Księgowy może liczyć... na franczyzodawcę

Franczyza Tax Safe skierowana jest do osób, które skończyły szkoły lub kursy z zakresu księgowości. Inną grupą są pracownicy etatowi biur rachunkowych, zainteresowani otwarciem własnego - mówi Daniel Gawryczuk, dyrektor w spółce Tax Safe.
Niedziela
19.04.2015
Partnerzy Tax Safe zaoszczędzą, bo podzielą się wydatkami na oprogramowanie, serwery i ubezpieczenie.
 

Na rynku doradztwa prawnego i gospodarczego we franczyzie działa kilka firm. Wśród nich znajdują się kancelarie prawne, specjaliści od pozyskiwania unijnych dotacji oraz biura rachunkowe. Właśnie rachunkowością zajmują się partnerzy Tax Safe, którzy prowadzą biznes m.in. w Wieliczce i Łańcucie. Z kolei punkty franczyzodawcy są zlokalizowane w Warszawie, Sopocie i Białej Podlaskiej. Czy koncept o nazwie łudząco podobnej do ogólnopolskiej marki Tax Care przyciągnie franczyzobiorców?
 Franczyza Tax Safe skierowana jest do osób, które skończyły szkoły lub kursy z zakresu księgowości. Inną grupą są pracownicy etatowi biur rachunkowych, zainteresowani otwarciem własnego. Nie wiedzą przy tym, czy sobie poradzą samodzielnie, bo samemu ciężko być na bieżąco w przepisach. Do tego dochodzi odpowiedzialność przed Urzędem Skarbowym, dlatego trzeba wykupić polisę OC, która kosztuje kilka tysięcy złotych. Kolejne wydatki to odpowiednie programy z licencjami, serwery, gdzie będą przechowywane dokumenty i operacje księgowe do 5 lat. Łącznie daje to dosyć spory koszt otwarcia biura rachunkowego. W sieci franczyzowej te koszty rozkładają się – wyjaśnia Daniel Gawryczuk, dyrektor w spółce Tax Safe.

Franczyzobiorcy firmy będą mogli obsługiwać klienta począwszy od założenia działalności gospodarczej lub rejestracji spółki, przez usługę tzw. wirtualnego biura, aż po usługi księgowe, stanowiące kluczową część oferty Tax Safe. Klientami są nie tylko małe, ale także średnie firmy, które prowadzą księgi handlowe. Specjalna aplikacja internetowa pozwala na obsługę obcokrajowców posługujących się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.
 Każdy partner, który rozlicza klientów pod kątem podatkowym, będzie mógł szybko rozpoznać, kiedy firma traci płynność finansową i zaproponować możliwości finansowania w postaci kredytu lub leasingu – dodaje Daniel Gawryczuk.

Tax Safe pomaga przedsiębiorcom zainteresowanym współpracą pozyskać dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł na otwarcie biznesu. Taka kwota wystarczy również na zabezpieczenie finansowe w pierwszych miesiącach po otwarciu firmy, bo do uruchomienia biura wystarczy już 9 tys. zł. Tyle potrzeba na odpowiednie programy komputerowe oraz do obsługi serwera, a także na pięciodniowe szkolenie wraz z noclegiem i wyżywieniem. W szkoleniu bierze udział kilka osób z nowego biura. Wśród tematów omawianych na szkoleniu znajdują się podstawy księgowości, księgowość uproszczona (warsztaty programu Tax Safe), księgowość zarządcza (panel obsługi online) i pełna (warsztaty z programu Symfonia). Franczyzodawca wyposaża partnera w materiały reklamowe: wizytówki, pieczątkę, plakaty, katalogi, ulotki oraz organizuje na jego rzecz kampanię internetową adwords o wartości 1 tys. zł.
 Szkolenie podzielone jest na kilka etapów, w zależności, czy punkt będzie prowadził księgowość pełną czy tylko uproszczoną – kończy menedżer.


/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Program do fakturowania

Poszukuję jakiegoś dobrego programu do fakturowania. Może być płatny. Zależy mi na tym, abym mógł w każdej chwili i z każdego miejsca wystawić fakturę. Grunt to...

1 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

No moim zdaniem to warto nawet do małych firm zatrudnić jakąś kancelarię adwokacką. Bo w sumie wszystko zależy od tego, jaki jest to biznes, jak duże transakcje itp. I...

18 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Polecam skontaktować się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, oni zajmują się zarówno sprawami karnymi, cywilnymi jak i przygotowaniem i sprawdzeniem umów. Sama...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Skontaktuj się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, mi pomogli szybko zakończyć sprawę rozwodowa z orzeczeniem winy męża.

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

8 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Czy w przypadku wypadków komunikacyjnych można powołać się na ubezpieczenie od NW?

50 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Poszukiwane osoby oszukane na polisach

Miałam kiedyś polisę w Scandii. Udało mi się odzyskać pieniądze. Pomogła mi w tym pewna osoba, świadcząca usługi za przystępną cenę, co istotne rozliczenie było...

5 wypowiedzi
ostatnia 22.08.2018