Lokal idealny / Od potencjalnych partnerów wymagany jest lokal o minimalnej powierzchni 20 m kw. Franczyzobiorca szam szuka miejsca na pracownię balonową.
Wtorek
28.05.2019
– Obroty pracowni balonowej, z samej sprzedaży detalicznej, wynoszą 15-20 tys. zł miesięcznie – mówi Tomasz Podgórski, specjalista ds. franczyzy Manufaktury Pana Balona.
 

Manufaktura Pana Balona została założona w 2014 roku. Swoją działalność zaczynała od wykonywania dekoracji balonowych i obsługi eventów. Skąd pomysł na wejście we franczyzę?
Z biegiem czasu firma zaczęła się rozrastać. Poszerzaliśmy ofertę usług oraz kadrę. A w związku z coraz większą liczbą zapytań o możliwość otwarcia własnego punktu, zdecydowaliśmy się rozwinąć system franczyzowy. Na początku z dużą rezerwą podchodziliśmy do pomysłu. Mieliśmy obawy czy przekazywać naszą wiedzę, doświadczenie osobom, których nie znaliśmy. Z czasem okazało się, że to była bardzo dobra decyzja. Dodatkową motywacją do rozwoju biznesu była nisza na rynku w branży balonowej. Zauważyliśmy, że brakuje firmy, która oferuje kompleksowe rozwiązania w postaci punktu stacjonarnego (pracowni balonowej) oraz wykonywania usług związanych z dekoracjami balonowymi, obsługą eventów firmowych, imprez weselnych czy wykonywaniem nadruków na balonach.

Biznes spotkał się ze sporym zainteresowaniem?
Obecnie jesteśmy pionierem jeśli chodzi o rynek dekoratorski, jak i sprzedaż detaliczną balonów. Dotychczas sprzedaż detaliczna balonów była jedynie dodatkiem do innej działaności. My zrobiliśmy z tego punkt, pracownię balonową, w której można nabyć produkty balonowe, napełnić balony helem a także zamówić dekoracje czy nadać pocztę balonową.

Jakie warunki muszą spełnić franczyzobiorcy?
Od potencjalnych partnerów wymagany jest lokal o minimalnej powierzchni 20 m2. Ważne dla nas jest, aby franczyzobiorca nie ponosił wysokich kosztów najmu lokalu. Franczyzobiorca szuka sam miejsca na pracownię balonową, ale służymy pomocą w weryfikacji lokalu. Zmysł artystyczny nie jest wymagany, ale nie ukrywam, że bardzo pomaga w prowadzeniu tego biznesu. Otwierając punkt franczyzowy, oferujemy szkolenie, które trwa kilka dni. Dekoratorzy przyjeżdżają do franczyzobiorcy i szkolą w zakresie podstaw i schematów w wykonywaniu dekoracji.

Ile wynosi opłata franczyzowa?
Jednorazowa opłata zaczyna się od 25 tys zł przy lokalu o wielkości 20-25 m2. Wszystko zależy od powierzchni pomieszczenia. W tej kwocie mieści się szkolenie dekoratorskie, zatowarowanie, reklama oraz umeblowanie, projekt wizualizacja wnętrza, poligrafia, pomoc w uruchomieniu placówki, strona internetowa i jej pozycjonowanie.

Po jakim czasie następuje zwrot z inwestycji?
Zwrot z inwestycji powinien nastąpić do czwartego miesiąca po uruchomieniu biznesu. Obroty jednego punku z samej sprzedaży detalicznej wynoszą od 15 tys. zł do 20 tys. zł miesięcznie. A drugie tyle jest generowane w momencie wykonywania dekoracji.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Tomasz Podgórski, specjalista ds. franczyzy Manufaktury Pana Balona / "Motywacją do rozwoju biznesu była nisza na rynku w branży balonowej. Zauważyliśmy, że brakuje firmy, która oferuje kompleksowe rozwiązania w postaci pracowni balonowej".
/3/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021