Ile na start? / Koszty inwestycji zależą od modelu biznesowego. Wstępna opłata franczyzowa w przypadku masterfranczyzy wynosi 39 tys zł netto, a stała miesięczna kwota - 700 zł netto i 3,5 proc od przychodów.
Piątek
25.10.2019
Właścicielka biura Kobieta i Rozwód powinna być przedsiębiorcza, komunikatywna, mieć zdolności negocjacyjne. Ile musi zainwestować w biznes?
 

Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2018 roku zawarto nieco ponad 192 tys. związków małżeńskich. Liczba rozwodów wyniosła z kolei aż 63. tys. Szacunkowo można więc powiedzieć, że obecnie w Polsce rozstaje się aż co trzecie małżeństwo. Wraz z większą liczbą rozwodów oraz przeciągającymi się sprawami sądowymi pojawiło się zapotrzebowanie na usługi prawne, psychologiczne, detektywistyczne i mediacyjne. Biuro Kobieta i Rozwód świadczy wszystkie z nich.

 Jedynie kobieta może być naszą franczyzobiorczynią. Mężczyźni się niekiedy burzą, ale taki jest nasz koncept, stworzony przez kobiety dla kobiet. Osoba, która podpisuje z nami umowę, jest pierwszym kontaktem dla klientki. Później jest ona koordynatorem specjalistów, którzy są potrzebni, aby wesprzeć klientkę w trudnych chwilach. Kobiety przychodzą do nas z różnymi problemami, ale my staramy się im pomóc w każdej kwestii  mówi Agnieszka Wojewoda, franczyzobiorczyni Kobieta i Rozwód z Warszawy.

Ile trzeba zapłacić za taką pomoc?  Cena uzależniona jest od stopnia skomplikowania sprawy i typu usługi. Za pierwszą wizytę klientka zapłaci 200 zł, podczas gdy ceny kompleksowego doradztwa wahają się od 1,8 tys. do nawet 40 tys. zł – mówi Krystyna Rek, właścicielka biura Kobieta i Rozwód.

Mimo tego, że skala rozwodów jest w Polsce przytłaczająca, to firma nie ma konkurencji na rynku. W trakcie rozwodu prawnik to za mało. Kobieta zwykle nie jest przygotowana na trudne przeżycia jakie wiążą się z rozwodem, nawet gdy to ona zdecydowała o rozstaniu. 

Zaangażowany franczyzodawca

Właścicielka biura Kobieta i Rozwód powinna być przedsiębiorcza, komunikatywna, posiadać zdolności negocjacyjne oraz wiedzę na tematy rozwodowe (z własnego doświadczenia lub doświadczenia bliskiej osoby). Przyszła franczyzobiorczyni musi przejść liczne szkolenia, które uzupełnią tę wiedzą w kwestiach prawnych czy mediacyjnych.
 Nie jestem ani prawnikiem, ani psychologiem. Musiałam się zapoznać ze wszystkimi aspektami prawa rodzinnego, bardzo dużo czasu spędziłam ze specjalistami. Przeszłam przez cały proces szkoleń dotyczących mediacji. To nauka, która nigdy się nie skończy  komentuje Agnieszka Wojewoda.

Każda franczyzobiorczyni otrzymuje pomoc od franczyzodawcy na wszystkich etapach współpracy. W kwestii wyboru lokalu franczyzobiorca również nie zostaje sam. Franczyzodawca ma konkretne wymagania co do lokalizacji. Ze względu na komfort klientek, lokal powinien znajdować się w miejscu, które nie jest na widoku, ale za to mieści się w okolicach sądu. 

Koszty na start

Krystyna Rek zwraca uwagę, że koszty inwestycji zależą od modelu biznesowego. Wstępna opłata franczyzowa w przypadku masterfranczyzy wynosi 39 tys. zł netto, a stała miesięczna kwota - 700 zł netto i 3,5 proc od przychodów. Franczyzodawczyni zapewnia, że po kilku miesiącach funkcjonowania biura dochody mogą wynieść od 4 do 6 tys. zł. Po roku działalności mogą wzrosnąć do 20 tys. zł. Zazwyczaj każde biuro odwiedza od 15 do 30 klientek miesięcznie. 

Marka obecnie szuka franczyzobiorczyń na terenie regionów: warszawskiego, pomorskiego, łódzkiego, białostockiego, wrocławskiego i warmińsko-mazurskiego. Krystyna Rek zwraca uwagę, że w jednym mieście może zostać otwarte tylko jedno biuro. Placówki musi dzielić odległość minimum 50 km, a wszystko po to, aby uniknąć problemu konkurencji. 

Obecnie Kobieta i Rozwód liczy 15 biur franczyzowych i jedno własne. 


Koszt usług / Cena uzależniona jest od stopnia skomplikowania sprawy i typu usługi. Za pierwszą wizytę klientka zapłaci 200 zł, podczas gdy ceny kompleksowego doradztwa wahają się od 1,8 tys zł do nawet 40 tys. zł.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018