Firma na diecie
Naturhouse to międzynarodowa marka centrów dietetycznych, istniejąca od 1992 roku. W 2006 roku rozpoczęła działalność nad Wisłą. Na polskim rynku ma już prawie 350 placówek. Większość z nich funkcjonuje we franczyzie.
Naturhouse skupia się na kilku obszarach działalności.
– Dietetycy Naturhouse dobierają diety do potrzeb klienta, pomagają w suplementacji, motywują go i wspierają merytorycznie na każdym etapie kuracji – mówi Gabriela Chuberska z Naturhouse.
Klient gabinetu jest pod stałą opieką specjalisty dietetyka, dostaje wsparcie podczas całej kuracji i plan żywieniowy. Wszystko uzupełnia odpowiednia suplementacja. Pomysłodawcy podkreślają, że receptą na idealną sylwetkę jest nauka prawidłowych nawyków żywieniowych.
Dietetyk i biznesmen
W roli partnera Naturhouse sprawdzi się i dietetyk, i przedsiębiorca nie mający takiego wykształcenia. Każdy z nich może skorzystać z opcji franczyzowej, dopasowanej do swoich potrzeb. Rozwiązanie Naturhouse MINI jest skierowane do dietetyków, którzy chcą otworzyć własny gabinet pod rozpoznawalną marką.
– W wersji mini sprawdzą się prywatne gabinety w mniejszych miejscowościach, do 20 tys. mieszkańców. Dietetyk zostaje jednocześnie właścicielem własnej firmy na zasadzie samozatrudnienia – mówi Gabriela Chuberska.
W przypadku Naturhouse MINI franczyzobiorca nie musi zatrudniać dodatkowego pracownika, dzięki czemu minimalizuje koszty. Franczyzobiorca, który jednocześnie pełni rolę dietetyka, nierzadko dokłada cegiełkę do tworzenia programów merytorycznych firmy.
- Mimo że w pracy opiera się głównie na standaryzowanych schematach diet, może wyjść z inicjatywą i zaproponować własne przepisy - dodaje Gabriela Chuberska.
Z kolei przedsiębiorca bez wiedzy i wykształcenia dietetycznego może zdecydować się na opcję Naturhouse Standard. Zakłada on otwarcie gabinetu franczyzowego w większym mieście i zatrudnienie wykwalifikowanego dietetyka (opcjonalnie także asystentki). Jeśli licencjobiorca zechce spróbować swoich sił i połączyć pracę w gabinecie dietetycznym z inną działalnością, franczyzodawcy nie będą stawiać mu przeszkód. O ile nie jest to działalność konkurencyjna.
Kapitał na start
Kandydat na licencjobiorcę zgłasza się do właścicieli z propozycją własnego lub wynajętego lokalu na biznes.
– Jeśli pomieszczenie nie spełnia naszych założeń lub potencjalny franczyzobiorca nie dysponuje jeszcze lokalem, doradzamy w procesie poszukiwania odpowiedniego miejsca - mówi Gabriela Chuberska.
Metraż pomieszczenia wynosi około 20-30 m2 w wersji MINI i około 50 m2 w opcji Standard. Lokal powinien mieć szybę wystawową i znajdować się obok innych placówek handlowych i usługowych. Franczyzobiorca aranżuje go według standardów sieci. Franczyzodawca zapewnia mu zestaw szkoleń dla pracowników – licencjobiorca ponosi przy tym wydatki za przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie pracowników podczas szkolenia. Właściciele konceptu pomagają też m.in. w rekrutacji personelu i zaopatrują gabinety w markowe produkty i suplementy.
Inwestycja w gabinet Naturhouse wynosi około 50-90 tys. zł. Licencjobiorca przeznacza wspomnianą kwotę na aranżację lokalu oraz zakup odpowiedniego sprzętu. Do podstawowego wyposażenia zaliczają się meble sklepowe i biurowe, sprzęt oraz oprogramowanie komputerowe, a także produkty potrzebne do uruchomienia działalności. Opłata licencyjna wynosi 2,4 tys. zł netto na rok. Obie strony podpisują umowę na 5 lat z opcją przedłużenia. Zwrot z inwestycji – według szacunków franczyzodawcy - następuję od 4 do 8 miesięcy po oficjalnym otwarciu gabinetu.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Rynek okularów i soczewek jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów gospodarki.
Michał Tarczyński prowadzi rodzinną aptekę, a obok niej franczyzowy sklep medyczny Zdrowie. Jak łączy te biznesy?
Vision Optyk chce w tym roku osiągnąć liczbę 100 salonów. Jak daleko ma do celu?
W sobotę, 8 czerwca 2024 roku, w malowniczo położonym hotelu Warszawianka nad Zegrzem, odbyła się uroczysta gala z okazji otwarcia 100. lokalu sieci Kodano Optyk.
Marka Veni Vidi otwiera salony optyczne we franczyzie. Kto może poprowadzić taki biznes?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Apteka we franczyzie?
Rzeczywiście, jeśli chodzi o franczyzę aptek to teoria na niewiele sie tu przyda. Dlatego też jeśli jesteście nadal zainteresowani tym tematem to zapraszam po kontakt....
Apteka we franczyzie?
Jestem za nawet w małych nadmorskich miejscowościach...
Apteka we franczyzie?
This article you have shared here's incredible. I like and recognize work. The factors you have talked about in this specific article are helpful. I should try to seek after...
Otwarcie sklepu "medycyna chińska"
Jak sądzicie,czy u nas by się przyjął sklep z produktami,suplementami medycyny chińskiej? Mam tu na myśli różne kremy,plastry,banki... Czy nasze społeczeństwo...
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie
witam, ostatnio miałam dość poważy wypadek... jadąc na rowerze zderzyłem się z drugim rowerzystą... długo dochodziłem do siebie, w końcu postanowiłem skorzystać z...
Sklep z ziołami
W Greenport mają franczyzę gdzie oferują pełne wsparcie z zakresu prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego. Szkolenia wewnętrzne, wsparcie w rozwoju biznesu – wszystkie...
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)
Popyt na suplementy raczej będzie, bo społeczeństwo jest coraz grubsze no a coraz bardziej liczy się wygląd... jednocześnie trochę zwiększa się świadomość wśród...
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie
Teraz korzystam z pakietu w prywatnej przychodni i to jest tak wygodne! Nie wiem, czy kiedykolwiek zdołam się z powrotem przestawić na NFZ, jeśli zrezygnuję z pracy i...