Lokal idealny / Od potencjalnych partnerów wymagany jest lokal o minimalnej powierzchni 20 m kw. Franczyzobiorca szam szuka miejsca na pracownię balonową.
Wtorek
28.05.2019
– Obroty pracowni balonowej, z samej sprzedaży detalicznej, wynoszą 15-20 tys. zł miesięcznie – mówi Tomasz Podgórski, specjalista ds. franczyzy Manufaktury Pana Balona.
 

Manufaktura Pana Balona została założona w 2014 roku. Swoją działalność zaczynała od wykonywania dekoracji balonowych i obsługi eventów. Skąd pomysł na wejście we franczyzę?
Z biegiem czasu firma zaczęła się rozrastać. Poszerzaliśmy ofertę usług oraz kadrę. A w związku z coraz większą liczbą zapytań o możliwość otwarcia własnego punktu, zdecydowaliśmy się rozwinąć system franczyzowy. Na początku z dużą rezerwą podchodziliśmy do pomysłu. Mieliśmy obawy czy przekazywać naszą wiedzę, doświadczenie osobom, których nie znaliśmy. Z czasem okazało się, że to była bardzo dobra decyzja. Dodatkową motywacją do rozwoju biznesu była nisza na rynku w branży balonowej. Zauważyliśmy, że brakuje firmy, która oferuje kompleksowe rozwiązania w postaci punktu stacjonarnego (pracowni balonowej) oraz wykonywania usług związanych z dekoracjami balonowymi, obsługą eventów firmowych, imprez weselnych czy wykonywaniem nadruków na balonach.

Biznes spotkał się ze sporym zainteresowaniem?
Obecnie jesteśmy pionierem jeśli chodzi o rynek dekoratorski, jak i sprzedaż detaliczną balonów. Dotychczas sprzedaż detaliczna balonów była jedynie dodatkiem do innej działaności. My zrobiliśmy z tego punkt, pracownię balonową, w której można nabyć produkty balonowe, napełnić balony helem a także zamówić dekoracje czy nadać pocztę balonową.

Jakie warunki muszą spełnić franczyzobiorcy?
Od potencjalnych partnerów wymagany jest lokal o minimalnej powierzchni 20 m2. Ważne dla nas jest, aby franczyzobiorca nie ponosił wysokich kosztów najmu lokalu. Franczyzobiorca szuka sam miejsca na pracownię balonową, ale służymy pomocą w weryfikacji lokalu. Zmysł artystyczny nie jest wymagany, ale nie ukrywam, że bardzo pomaga w prowadzeniu tego biznesu. Otwierając punkt franczyzowy, oferujemy szkolenie, które trwa kilka dni. Dekoratorzy przyjeżdżają do franczyzobiorcy i szkolą w zakresie podstaw i schematów w wykonywaniu dekoracji.

Ile wynosi opłata franczyzowa?
Jednorazowa opłata zaczyna się od 25 tys zł przy lokalu o wielkości 20-25 m2. Wszystko zależy od powierzchni pomieszczenia. W tej kwocie mieści się szkolenie dekoratorskie, zatowarowanie, reklama oraz umeblowanie, projekt wizualizacja wnętrza, poligrafia, pomoc w uruchomieniu placówki, strona internetowa i jej pozycjonowanie.

Po jakim czasie następuje zwrot z inwestycji?
Zwrot z inwestycji powinien nastąpić do czwartego miesiąca po uruchomieniu biznesu. Obroty jednego punku z samej sprzedaży detalicznej wynoszą od 15 tys. zł do 20 tys. zł miesięcznie. A drugie tyle jest generowane w momencie wykonywania dekoracji.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Tomasz Podgórski, specjalista ds. franczyzy Manufaktury Pana Balona / "Motywacją do rozwoju biznesu była nisza na rynku w branży balonowej. Zauważyliśmy, że brakuje firmy, która oferuje kompleksowe rozwiązania w postaci pracowni balonowej".
/2/
ZOBACZ WIĘCEJ