Jest zainteresowanie / W sieci Speed Queen działają 72 placówki. Jeszcze w tym roku dołączy kolejnych 8.
Wtorek
09.07.2024
– Pralnie samoobsługowe w Polsce mają duży potencjał do rozwoju – uważa Marcin Szastak, prezes Sovrana Polska, właściciela marki Speed Queen.
 

Na czym polega działalność Speed Queen?

Tworzymy pralnie samoobsługowe o czystym i wygodnym designie, które są trwałe i świetnie wyglądają przez długi czas. Ich doskonały wygląd jest znakiem rozpoznawczym naszej marki i jednym z głównych powodów sukcesu.

Czy pralnie samoobsługowe mają potencjał do rozwoju?

Obecni i nowi klienci będą prać ubrania i rzeczy specjalne w pralni samoobsługowej częściej niż w domu, czy w pralni chemicznej, ponieważ usługa jest szybka a jakość prania i suszenia bardzo wysoka. Trudno ją uzyskać na urządzeniach domowych. Widzimy, że zainteresowanie pralniami samoobsługowymi stale rośnie, powstają nowe pralnie i to nie tylko w największych miastach Polski. Trend ten zaczyna się przenosić również do mniejszych miejscowości. Uważamy, że zapotrzebowanie na te usługi w najbliższych latach będzie bardzo wysokie.

Jak otworzyć biznes pod szyldem Speed Queen?

Nie jest to typowa franczyza tylko licencja bez żadnych dodatkowych opłat. Pralnia od samego początku jest własnością Inwestora.

Aby nawiązać z nami współpracę, trzeba dysponować odpowiednim lokalem, własnym lub wynajętym. Szczególną uwagę poświęcamy wyborowi odpowiedniej lokalizacji. Przy tym prowadzimy inwestora za rękę przez poszczególne etapy projektu. Wspieramy go na każdym kroku. Pomagamy wybrać lokalizację, dopracować biznesplan i projekt.   

Jak duże jest zainteresowanie otwieraniem placówek pod Państwa szyldem?

Zainteresowanie pralniami samoobsługowymi w Polsce znacznie wzrosło w ostatnich latach, w Polsce już mamy ponad 70 takich placówek, z czego 30 w samej stolicy. Głównym powodem zainteresowania inwestorów tą właśnie branżą jest fakt, że jest to biznes bezobsługowy, nie wymaga specjalistycznych szkoleń oraz nie ma potrzeby zatrudniania pracowników. Często decydują się na niego osoby, które na co dzień prowadzą zupełnie inne działalności lub młodzi ludzie, którzy marzą o własnym biznesie.

Ile można zarobić prowadząc Speed Queen?

Odpowiedź uzależniona jest od kilku czynników, z których najważniejsze to koszt najmu lokalu, sposób finansowania inwestycji oraz trafienie z lokalizacją. Pesymistyczny poziom to 10 tys. zł miesięcznie.

Ile trzeba zainwestować?

W zależności od konfiguracji pralni i liczby urządzeń koszty inwestycji zaczynają się od 120 tys euro. Przeciętna stopa zwrotu z inwestycji na tą chwilę to około 3-5 lat.

Jakie macie plany co do rozwoju w Polsce?

Jeszcze w tym roku nasza sieć powiększy się o co najmniej osiem placówek. Stale pozyskujemy nowych inwestorów a obecni uruchamiają kolejne placówki. Oceniamy, że przy dzisiejszej jeszcze niezbyt dużej popularności usługi każde miasto liczące ok. 50 tys. mieszkańców powinno mieć taką pralnię.

Pralni samoobsługowych w Polsce jest mało?

Branża pralnicza w Polsce stale się rozwija, szczególnie pralnie przemysłowe. Związane jest to z ogólnym rozwojem gospodarczym kraju a szczególnie z rozwojem hotelarstwa, usług gastronomicznych, wynajmem odzieży roboczej. Pralnie chemiczne już dawno na stałe wpisały się w krajobrazy polskich miast i miasteczek ponieważ społeczeństwo ma coraz lepszą garderobę, o którą chce dbać, aby dobrze wyglądać. Pralnie samoosbługowe to ostatni rodzaj pralni ale bardzo potrzebny. Konkurencja w tym segmencie jest nieduża. Jest jeszcze bardzo dużo miejsca na nowe placówki – widzimy ogromny potencjał w Polsce, dlatego stale ulepszamy koncep,t zarówno pod względem wizualnym ale przede wszystkim technologicznym, stosując np. rozwiązania pozwalające zaoszczędzić energię elektryczną czy zużycie detergentów piorących.

 

WIZYTÓWKA SIECI SPEED QUENN

Sieć pralni samoobslugowych.

  • 72 placówki w Polsce
  • Inwestycja na start – od 120 tys. euro
  • Zwrot z inwestycji – 3-5 lat

Marcin Szastak, prezes Sovrana Polska, właściciela marki Speed Queen: / "Speed Queen to nie jest typowa franczyza tylko licencja bez żadnych dodatkowych opłat. Pralnia od samego początku jest własnością Inwestora."

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021