Zachód to wyzwanie, ale realne

Środa
20.07.2005
– mówi Michał Ozimek generalny menadżer eksportu i dystrybucji marki Diverse.
 

Polskie firmy odzieżowe rozpoczęły podbój rynków zagranicznych - głównie środkowoeuropejskich. Czy mamy szanse także na zachodzie kontynentu?
Zdecydowanie tak. Kluczem do sukcesu są tam nowoczesne systemy zarządzania. Te, którymi dziś dysponujemy niczym nie ustępują systemom firm o ugruntowanej pozycji na rynku, takim jak Benetton, Zara czy Ripcurl. Pomysł na markę oraz podejście do partnera w relacjach biznesowych, pozwala nam stawać w szranki z potentatami rynku – firmami Billabong czy Quiksilver. Polskie firmy odzieżowe próbujące swoich sił na zachodzie muszą zaoferować temu rynkowi coś nowego - nie mogą powielać starych wzorców, bo zginą w tłumie i przegrają ze znanymi markami. Taką zasadę wyznaje marka Diverse. Jak dotąd sprawdza się ona znakomicie, o czym świadczy systematyczny wzrost sprzedaży naszych produktów na rynkach zachodnich. Zachód to dla nas wyzwanie, ale i realna perspektywa.

Jakie są zagraniczne doświadczenia marki Diverse? Jakie macie Państwo plany?
Nasza obecność na rynkach zagranicznych systematycznie rośnie. Zawdzięczamy ją głównie aktywności dystrybutorów oraz konsekwentnej obecności na najważniejszych targach europejskich - GDS, Who’s next czy ISPO. Markę Diverse wprowadziliśmy między innymi do Niemiec, Hiszpanii, Grecji i Włoch. Ostatnio otworzyliśmy też sklep w Szwajcarii, gdzie w najbliższym czasie podpiszemy umowę na następną lokalizację. Kolejne sklepy planowane są także w Berlinie i Budapeszcie. Nasze plany to rozwijanie działalności na wszystkich tych rynkach oraz ekspansja na nowe tereny – w pierwszej kolejności będzie to Wielka Brytania i kraje skandynawskie. Rozmowy już trwają.


POPULARNE NA FORUM

Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto współpracuje z moodo na zasadach franczyzy ? Jaki jest koszt inwestycji, jak układa się współpraca i czy się opłaca

88 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

wybacz ale nie masz zielonego pojęcia i mam pytanie co chcesz zaproponować dostawcom aby uzyskać możliwość sprzedaży ich produktów ?

3 wypowiedzi
ostatnia 10.03.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Witajcie, myślę nad założeniem strony internetowej online z luksusowymi markami odzieżowymi. Coś typu np. Vitkac bądź Farfetch. Miał ktoś kiedyś do czynienia z...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.02.2020