RCU podpisało umowy z 25 ubezpieczycielami z ofertą ubezpieczeń majątkowych i 10 z ofertą ubezpieczeń na życie.
Poniedziałek
08.09.2014
Regionalnym Centrum Ubezpieczeń współpracuje z multiagencjami oraz na wyłączność.
 

Regionalne Centrum Ubezpieczeń, marka istniejąca od 2011 r., jest częścią  grupy VIVZ Sp. z o. o. która działa na polskim rynku od 2001 roku. Firma powstała na początku lat 90-tych w Bergkamen w Niemczech, a pierwszą placówkę po wschodniej stronie Odry otworzyła w Mysłowicach. Dziś zarządza już 8 punktami własnymi, ma też 60 biur prowadzonych w systemie franczyzowym, a do końca roku planuje większyć tę liczbę do 100. W porozumieniu z RCU działa także 300 placówek partnerskich (ich właściciele współpracują również z innymi firmami). 

. Oddziały RCU funkcjonują w całej Polsce, ale najwięcej działa ich na Śląsku, w Wielkopolsce i Małopolsce.
-  Sieć agencji rozwija się szybko. Nowe biura pojawiają się w każdym miesiącu, w przyszłym tygodniu otworzymy 4 punkty – w Oświęcimiu, Mikołowie, Ustroniu i Gliwicach. Do końca roku ma powstać jeszcze 40 punktów franczyzowych – mówi Lucjan Brychcy, prezes firmy. 

RCU współpracuje z niemal wszystkimi towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce, m.in. PZU, Hestia, Warta, Generali, czy TUZ. Firma organizuje coroczne konferencje branżowe, na które zaprasza zarówno swoich agentów jak i przedstawicieli towarzystw. Szacowany koszt inwestycji w agencją ubezpieczeniową wynosi 10 tys. zł. Kwota obejmuje materiały marketingowe i reklamowe, identyfikację wizualną i program szkoleń. Franczyzobiorca nie musi uiszczać żadnych opłat licencyjnych, zapłaci natomiast za aranżację i wyposażenie lokalu.
- Chociaż tutaj też nie ma reguły. Zakładamy, że partner ponosi koszty związane z przystosowaniem i umeblowaniem biura, ale w wielu przypadkach ustalamy to indywidualnie i jeśli sytuacja tego wymaga, oferujemy wsparcie finansowe także w tej kwestii – mówi Lucjan Brychcy.

Placówki RCU mogą powstawać nawet w małych miejscowościach – centrala nie stawia tu ograniczeń. Firma pomaga biorcom w znalezieniu dogodnej lokalizacji, ale, jak zastrzega Lucjan Brychcy, nie narzuca żadnych rozwiązań. Agenci RCU dostają też wyłączność na dany region.

Rynek multiagencji ubezpieczeniowych zdominowało trzech graczy: Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych CUK, Regionalne Centrum Ubezpieczeń RCU i Superpolisa. Pod szyldami wymienionych firm działa prawie tysiąc agencji.
(mt)


Małgorzata Tomczak