19.11.2009

Dom Sushi nad Bałtykiem

Na początku grudnia przy ulicy Targ Rybny w Gdańsku zostanie otwarta trzecia w Polsce restauracja spod znaku Dom Sushi.

Dwa pozostałe lokale działają w Sopocie i Toruniu. Będzie to kolejna placówka własna firmy SAN, operatora sieci restauracji japońskich typu premium. Sieć aktualnie prowadzi rozmowy z przyszłymi franczyzobiorcami, zainteresowanymi otwarciem kolejnych restauracji w całej Polsce.

Kaitenzushi to pływający bar, wokół którego na wysokich krzesłach siedzą goście. Mistrzowie Sushi przygotowują potrawy na oczach gości.

- Rynek kuchni japońskiej nie jest w Polsce jeszcze nasycony –twierdzą właściciele firmy SAN. - Z wyjątkiem największych miast zauważamy nadal duży potencjał dla rozwoju zarówno małych barów sushi, jak i większych restauracji japońskich oferujących również dania kuchni ciepłej.

Sercem każdej restauracji japońskiej Dom Sushi jest kaitenzushi - bar z pływającymi łódeczkami. Pozwala on gościom zająć miejsce na wysokim krześle i dogodnie wybierać "przepływające" potrawy. Podczas ceremonii otwarcia Domu Sushi nad Motławą pokażą, jak przygotować japońskie specjały, opowiedzą też o kulinarnych tajemnicach orientalnej kuchni. Niespodzianką dla gości ma być sushi z kawiorem.

(gum)