Targi On-line z YOGEN FRÜZ

Środa
11.12.2002
Na drugim spotkaniu Targów On-line na pytania gości odpowiadał Waldemar Lipiński, prezes YF Zdrowe Desery II, operatora sieci Yogen Fruz w Polsce.
 

Redakcja: Witamy wszystkich, o godz 10.00 rozpocznie się spotkanie z Waldemarem Lipińskim, prezesem YF Zdrowe Desery, operatora YOGEN FRUZ w Polsce.

Mariusz: Czy firma YF Zdrowe Desery pomaga swoim przyszłym biorcom w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji w Centrach i Galeriach Handlowych?
Waldemar Lipiński: Tak, jak najbardziej w miarę możliwości pomagamy w znalezieniu interesujących lokalizacji, wykorzystując swoje kontakty z sieciasmi hipermarketów.

Kordian: Jakie na chwilę obecną sieć ma do zaproponowania lokalizacje w Centrach i Galeriach Handlowych?
Waldemar Lipiński: Posiadamy zaoferowane lokalizacje we wszystkich nowo otwieranych centrach.

Mariusz: Które centra handlowe uważacie za zajciekawsze?
Waldemar Lipiński: Najciekawsze centra to te, które mają największy przepływ ludzi.Ważne jest też zwrócenie uwagi na głębokość portfela klienta odwiedzającego dane centrum handlowe ( tzw. wielkość koszyka zakupów).

Norbert: Czy firma nie obawia się że w zimę spadnie sprzedaż mrożonych jogurtów i czy w związku z tym swoim biorcom oferuje taki dodatkowy asortyment produktów który pozwoli biorcom przetrwać ten najcięższy okres?
Waldemar Lipiński: Oczywiście zdajemy sobie sprawę z sezonowości naszego produktu, dlatego też mamy podpisane umowy sieciowe z takimi firmami jak Nescafe, Pepsi, Fornetti oraz innymi w celu dopełnienia asortymentu w okresie zimowym.Dzięki temu każdy nasz biorca uzyskuje możliwość zakupu produktów tych firm po preferencyjnych cenach. Wracając do problemu spadku sprzedaży to w zależności od punktu waha się on od 25 do 50%.

Michał: Prowadzę w jednym ze śląskich centrów handlowych punkt ze sprzedażą lodów czy mogę kupić licencję YOGEN FRUZ i sprzedawać razem z lodami jogurty tej sieci?
Waldemar Lipiński: Tak, jak najbardziej. Takie przypadki występują w sieci, i co ciekawe produkty się wspomagają.

Julcia: Czy YF jest najtańszym w Polsce franchisingiem? Ile wynosi pełna kwota inwestycji?
Waldemar Lipiński: Nie robiliśmy badań na ten temat. Wielkość inwestycji zależy od planowanej wielkości punktu sprzedaży. Punkt sezonowy typu Wózek to inwestycja w granicach 30 tys. złotych. Wydatek na uruchomienie stoiska Yogen Fruz w centrum handlowym może przekroczyć 100 tys. złotych.

Joanna: Jaki jest koszt zmienny 1 porcji (ceny półproduktów, opakowania)? Jaka jest opłata licencyjna - i jak jest kalkulowana?
Waldemar Lipiński: Licencja kosztuje od 3 do 6 tys. USD. Jest to opłata jednorazowa przy podpisaniu umowy. Marża na sprzedaży deserów Yogen Fruz jest wystarczająco atrakcyjna. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać zgłaszając się do naszego działu handlowego.

Julcia: Dlaczego punkt w Galerii Mokotów nazywa się Samo Zdrowie?
Waldemar Lipiński: Istnieje kilka form licencji na używanie Znaków i Systemu Yogen Fruz. Jedną z nich jest koncesja, w tym przypadku biorca działa pod własną nazwą używając Znaków i Systemu Yogen Fruz.

Joanna: W jakich lokalizacjach (markety, rynki, lokalizacje sezonowe) punkty YF osiągają największe obroty?
Waldemar Lipiński: Podstawą sukcesu jest ustawienie punktu sprzedaży jak najbliżej głównych ciągów komunikacyjnych, w miejscach o dużym natężeniu ruchu (galerie handlowe, kina, centra rozrywki). Każdy punkt, który spełni te warunki przynosi duże zyski.

