Asortyment dla sklepów / Produkty Card Group są sprzedawane w sklepach detalicznych na całym świecie, w tym w supermarketach, księgarniach, sklepach całodobowych itd.
Środa
18.09.2019
Szwedzki franczyzodawca szuka partnerów w Polsce. Jakie ma oczekiwania wobec kandydatów?
 

Card Group to największa szwedzka eksportowa firma franczyzowa, istniejąca od 1997 roku. Zajmuje się dystrybucją okolicznościowych kartek z życzeniami, naklejek, opakowań na prezenty, upominków, dekoracji i zastaw na przyjęcia.
– Obecnie Card Group ma masterfranczyzobiorców w 45 krajach – podkreśla Grażyna Tatar z biura radcy handlowego ambasady Szwecji, koordynującego rekrutację na stanowisko masterfranczyzobiorcy Card Group w Polsce. – Produkty są sprzedawane w sklepach detalicznych na całym świecie, w tym w supermarketach, księgarniach, sklepach całodobowych, sklepach z zabawkami, z artykułami do dekoracji wnętrz itp. Sklepy płacą tylko za towar, który sprzedadzą, nie muszą magazynować produktów, zatowarowują się w miarę potrzeb.
Marka jest już znana na polskim rynku. Rok temu Card Group wprowadziła franczyzę w kilku województwach w Polsce, m in w wielkopolskim, śląskim i małopolskim. Pozostałą do zagospodarowania część kraju firma podzieliła na dwa regiony: Polskę południową (w tym Warszawa-Południe) oraz północną (w tym Warszawa-Północ). W tych regionach Card Group obecnie poszukuje masterfranczyzobiorców. Podpisując umowę masterfranczyzobiorca dostanie pełną wyłączność na działalność na swoim obszarze. Na tym terenie musi zbudować sieć sprzedaży, nawiązując kontakty ze sklepami, supermarketami i innymi punktami handlowymi. Będzie też pełnić funkcję głównego dostawcy pełnego asortymentu do tychże sklepów. Poza tym musi zbudować zespól handlowców, liczący ok. 10 osób, który będzie wspomagał go w pracy.

Od kandydatów na masterfranczyzobiorców Card Group oczekuje doświadczenia w sprzedaży i prowadzeniu działalności gospodarczej. Konieczna jest też znajomość języka angielskiego. Niezbędny na start budżet to od 40 do 60 tys. euro. 
– Franczyzodawca zapewnia wybranym partnerom kompletny system biznesowy, ze szkoleniami (w tym wstępnym szkoleniem w Szwecji) i wsparciem na każdym etapie działalności – podkreśla Grażyna Tatar. – Franczyzobiorca ma dedykowanego opiekuna, do którego może się zwracać na bieżąco w razie jakichkolwiek problemów.
Card Group zaopatruje stoiska w materiały sprzedażowe, pokrywając koszt transportu towaru, za który masterfranczyzobiorca musi zapłacić do 30 dni od momentu dostarczenia do sklepu. Partnerzy Card Group zarabiają na prowizji od sprzedaży. Nie muszą uiszczać do firmy żadnych opłat miesięcznych. Dodatkowym wydatkiem z ich strony jest natomiast dzierżawa stanowisk sprzedaży, czyli ekspozytorów na produkty.


Kandydat z doświadczeniem / Od kandydatów na masterfranczyzobiorców Card Group oczekuje doświadczenia w sprzedaży i prowadzeniu działalności gospodarczej.