Carte d’Or Cafe na poligonie

Carte d’Or Cafe można otworzyć w jednym z trzech formatów powierzchniowych: do 60 m2, do 100 m2 i powyżej 100 m2. W zależności od wybranego modelu koszt inwestycji waha się od 50 tys. zł do 350 tys. zł.
Poniedziałek
13.04.2015
Lodziarnio-kawiarnia weszła do warszawskiego Centrum Handlowego Arkadia. Czy poradzi sobie z bardzo liczną konkurencją?
 

Cukiernie Sowa i A. Blikle, kawiarnie Costa Coffee i Vincent, pijalnia czekolady Wedla, a do tego Grycan pod trzema postaciami: lodziarni, kawiarni i wyspy. W takim otoczeniu przyjdzie walczyć o klientów nowej kawiarnio-lodziarni w warszawskim centrum handlowym Arkadia. Otwarta w kwietniu placówka to lokal własny, który powiększa stan posiadania należącej do Unilever marki do 36 lokali.

Nowy Carte d'Or Cafe to dziewiąty punkt własny sieci. Franczyzodawca zdecydował się na samodzielne otwarcie przede wszystkim ze względu na wysokie koszty najmu. W topowych stołecznych galeriach, jak Arkadia czy Galeria Mokotów, za metr kwadratowy trzeba co miesiąc płacić nawet 120-140 euro. To cena zaporowa dla wielu potencjalnych franczyzobiorców. Tym bardziej, że obecność w niektórych prestiżowych lokalizacjach nie jest kwestią rentowności, lecz samego wizerunku marki. A skoro w Arkadii tak silnie reprezentowany był jeden z najważniejszych konkurentów – Grycan, to Carte d'Or Cafe nie mogło tam zabraknąć.
 Jeszcze w tym roku planujemy otwarcia co najmniej ośmiu punktów. Nie wykluczamy, że do końca 2015 roku będzie ich więcej – zapowiada Artur Czoska, dyrektor ds. franczyzy CD Cafe, masterfranczyzobiorcy marki w Polsce.

Nie zdradza jednak, w jakich galeriach powstaną kolejne cukiernio-lodziarnie, tłumacząc, że nie chce w ten sposób uprzedzać konkurencji. Część z nowych placówek uruchomiona zostanie przez obecnych franczyzobiorców, pozostałe powstaną dzięki inwestycjom nowych partnerów.
 Być może rozwój w szybszym tempie byłby możliwy, ale my stawiamy nie na ilość, lecz na odpowiedni dobór lokalizacji. Chcemy, by franczyzobiorcy działali w odpowiednio zbadanych miejscach, które gwarantują szanse na szybki zwrot włożonych w biznes środków – dodaje Czoska.

Carte d'Or Cafe można otworzyć w jednym z trzech formatów powierzchniowych: do 60 m2, do 100 m2 i powyżej 100 m2. W zależności od wybranego modelu koszt inwestycji waha się od 50 tys. zł do 350 tys. zł. Kwota powinna zwrócić się między 7 a 20 miesiącem prowadzenia biznesu.

Według szacunków Euromonitor International w 2014 roku Polacy zjedli ponad 137 mln litrów lodów (ok. 3,5 l na osobę), z czego na gastronomię przypadło niecałe 10 mln. W tym roku prognozy mówią o wzroście na poziomie 3 mln litrów.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018