Hary: Czy franchisobiorca systemu YF jest płatnikiem podatku VAT? Czy musi mieć kasę fiskalną?
Waldemar Lipiński: Tak, jak najbardziej.

Julcia: Czy uważa Pan, że lokalizacja punktu w Galerii Mokotów jest korzystna? Czy jest dobrze widoczny dla klientów? Jakie ten punkt ma obroty?
Waldemar Lipiński: Nie mamy prawa do ujawniania obrotów punktów prowadzonych przez biorców licencji.
Punkt w Galerii Mokotów jest prawidłowo zlokalizowany i według nas spełnia oczekiwania.

KK: Jaka jest cena produktów? Czy sieć ma jednolitą politykę cenową czy biorca ma swobodę w ustalaniu cen?
Waldemar Lipiński: Sieć podaje ceny sugerowane. Biorca ma prawo do rozsądnego modyfikowania cen.

Robert: Dlaczego kilka lat temu YF zrezygnował z działalności w Polsce? Skąd teraz decyzja o powrocie? Czy zmieniliście strategię?
Waldemar Lipiński: Yogen Fruz nigdy nie zrezygnował z działalności w Polsce. Ówczesny Master Franchise zawiesił swoją działalność. Pod koniec lat 90 - ch polski rynek nie był jeszcze gotów na wprowadzenie produktów Yogen Fruz. Nie było infrastruktury, na której opiera się sieć Yogen Fruz na całym świecie. W tym roku licencja została przejęta przez firmę Zdrowe Desery II.

KK: Nie odpowiedział Pan na pierwszą część mojego pytania: ile kosztują desery YF?
Waldemar Lipiński: Sugerowane przez nas ceny to 3 zł za małą porcję i 5 zł za dużą porcję.
Waldemar Lipiński: W naszym sektorze rynku nie posiadamy bezpośredniej konkurencji. Jesteśmy produktem konkurencyjnym dla lodów. Na rynku amerykańskim w okresie ostatnich kilkunastu lat mrożone desery jogurtowe zdobyły prawie 60% rynku. Ten sam trend zauważalny jest od kilku lat w Europie.Potwierdzeniem trendu jest coraz częstsze oferowanie w asrtymencie lodów tzw. lodów jogurtowych.

Artur: Jakie są pozafinansowe warunki przystąpienia do sieci?
Waldemar Lipiński: Trzeba posiadać doświadczenie w branży gastronomicznej. Potencjalny biorca musi rozumieć i akceptować konieczność podporządkowania się zasadom panujacym w sieci.

Xawier: Ile punktów sieć chce otworzyć w Polsce i w jakim czasie? Ile w najbliższym czasie otworzycie lokali?
Waldemar Lipiński: Planowana wielkość sieci w Polsce to 200 punktów do roku 2005, wliczając punkty sezonowe. W najbliższym czasie planujemy otwarcie 5 nowych punktów.

Xawier: Jeżeli ktoś nie posiada doświadczenia w branży gastronomicznej a np. w innej, czy nie może zostać waszym biorcą?
Waldemar Lipiński: Chociaż w sieci preferujemy osoby z doświadczeniem w branży to czasami biorcy bez doświadczenia, wykazujący duże zaangażowanie mogą uzyskać licencję po ukończeniu szkolenia.

Asia: Czy istnieje możliwość zakupu licencji YOGEN FRUZ na np. całe miasto lub województwo (tak wynika z ulotki rozdawanej w lokalach sieci), z zachowaniem wyłączności terytorialnej?
Waldemar Lipiński: Oczywiście. Taka możliwość istnieje, jednak potencjalny biorca powinien pamiętać, iż koszt takiej licencji jest wielokrotnością jednorazowej licencji.

Janusz: Czy licencję i wyposażenie sieciowe można kupić od was np. w leasingu?
Waldemar Lipiński: Jak najbardziej. Staramy się nawiązać bardziej ścisłą współpracę z EFL. Nie udzielamy gwarancji.

