Zachód to wyzwanie, ale realne

Środa
20.07.2005
– mówi Michał Ozimek generalny menadżer eksportu i dystrybucji marki Diverse.
 

Polskie firmy odzieżowe rozpoczęły podbój rynków zagranicznych - głównie środkowoeuropejskich. Czy mamy szanse także na zachodzie kontynentu?
Zdecydowanie tak. Kluczem do sukcesu są tam nowoczesne systemy zarządzania. Te, którymi dziś dysponujemy niczym nie ustępują systemom firm o ugruntowanej pozycji na rynku, takim jak Benetton, Zara czy Ripcurl. Pomysł na markę oraz podejście do partnera w relacjach biznesowych, pozwala nam stawać w szranki z potentatami rynku – firmami Billabong czy Quiksilver. Polskie firmy odzieżowe próbujące swoich sił na zachodzie muszą zaoferować temu rynkowi coś nowego - nie mogą powielać starych wzorców, bo zginą w tłumie i przegrają ze znanymi markami. Taką zasadę wyznaje marka Diverse. Jak dotąd sprawdza się ona znakomicie, o czym świadczy systematyczny wzrost sprzedaży naszych produktów na rynkach zachodnich. Zachód to dla nas wyzwanie, ale i realna perspektywa.

Jakie są zagraniczne doświadczenia marki Diverse? Jakie macie Państwo plany?
Nasza obecność na rynkach zagranicznych systematycznie rośnie. Zawdzięczamy ją głównie aktywności dystrybutorów oraz konsekwentnej obecności na najważniejszych targach europejskich - GDS, Who’s next czy ISPO. Markę Diverse wprowadziliśmy między innymi do Niemiec, Hiszpanii, Grecji i Włoch. Ostatnio otworzyliśmy też sklep w Szwajcarii, gdzie w najbliższym czasie podpiszemy umowę na następną lokalizację. Kolejne sklepy planowane są także w Berlinie i Budapeszcie. Nasze plany to rozwijanie działalności na wszystkich tych rynkach oraz ekspansja na nowe tereny – w pierwszej kolejności będzie to Wielka Brytania i kraje skandynawskie. Rozmowy już trwają.


POPULARNE NA FORUM

Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020