Elbląga, Olsztyna, Kalisza, Kołobrzegu, Grudziądza, Piły, Bydgoszczy, Inowrocławia, Płocka, Włocławka, Lublina, Siedlec, Radomia, Kielc, Nowego Sącza, Zakopanego, Bielsko-Białej, Jeleniej Góry, Legnicy, Opola, Częstochowy, Wałbrzycha oraz Warszawy Północnej – Łomianki i Legionowo.

Ile można zarobić, prowadząc lokal pod szyldem Krainy Serów?

Franczyzobiorca może zarobić od 8,5 do 25 tysięcy miesięcznie.

Kto może zostać franczyzobiorcą?

Przede wszystkim ludzie, którzy kochają ser, lubią pracować i pragną się wspólnie rozwijać. Nie wymagamy doświadczenia, chociaż jest oczywiście mile widziane.

Jaki lokal jest potrzebny, żeby prowadzić działalność pod Państwa
szyldem?

Nasze wymagania techniczne na pomieszczenie to 35-55 m² (optymalnie 45 m² ), woda, klimatyzacja, wentylacja oraz przeszklone drzwi lokalu.

WIZYTÓWKA MARKI KRAINA SERÓW

Sieć specjalistycznych sklepów z serami  

  • kwota inwestycji: 60-90 tys. zł
  • opłata wstępna – 4 tys. euro
  • opłaty miesięczne – 4 proc. od obrotu

Emilia Grębowicz, kierownik operacyjny w Krainie Serów / Dajemy możliwość próbowania serów i pełnimy funkcję edukacyjną, dzieląc się z klientami różnymi serowymi ciekawostkami i legendami.

POPULARNE NA FORUM

sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022