24.09.2009

Kolejne Polskie Jadło

Gościniec Polskie Jadło w Lublinie to kolejna lokalizacja w sieci spółki Polskie Jadło.

Gościniec powita pierwszych gości jesienią przyszłego roku. Spółka Polskie Jadło poszerzając koncept Gościńców działających pod marką Polskie Jadło poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Karczma Lubelska. Przedmiotem współpracy są wspólne działania obu spółek na terenie Lublina i województwa lubelskiego oraz podkarpackiego, świętokrzyskiego i części mazowieckiego. Pierwszym etapem współpracy będzie budowa placówki Polskie Jadło w Lublinie. Równolegle podjęto działania mające na celu pozyskiwania lokalizacji pod budowę kolejnych punktów.

Restauracja Polskie Jadło.

Restauracja w Lublinie zostanie otwarta w drugiej połowie 2010 roku.

Restauracja w Lublinie zostanie otwarta w drugiej połowie 2010 roku. Będzie się ona składać z karczmy przeznaczonej do obsługi wesel i dużych zorganizowanych grup oraz Gościńca Polskie Jadło obsługującego lokalnych konsumentów i turystów.
- Lubelski Gościniec ma być naszą sztandarową inwestycją - mówi Jan Kościuszko, prezes zarządu Polskiego Jadła.

Lubelska placówka poszerzy dotychczasową sieć Gościńców Polskie Jadło działających już w takim modelu w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Poczesnej. Punkt będzie mógł jednorazowo obsłużyć 600 osób, a przewidywany przychód roczny przedstawiciele firmy szacują na ok. 4,8 mln zł.

Spółka Polskie Jadło powstała w 1996 roku i przez 10 lat koncentrowała się na rozwoju sieci restauracji Chłopskie Jadło. Po ich sprzedaży w 2006 roku pozyskane środki zostały zainwestowane w budowę i zarządzanie nowymi sieciami restauracji, gościńców, lanczowisk i pierogarni funkcjonujących w modelu franczyzowym pod marką Polskie Jadło.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora