Gotowi do pracy / Franczyzobiorcy przystępujący do sieci mogą liczyć na cykl szkoleń wdrożeniowych, obejmujący szkolenia online (e-learning), trzydniowe warsztaty oraz pięciodniową praktykę w oddziałach Spectrum.
Wtorek
08.05.2018
Jak przyciągnąć franczyzobiorców na konkurencyjnym rynku? Dom Ubezpieczeniowy Spectrum ma na to sposób.
 

Partnerzy Spectrum mogą zaproponować klientom szeroki wachlarz produktów – od najbardziej popularnych ubezpieczeń komunikacyjnych oraz ubezpieczeń mieszkań i domów po wysublimowane produkty dedykowane przedsiębiorcom, np. gwarancje ubezpieczeniowe (finansowe) czy ubezpieczenia na życie. Franczyzobiorcy przystępujący do sieci mogą liczyć na cykl szkoleń wdrożeniowych, obejmujący szkolenia online (e-learning), trzydniowe warsztaty oraz pięciodniową praktykę w oddziałach Spectrum.
 Po otwarciu placówki każdy z naszych partnerów ma do dyspozycji imiennie wskazanych instruktorów, którzy są do ich dyspozycji i telefonicznie udzielają pomocy w tematach związanych z obsługą ubezpieczeń. Ponadto dział wsparcia sprzedaży złożony z regionalnych menedżerów oferuje bezpośrednie wsparcie merytoryczne i praktyczne w zakresie funkcjonowania placówki – mówi Mariusz Długołęcki, koordynator ds. rozwoju sieci Dom Ubezpieczeniowy Spectrum.

Franczyzodawca proponuje świeżoupieczonym franczyzobiorcom program „Wsparcie Na Starcie”, w ramach którego partnerzy otrzymują specjalną prowizję podwyższoną o 20 proc. Zwykle placówki franczyzowe rentowność osiągają pomiędzy siódmym a 12, czasami 14 miesiącem funkcjonowania, choć nie jest to regułą.
– W ubiegłym roku jeden z nowo otwartych oddziałów franczyzowych rentowność osiągnął już w pierwszym miesiącu, a w szóstym miesiącu właściciel zarobił więcej niż wynosiło jego wynagrodzenie w poprzedniej pracy – mówi Mariusz Długołęcki.

Franczyzobiorcy Spectrum zyskują dostęp do multifunkcyjnego systemu informatycznego systemu SADUS, umożliwiającego m.in. kalkulację składek, porównanie ofert oraz wystawianie polis. W sieci nie ma opłat licencyjnych, a koszty przystąpienia do konceptu wiążą się tylko z adaptacją lokalu oraz jego oznakowaniem i wyposażeniem. 
– Zdarza się, że całkowity koszt inwestycji można zamknąć w kilku tysiącach złotych – mówi Mariusz Długołęcki.

Pod szyldem Spectrum działa dziewięć oddziałów własnych, 29 franczyzowych oraz ponad 100 placówek agencyjnych. Do końca drugiego kwartału do sieci ma dołączyć 20 kolejnych punktów prowadzonych przez agentów. Ich lokalizacja to głównie teren województwa wielkopolskiego oraz południowa część Polski.


Rozwój w toku / Pod szyldem Spectrum działa dziewięć oddziałów własnych, 29 franczyzowych oraz ponad 100 placówek agencyjnych.

POPULARNE NA FORUM

Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?

A ja polecam zapoznać się z działalnością sieci aniołów biznesu, np. Fast Business Angels. Można otrzymać spore kwoty od inwestorów na założenie i rozwój nowej firmy.

26 wypowiedzi
ostatnia 18.02.2019
Leasing Experts

Tu zapytaj. Oni tam jakieś egzotyczne leasingi analizują. Typu Weź Leasing, czy Carsmiel, to może i tego znają.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2019
Chwilówki, pożyczki bez BIK, pożyczki na oświadczenie

Wybór pożyczki to twardy orzech do zgryzienia. Podczas przebijania się przez morze ofert, pamiętajcie, by korzystać jedynie z tych udostępnionych przez zaufe podmiotów....

23 wypowiedzi
ostatnia 05.02.2019
Firma pożyczkowa

Ja swój fakt faktem nieduży kredyt załatwiłem właśnie w takiej firmie. Nie mogę iść do banku a tu nie miałem problemów. Firma Provema jest sprawdzona i na pewno...

26 wypowiedzi
ostatnia 05.02.2019
Biuro rachunkowe

Poszukuję sprawdzonego księgowego. Mam małą firmę zatrudniającą 6 osób. Zastanawiam się czy biuro rachunkowe jest w tym przypadku dobrą opcją? Póki co mam wsparcie...

15 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Biuro rachunkowe

Od dawna korzystam z tax care. To biuro rachunkowe online, więc nie jestem uwiązana do jednego biura, bo wszystko załatwię telefonicznie i mailowo. Nie płacę za to dużo,...

15 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Warto skorzystać z pomocy adwokata lub komornika.

5 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Co przed założeniem firmy?

To prawda studia nie są potrzebne, ważne żeby znać się na tym, co się robi. Ewentualnie otaczać się ludźmi, którzy mogą nam w czymś pomóc. Moja branża to pomoc ...

39 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019