Niedziela
21.06.2020
– Zainteresowanie inwestorów przerosło nasze oczekiwania. Nowi franczyzobiorcy już budują domy motyli Papilonia w Brnie i Lipnie – mówi Zbyněk Černý, założyciel konceptu Papilonia.
 

W jaki sposób pandemia odbiła się na funkcjonowaniu Domów Motyli Papilonia? 

Dom Motyli to żywy ekosystem, który oczywiście wymaga codziennej opieki bez względu na wszystko. Jeśli chodzi o rutynowe, codzienne zadania, pandemia praktycznie nic nie zmieniła. Motyle były karmione, utrzymywaliśmy stałą temperaturę i wilgotność, myliśmy strefę lotów, podlewaliśmy rośliny itp. Ale oczywiście nie przyjmowaliśmy gości.

W tym roku Czechy z pewnością będą zmagać się ze spadkiem liczby turystów zagranicznych. Jaki odsetek z nich to odwiedzający domy motyli?

Chociaż Papilonia Praga znajduje się w centrum miasta, Czesi zawsze stanowili co najmniej 50 proc. odwiedzających. Dlatego nigdy nie byliśmy atrakcją skierowaną wyłącznie do zagranicznych turystów. Jeśli ludzie nie będą się obawiać korzystać z różnych form spędzania wolnego czasu i jeżeli uda się wdrożyć planowane działania, mające na celu ożywienie turystyki krajowej, nawet przy nieobecności zagranicznych klientów, funkcjonowanie domu motyli będzie opłacalne.

Oferujecie potencjalnym franczyzobiorcom know-how w zakresie budowy i obsługi domów motyli. Czy są zainteresowani?

Zainteresowanie inwestorów przekroczyło nasze oczekiwania. Dosłownie w ciągu paru tygodni od opublikowania oferty franczyzowej, udało nam się znaleźć kilka poważnych franczyzobiorców zdecydowanych otworzyć dom motyli w Czechach – pięć osób w mieście Brno, a trzy w Lipno.

Gdzie jeszcze chcecie otworzyć kolejne placówki?

Sami prowadzimy dwa domy motyli, w Karlowych Warach i Pradze. Franczyzobiorcy kończą już prace nad punktami w Brnie i Lipnie i powinni je otworzyć w lipcu i w sierpniu. Uważamy, że powierzchnia i możliwości rynkowe Czech umożliwiają otwarcie kolejnych domów motyli. Potencjalny inwestor musi jednak znaleźć atrakcyjną lokalizację w innych miastach.

Czy inwestorzy z zagranicy są zainteresowani kupnem licencji?

Tak, zwracają się do nas również inwestorzy z zagranicy. Przed kryzysem koronawirusa budowa domów motyli Papilonia w Abu Zabi i Niemczech była bardzo bliska realizacji. Negocjacje były już w końcowej fazie, wybrane zostały nawet lokalizacje pod budowę nowych placówek. Zainteresowanie kupnem licencji wyrazili także inwestorzy z Chorwacji, Austrii, Polski i Słowacji. Niestety pandemia koronawirusa jak dotąd powstrzymała naszą ekspansję za granicą. Jesteśmy jednak przekonani, że jak tylko środki ograniczające na świecie zostaną zniesione, unikalna koncepcja domów motyli Papilonia po raz kolejny okaże się atrakcyjna dla inwestorów.


Zbyněk Černý, założyciel Papilonii / „Podpisując umowę franczyzową, franczyzobiorca zyska know-how potrzebne do budowy domu motyli i jego bezproblemowego działania. Może także liczyć na zabezpieczenie dostaw kokonów motyli".

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018