Sieć w budowie / W Polsce marka Pierre Cardin ma 7 sklepów własnych oraz 41 franczyzowych.
Poniedziałek
29.10.2018
Otwarcie sklepu Pierre Cardin to wydatek minimum 350 tys. zł. Ile trzeba czekać na zwrot z inwestycji?
 

Marka Pierre Cardin istnieje na polskim rynku 20 lat. Należy do firmy Ahlers AG, jednego z największych notowanych na giełdzie producentów odzieży w Europie, specjalizującego się w modzie męskiej. 

Moda ze znakiem Pierre Cardin jest przeznaczona dla mężczyzn, którzy zawsze chcą wyglądać modnie i nowocześnie, są zadbani, kładą nacisk na idealne dopasowanie i oczekują atrakcyjnego stosunku ceny do jakości podkreśla Małgorzata Zagdańska, CEE Retail Director Pierre Cardin. 

W Polsce marka ma 7 sklepów własnych oraz 41 franczyzowych. Kandydaci na franczyzobiorców Pierre Cardin powinni być osobami z pasją, lubiącymi swoją pracę i aktywnie zaangażowanymi w sprawy mody. Aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie za sobą prowadzenie sklepu franczyzowego naszej marki, od kandydatów wymagamy kilkuletniego doświadczenia w prowadzeniu biznesu, najchętniej w branży odzieżowej lub pokrewnej, bardzo dobrej znajomości technik sprzedaży, zdolności organizacyjnych i przywódczych. Oczekujemy również gotowości do wzięcia udziału w szkoleniach oraz ciągłego poszerzania wiedzy z zakresu sprzedaży i zarządzania personelem mówi Małgorzata Zagdańska.

Całkowita kwota inwestycji w sklep Pierre Cardin zależy od wybranego modelu współpracy. Jeśli będzie to klasyczna franczyza, w której franczyzobiorca jest zobowiązany kupić towar, wyniesie ona mniej więcej 750 tys. zł. W przypadku franczyzy depozytowej, kiedy towar jest własnością franczyzodawcy, inwestycja spada do 350 tys.zł.

W zamian franczyzobiorca otrzmuje know how prowadzenia sklepu, jego wyposażenie: meble, manekiny, wszystkie materiały związane z visual merchandising. W naszej gestii leżą także narzędzia marketingowe, nauka profesjonalnego zarządzanie, szkolenia personelu z zakresu obsługi klienta, sprzedaży oraz technik zarządczych. Służymy także wsparciem w negocjacjach przy najmie lokalu wylicza Małgorzata Zagdańska. Rentowność sklepu uzyskuje się już w pierwszym roku prowadzonia działalności, natomiast zwrot z inwestycji po pięciu latach. 

Pierre Cardin planuje w Polsce ciągły rozwój. W tym roku zostały otwarte trzy sklepy: własny w centrum handlowym Forum Gdańsk oraz dwa franczyzowe w centrum handlowym Gemini Park w Tychach oraz w Promenadzie w Warszawie. Cały czas prowadzimy rozmowy z kandydatami na franczyzobiorców i mamy nadzieję, że do końca br. roku otworzymy kolejne sklepy zapewnia Małgorzata Zagdańska.


Zarabiaj z Pierre Cardin / Rentowność sklepu uzyskuje się już w pierwszym roku prowadzonia działalności, natomiast zwrot z inwestycji po pięciu latach.
Profil kobiety
Beata Rayzacher

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Quiosque nagrodzony za jakość obsługi /01.07.2019

Nagrodę otrzymują firmy reprezentuje najwyższe standardy obsługi. Starania Quiosque o zadowolenie klientek, zostały przez nie docenione.

Liga Mistrzów na Targach Franczyza /09.10.2018

Największe polskie i zagraniczne marki będą miały swoje stoiska na Targach Franczyza, które 18-20 października odbędą się w Warszawie.

Wybierz pomysł. Zacznij działać /20.10.2018

Przez trzy dni targów, na dwóch piętrach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, kilka tysięcy gości wybierało pomysły na własny biznes.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Pierre Cardin rusza za granicę /21.01.2019

Marka Pierre Cardin w 2019 roku planuje rozwój swojej sieci na rynku czeskim i słowackim. Czy otwarcie sklepu franczyzowego w Polsce będzie jeszcze możliwe?

POPULARNE NA FORUM

Top Secret

No to fakt, tylko potem tragicznie wygląda jak są rozmiary od 34 do 46 i wieszaki ledwo mieszczą się ...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

jak masz na to fajny pomysł to warto

32 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Emporio Armani czy Armani Exchange który sklep się opłaca?

Witam czy ktoś z Państwa już otworzył sklep z tą marka ? Która marka się opłaca i jak wyglada franczyzna z tą marka?

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

26 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019