Redakcja: Prosimy o zadawanie ostatnich pytań, nasze spotkanie skończy się za 10 minut.

Jurij: Jestem przedsiębiorcą prowadzącym działalność w Rosji. Czy Yogen Fruz jest już obecny w tym kraju? A jeżeli nie, to czy są Państwo zainteresowani rozpoczęciem działalności w Rosji?
Waldemar Lipiński: Yogen Fruz Int. sprzedaje licencje na dany kraj. Nasza firma posiada ekskluzywną licencję na terytorium Polski bez prawa działalności na terenie innego kraju. Oczywiście możemy pomóc w nawiązaniem kontaktu z centralą w Kanadzie.

Waldemar Lipiński: Dziękuję wszystkim za zadane pytania. Wszystkich zainteresowanych nabyciem licencji Yogen Fruz proszę o kontakt z panem Maciejem Golnowskim - telefon komórkowy 691 667 804 lub telefon biurowy: (22)618 88 11 lub 618 77 66. Wesołych Świąt.


Targi On-line

ZOBACZ W KATALOGU

7th Street - Bar&Grill
A.Blikle
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bobby Burger
BoBoQ
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chop Chop Lody Tajskie
Cleopatra
CoffeeFeel
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Columbus Coffee
Cools
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Fabryka Pizzy
Felix Chicken
Fornetti
Frankie’s
Fresh Gelato
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Kebab King
Kiełbaskowo
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lepione
Little Caesars Pizza
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Mangatto
Lody Marsjano
Lody Przygoda & Lavazza
Lody Smaki Natury
Los Tacos
Mad Box
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meat & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
MOJITO LEMON
Mr Hamburger
Mr. Kebab
Naleśnikarnia Gramofon
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niko Spaghetti Bar
Olimp
Organic Coffee & more
Pan Naleśnik
Papa John’s Pizza
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Dominium
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Rybkodajnia
Setka Bar
Sevi Kebab
Shrimp House
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Sztuka Maka
Tel Aviv
Telepizza
Tutti Santi
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Yogo Factory
Zapieksownia
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Z ogórem czy bez?

POPULARNE NA FORUM

Jedzenie w dobrym miejscu

Jeżeli ktoś szuka fachowców z Wrocławia to polecam https://gastrodesign.pl . Wykonali mi projekt technologiczny - uczciwie, bez naciągania na sprzęty

2 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Projekt technologiczny jest często bagatelizowany a niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że to przede wszystkim ułatwienie nie tylko dla wykonawców ale dla samego...

2 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Jaką gastronomię otworzyć przy trasie szybkiego ruchu?

Szybkie jedzenie, czyli coś z fast foodów. A jeśli decydujesz się na gastronomię przy trasie szybkiego ruchu, to warto postawić na system przywoławczy. W ten sposób...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Pożyczki finansowe na poziomie nieba

Uwaga Sky Level Finance oferuje najlepsze opcje pozyczek mozliwych kredytobiorców. Oferujemy pozyczki i mozliwosci finansowe Na calym swiecie Jestesmy jednym z niewielu...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
zaklep.to - System rezerwacji stolików

Witam, chciał bym wam przedstawić projekt aplikacji do rezerwacji miejsc. Będzie ona wspierała wasze restauracje w odbieraniu rezerwacji o każdej porze. Zapraszam na...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2018
Lodziarnie na fali

Everything that is tonic, eco and carefully assembled is on top so nothing interesting. On Write my Essay the off chance that the dessert parade is extremely expected to get...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.05.2018
Zdrowo i Zielono

Ja ostatnio zacząłem zdrowo się odżywiać i zakupiłem wiele produktów z Melvitu http://melvit.pl/p_kuskus-perlowy-4-x-80-g_419 Mają tam naprawdę szeroki wybór...

2 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
McDonalds opinie o franczyzie

Witam, Zastanawiam się nad wysłaniem dokumentów do McDonalda, aby wziąć udział w szkoleniu o ile przyjmą moje dokumenty i przejęciu jednego z lokali. Szukałem trochę...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.04.2018