Franczyzobiorca ma wybór
Magdalena Sulwińska, właścielka konceptu Family Shop. Sklep z Odzieżą Nową i Używaną, szuka potencjalnych franczyzobiorców przede wszystkim w małych miastach. Czy jeśli ktoś chce otworzyć własny sklep odzieżowy musi mieć doświadczenie w handlu? Franczyzodawca zaznacza, że nie. – Na pewno doskonale prowadzą sklepy osoby pracowite i zaangażowane. Trzeba mieć wysoką motywację i siłę, żeby właściwie doglądać biznesu, przez który przewija się duża liczba klientów. Na szczęście jest wielu przedsiębiorców, którzy chcą dobrze zarobić i nie boją się pracy. Błędy, na które uczulam, to zbyt wysoka cena ubrań. Klient, który za podobne pieniądze może kupić ciuch w popularnej sieciówce, raczej nie będzie szukał czegoś używanego w tej samej cenie – tłumaczy Magdalena Sulwińska.
Do tej pory franczyzobiorca był zobowiązany do uiszczenia opłaty franczyzowej w wysokości 6 tys. zł. Teraz może stać się właścicielem sklepu bez konieczności tej wpłaty. – W ramach opłaty wstępnej oferowałam wykonanie reklamy zewnętrznej, projekt i wydruk ulotek w liczbie 5 tys. sztuk, szkolenie z prowadzenia sklepu, również ponosiłam koszt pierwszego transportu towaru – mówi Magdalena Sulwińska. – Niedawno postanowiłam zminimalizować koszty, wprowadzając możliwość wyboru pakietu. Sklep Family Shop można otworzyć bez opłaty franczyzowej, ale kwestie związane z m.in. z reklamą zewnętrzą leżą już po stronie franczyzobiorcy – dodaje właścielka konceptu.
Obecnie obowiązuje opcja całkowitej wymiany towaru już w momencie sprzedaży 40 proc. zatowarowania sklepu. – 60 proc. zostaje, a ja już wymieniam całość. W dodatku nie określam czasu, w jakim sprzedaż ma nastąpić. Nasza sieć to tzw. franczyza miękka, franczyzobiorca nie ma obowiązku trzymać się sztywnych reguł, nie narzucam, jak ma być prowadzony sklep – komentuje franczyzodawca.
A co z lokalem? Franczyzodawca zapewnia, że potencjalny partner może liczyć na pomoc w jego wyborze. – Staramy się wesprzeć na tym etapie współpracy. Ale najczęściej jest tak, że franczyzobiorcy zgłaszają się do nas już z wybranym miejscem. Zdajemy sobie sprawę, że oni najlepiej znają okolicę. Wiedzą, które miejsca są najczęściej odwiedzane – tłumaczy Magdalena Sulwińska.
Właścicelka konceptu zapewnia, że towar, który trafia do sklepu jest w dobrej cenie, o wysokiej jakości i starannie wyselekcjonowany. Franczyzodawca gwarantuje także terminowość dostaw i dogodne warunki rozliczeń. – Każdy przedsiębiorca ustala z nami indywidualnie wyłączność terytorialną. Oczywiście zapewniamy również wsparcie marketingowe i doradztwo. Pomagamy też w uzyskaniu dofinansowania ze środków pomocowych na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej – mówi Magdalena Sulwińska.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Jaki biznes ma dziś przed sobą najlepsze perspektywy? Zamiast wróżyć z fusów, lepiej sprawdzić, którym konceptom franczyzowym dobrze się wiedzie. Kto może otworzyć restaurację McDonald's? Sprawdź w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING".
Czy licencja na biznes musi być droga? Nie. Są koncepty, które nie zrujnują naszego budżetu. I w których możemy liczyć na wsparcie franczyzodawcy.
Jak dobrze wystartować z biznesem, aby firma żyła długo i szczęśliwie? Jakich błędów unikać? I czy wszystko da się zaplanować? Sprawdź we wrześniowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Czy licencja na biznes musi być droga? Nie. Są koncepty, które nie zrujnują naszego budżetu. I w których możemy liczyć na wsparcie franczyzodawcy. Sprawdź w nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING".
Polki coraz chętniej ubierają się w second handach. Jak otworzyć taki sklep?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Klienci patrzą na metkę
dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??
ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?
Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq
Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...
Klienci patrzą na metkę
Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...