Lokal idealny / Partnerom Perfect Look Clinic, franczyzodawca sugeruje, by lokal miał nie mniej niż 40 2.
Sobota
18.04.2020
Nie trzeba mieć wykształcenia kosmetologicznego, aby otworzyć Perfect Look Clinic. Ile wynoszą koszty inwestycji?
 

Perfect Look Clinic działa na rynku od 3 lat. W ofercie gabinetów znajdują się nowoczesne zabiegi kosmetologiczne, które oczyszczają, rewitalizują i liftingują twarz, modelują sylwetkę oraz likwidują cellulit. W gabinetach można skorzystać również z zabiegów mniej powszechnych, takich jak leczenie łuszczycy czy zabiegów na skórę głowy.

Wejście we franczyzę

Od niedawna marka zaczęła poszerzać swoją sieć o gabinety  franczyzowe. Jak zapewnia współwłaścicielka Perfect Look Clinic, Aleksandra Wojciechowska-Staszczyk, koncept  z roku na rok cieszy cię coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w markę z branży beauty. Obecnie Perfect Look Clinic posiada trzy własne placówki oraz dwie franczyzowe.

W 2019 roku franczyzodawca skoncentrował się przede wszystkim na udoskonalaniu swojego konceptu franczyzowego oraz szczegółowej analizie rynku.
Chcemy, aby nasza marka była rozpoznawalna na rynku franczyzowym. Ogromna praca, jaką wykonaliśmy w minionym roku dotycząca analizy rynku, preferencji klientów oraz trendów branżowych pozwala nam z powodzeniem otwierać gabinety zarówno w mniejszych miejscowościach, np. Lubin czy planowany Bolesławiec, jak i w dużych jak Warszawa – mówi Aleksandra Wojciechowska-Staszczyk.

Plany na rozwój

Franczyzodawca Perfect Look Clinic w 2020 r. chce pozyskać ok. 8 nowych franczyzobiorców.
Rok 2020 jest dla nas kluczowy pod względem rozwoju sieci franczyzowej. Jeszcze w tym kwartale planujemy otworzyć dwie nowe placówki – zapowiada Wojciechowska-Staszczyk.

Jakie warunki należy spełnić, aby zostać licencjobiorcą Perfect Look Clinic? Aleksandra Wojciechowska-Staszczyk zaznacza, że samo uruchomienie i zarządzanie biznesem nie wymaga wykształcenia kosmetologicznego. Najważniejszymi kwestiami są zaangażowanie i współpraca. – Właścielem Perfect Look Clinic musi być osoba, która będzie potrafiła sprawnie zarządzać biznesem. Oferowane przez nas wdrożenie zawiera cykl szkoleń i certyfikacji, które bardzo dobrze przygotowują nowego franczyzobiorcę do pracy. Mając na względzie, że duża dawka wiedzy w krótkim czasie może być wyzwaniem, organizujemy szkolenia również po uruchomieniu placówki. Szkolimy zarówno my sami, jak i nasi dostawcy urządzeń – dodaje Aleksandra Wojciechowska-Staszczyk.

Aby biznes się udał

Istotną kwestią przy otwieraniu biznesu z Perfect Look Clinic jest odpowiedni lokal.
–  Naszym partnerom sugerujemy, aby miał on nie mniej niż 40 m2. Mogą to być również lokale, które pomieszczą tylko jedno stanowisko (12 m2). Ale z jednym stanowiskiem dużego biznesu się nie zrobi. Aby biznes na siebie zarabiał, potrzebne są przynajmniej dwa łóżka w gabinecie – mówi Aleksandra Wojciechowska-Staszczyk.

Koszty inwestycyjne zaczynają się od 42 tys. zł.

To kwota, która  zawiera już 10 proc. wpłaty na leasing sprzętu. Opłata licencyjna wynosi 800 zł. miesięcznie, natomiast opłata marketingowa – 229 zł., a za pakiet produktów do salonu przyszły franczyzobiorca płaci 390 zł netto – dodaj Aleksandra Wojciechowska-Staszczyk.

W ramach pakietu franczyzowego, licencjodawca oferuje m.in. dostawę i instalację sprzętu, wsparcie leasingowe, wsparcie marketingowe, szkolenia i certyfikacje, pełne zatowarowanie na pierwsze tygodnie działań, dostęp do systemu rezerwacyjnego, dostawców artykułów jednorazowych, stałe wsparcie opiekuna placówki oraz pakiet działań marketongowych.

Obecnie Perfect Look Clinic szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 35 tys. mieszkańców.

WIZYTÓWKA MARKI PERFECT LOOK CLINIC

Perfect Look Clinic działa na rynku od 3 lat. W gabinetach oferowane są zabiegi na twarz, ciało, zabiegi kosmetologii estetycznej oraz na skórę głowy. 

  • franczyzodawca Perfect Look Clinic szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 35 tys. mieszkańców;
  • Koszty inwestycyjne zaczynają się od kwoty 42 tys. zł.;
  • opłata licencyjna wynosi 800 zł miesięcznie;
  • opłata marketingowa – 229 zł.;
  • obecnie Perfect Look Clinic posiada 3 własne placówki oraz 2 franczyzowe.

Ile na start? / Koszty inwestycji we własny salon Perfect Look Clinic zaczynają się od kwoty 42 tys. zł.